SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

Dolní Počernice – U16 1:6 (0:4)

Dolní Počernice – Už v pátek jsme věděli, že poprvé v letošním roce se nebudeme moci spolehnout na doplnění týmu hráčů z ročníku 2006, hrající ve stejnou dobu zápas s týmem ze špiče tabulky. Takže si budeme muset vybojovat pro nás cenné body sami, naštěstí se nám povedlo sejít ve 14.

A tak jsme v sobotu 27.5.2023 vyrazili zavítat do malebného areálu v Dolních Počernicích, kde nás čekal 4. jarní zápas na venkovním hřišti. Již před začátkem výkopu bylo však ze všech domácích koutů cítit, že nás přivítalo prostředí, kde se bojuje o záchranu v soutěži, takže se rozhodně nedají očekávat žádné body zadarmo.

Tušit, že budeme hrát v opravdu těžkých podmínkách, naznačovalo i místo na rozcvičení, kde stála zeď na zbourání pod pokutou 500,-.

Navíc, další nelehký úkol přišel potom, když jsme zjistili, že byl delegován pouze jediný rozhodčí, nutno říct: za to zkušený a velmi kvalitní, a tak se chytili role asistenta R z každého týmu na jedné straně trenéři. 

Takže se své premiéry na lavičce ujmul trenér Snopek.

Přišel zahajovací hvizd rozhodčího do píšťalky, úvodní oťukávání, kde z nás pomalu spadávala nervozita přinesla situaci ve 13. minutě, kdy hráč domácích zahrál rukou v pokutovém území, která šla evidentně aktivně směrem k míči, díky čemuž byl nařízen pokutový kop. Na tuto standartní situaci máme v týmu Matějovského (tzv.Tonalda), který si poněkolikáté s touto možností velmi dobře poradil a stanovil tak stav utkání na 1:0.

I nadále jsme diktovali tempo hry, drželi míč, soupeře nepouštěli do žádné střely na branku a dokonce jsme si nacvičovanou hru z tréninku na jeden dotek, dokázali přenést i do úseků hry. 

V 18. minutě pronikl do šestnáctky po pěkné kombinační akci Celerýn, který sice první střelu neproměnil, díky bloku obránce, ale z druhé šance přímo z voleje již se nemýlil. Tak se šlo do vedení 2:0.

Nadále jsme vytvářeli tlak na branku soupeře, který při vypjetí všech sil, odvracel na rohy. Z jednoho rohu přišel centr přímo na hlavu Bazaly a ten se nemýlil a vstřelil branku na 3:0.

Z dalšího rohu tentokráte nohou se povedlo zvýšit stoperovi Horákovi a tak světelná tabule na konci 1. půle ukazovala výsledek 4:0.

Bohužel pro nás do druhé půle nemohl naskočit hned od začátku bek Nahi z důvodu lehčího zranění v oblasti svalu na noze. A tak jsme doplatili na nízký počet náhradníků, kde seděli pouze hráči zvyklý hráti na křídle či v útoku. Tuhle díru se trenér Masopust rozhodl zalepit hráčem Bazalou, který již na tréninku, si tuhle pozici zkusil, ovšem herní návyky během zápasu, při posouvání těžiště hry a odebírání míče vystupováním před soupeřova hráče, nemá zažité. Co bylo, však ještě horší je, že chyběl ve středu hřiště jeho klid na míči při individuální herní činnosti a herní myšlenka, navíc směrem dozadu jeho náhradník neobsazoval ve správném prostoru hráče soupeře, tudíž se tento tah dá označit, ne jako zcela zdařilý. Ve středu hřiště místo něho naskočil Bába, který se pohyboval na pozici spíše podhrotového útočníka, směrem dopředu si, ale vedl znamenitě, podařilo se mu svou aktivitou vstřelit dvě branky.

Do druhé půle naskočil také křídelní hráč Kuttner, který strávil na hřišti, vzhledem k dřívějšímu zranění nohy na hřišti pouhých 7 minut. Přejeme mu brzké uzdravení.

Na druhé straně zálohy hrál po dlouhé době Vlk, na kterém však bylo znát, že nemá zápasový pohybový rytmus a potřeboval by chodit více, navíc dostat do sebe taktické návyky při obou herních fázích. Soupeři se podařilo vstřelit na závěr utkání, čestnou branku na 6:1 a tak i utkání skončilo.

Děkujeme věrným fanouškům za podporu. 

Sestava: Jedlička – Nahi, Horák, Hereš, Tohami – Aksamit, Celerýn, Bazala, Zhurba, Ryvol – Matějovský
Střídali: Bába, Vlk, Kuttner
Branky SKS: Bába 2, Bazala, Celerýn, Horák, Matějovský (p.)

Trenér Masopust