SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

FK Klánovice – U16 1:9 (1:2)

Klánovice – poslední mistrovské utkání proti klubu ze dna tabulky. Tentokráte jsme již před utkáním kypěli sebevědomím, při vědomí, že soupeř dokázal do tohoto zápasu posbírat v sezóně pouhých 5 bodů se skórem 21:123. 

Minulé utkání s tímto týmem jsme zvládli na podzim v našem Střešovickém svatostánku v poměru 6:0, kdy se dokázali prosadit i střelci, řekněme sváteční, tedy: Nahi, 2x Zeman, Šebesťák, El Tohami a Nehonský.

Nápad, který se později ukázal jako legendární, na který řada hráčů, ale i fanoušků a trenérů bude ještě dlouho vzpomínat, měl trenér Tomáš Snopek. Napadlo ho totiž, využít herních kvalit soupeře a udělat tím utkání těžší pro svůj tým, tím že na hrotového útočníka poslal jindy brankáře Jedličku, na křídle nechal pilovat lajnu hned od začátku Šafránka a pro 2. poločas, vyměnil brankáře a nechal Pišla působit na pozici stopera a posléze útočníka.

Na tento zápas jsme se opět mohli spolehnout na výpomoc hráčů z kategorie U17, konkrétně Šimánka, Burgera, Kuzhmana a Pišla, za což děkujeme trenérovi Klírovi.

A teď už k zápasu. Už při příjezdu bylo vidět, že nás přivítal nový, moderní sportovní areál klubu FK Klánovice, jedinou kaňkou na kráse bylo oznámení vedoucího soupeře, že neví, zda se zvládne dát dohromady 11 zdravých hráčů. Jeho obavy se však záhy rozplynuly a dokonce přišli ještě 2 hráči na střídání.

Hned od prvních minut jsme do utkání vlétli, jak hurikán, nenechali jsme nikoho na rozpakách, kdo by měl v ten den diktovat tempo hry. Jediné co se nám nedařilo, bylo dostat se do zakončení a příp. vstřelit úvodní branku. Jenomže přišla chvíle Šimánka, který z 20m propálil vše co by mu mohlo stát v cestě a rozvlnil tak síť v domácí brance. Následně přišla legendární chvíle Jedličky, který ukázal že není jen šikovným brankářem, ale i střelcem. Když si v pokutovém území našel pohotově odražený míč od brankáře a zavěsil, jak kdysi obávaný střelec Lafata. 

Jelikož jsme se tentokráte nemohli spolehnout na velmi dobrou poziční hru na def. záložníku Zhurby, nastoupil místo něho Burger, který však s touto rolí není sžitý a tak jsme museli hrát spoustu míčů vzduchem a taktéž chyběl při dostupování hráče soupeře při obranné činnosti. Soupeř toho náležitě dokázal využít a vstřelit snižující branku na 1:2, naštěstí pro nás se později ukázala pouze jako čestný zásah.

Ve druhé půli přišla na pozici def. záložníka změna, kterou obsadil Horák a rázem jsme byli více ve hře (na míči). Z Toho jsme následně těžili při kombinační hře po zemi, kterou využili svou brankou Kuzhman a následně Matějovský (Tonaldo) ve svůj letos jubilejní 10. goool.

A i nadále skóre na hostující straně narůstalo, postaral se o to stoper Hereš po dorážce z přímého kopu rozehraným Šafránkem a vymetením pavučin v šibenici středopolařem Nguyenem, u něho je jen škoda, že zatím nemá tolik naběháno, aby vydržel delší herní vytížení.

8. branku utkání vstřelil, velmi netradiční střelec Šafránek, který umístil svou dorážku hlavičkou za bezmocně ležícího brankáře domácích.

9. branka utkání, byla perfektní ukázkou hry, kterou se od začátku příchodu trenéra Masopusta chceme prezentovat, tedy zapojováním krajních beků do útočení, což velmi povedeně předvedl El Tohami.

A aby toho nebylo málo poslední třešničku na dort, přidal svou povedenou individuální akcí Pišl, který je mimochodem taktéž prvotřídním brankářem, a to když unikl z pozice útočníka svým obráncům, kteří ho následně zastavili pouze nedovoleným způsobem v pokutovém území. S nabídnutou možností pokutového kopu si již věděl rady a stanovil tak konečný stav utkání na 9:1.

Sestava: Pišl – Nahi, Horák, Hereš, Nehonský – Aksamit, Šimánek, Kuzhman, Burger, Šafránek – Jedlička

Střídali: Jedlička(B), Nguyen, Bába, El Tohami, Matějovský

Děkujeme fanoušků, za podporu.

Trenér Masopust