SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

FK Zlíchov – GENTLEMANS 4:4 (2:1)

Minuta k vítězství  – Dlouhé čekání bylo u konce. Po zahřívající první sezóně (Liga gentlemanů se hraje jen půlročním systémem) nás čekalo první jarní utkání na hřišti Zlíchova. Sestava doznala opět výrazných změn a po zimním skautingu se podařilo tým doplnit o další „staronové“ tváře Střešovické kopané. Po téměř 12ti letech dorazil náš odchovanec Lukáš Hanka, věkově dozrál další odchovanec Martin Smolák, do brány zavítal Martin Šilhavý alias Harry Moučka a naše řady doplnil i velký fanda Střešovického fotbalu Dušan Drličiak. Může se zdát, že by nás tedy na zápas mělo být dostatek…..leč jak je zvykem, dorazilo i spoustu omluvenek, tudíž jsme do utkání vstupovali jen se dvěma hráči na střídání a to jsme nevěděli, co nás čeká po cca 15ti minutách….ale k tomu až za chvilku.

Vstup do utkání jsme měli excelentní. Prvních 10 minut jsme se přesně drželi plánu. Vstřelit branku a postavit neprostupný blok. Bylo to tím, že jsme měli dostatek sil….tedy byla to vlastně jediná pasáž, kdy jsme je měli….:-). Již ve 4 minutě utekl po levé straně Kubajs a naservíroval před prázdnou branku zadní tyč zavírajícímu Lukášovi Hankovi. 0:1. Pro Lukáše to byl vlastně jediný světlý moment utkání….víc toho na hřišti nestihl a ve 14. minutě pro něj utkání bohužel skončilo (zřejmě nekvalitní rozcvička v tomto věku??). Než se Luky zranil, dokázal soupeř srovnat. To když na Harryho vyslal domácí hráč „chytatelnou“ pumelici, která však k úžasu hostující obrany vypadla z jeho rukavic před sebe a domácí hráč již neměl problém míč uklidit do odkryté svatyně. 1:1. Nedlouho poté se domácí ujali vedení. Další střela ze střední vzdálenosti…tentokrát se Harry snažil….ale asi málo…2:1. Po tomto obratu jsme museli plány trochu změnit a vrhli se do útoku. Šancí na vyrovnání jsme si již v prvním poločase vytvořili více než dost, avšak brána pro nás byla malá. To strom za ní jako by přitahoval každou naší střelu. Dušan se během cca 5ti minut objevil 2x před téměř prázdnou bránou. Zakončení? 4 větev vysoké borovice v téměř 4 metrové výšce  K němu se přidal sice možná agilní, leč střelecky nulový Kubajs. A to zdaleka neměl tolik šancí jako v poločase druhém. Takže do kabin se odcházelo za stavu 2:1 pro domácí.    

V poločase bouřka nepřišla, řekl bych, že spíše všichni rozdýchávali své první větší letošní proběhnutí. Ale to nám stačilo na to, abychom druhý poločas začali ještě lépe jak ten první. Hned v úvodu viděl Kubajsův náběh za obranu Smolda, vyslal prudkou kolmici. Proti ní vyběhl domácí gólman a Kubajs radši míči uhnul, než aby něco pokazil….ale to samé udělal i domácí brankář a míč k překvapení všech skončil v síti. 2:2. Bohužel již za dvě minuty domácí opět odskočili na rozdíl jedné branky. Po krásném ťukesu zakončovali do prázdné branky. Tady již od druhé branky spolehlivě chytající Harry nemohl dělat nic. 3:2. Po tomto gólu přišlo naše vzedmutí…Nejprve Kubajs spálil dvě tutovky, aby pak rozjel akci na soupeřově polovině, náběh skvěle hrajícího Kolji, centr a premiérová branka v dresu Střešovic (a to u nás hraje i za Céčko již téměř 2 roky) pro Horvyho. 3:3. Hned za pár minut se prosadil smolař prvního poločasu Dušan, kdy téměř z nulového úhlu propálil vše, co mu stálo v cestě a dostal nás dnes po druhé do vedení 3:4. Pak si vzal slovo „bohužel“ Kubajs. Během 15ti minut si vytvořil další 3 – 4 tutovky, leč i jeho střely by se spíše hodily do pohádky Tři oříšky pro popelku, kdy se převlečené popelce podařilo sestřelovat šišky z vršku borovice. Do těchto míst se trefoval i on… jak se blížil konec zápasu, síly nám rychle docházely. Ve druhém poločase jsme od 5té minuty byli bez střídání (Luky zraněné lýtko nerozhýbal. Smolda musel upalovat do práce) a bylo to již znát. Nicméně jsme postavili před Harrym zeď, kterou jsme nakonec rozbili my sami…Dušan zakončil utkání vlastní brankou, kdy do něj míč spíše než nastřelil, tak nahodil domácí hráč tak šikovně, že se dokutálel za čáru za bezmocného Harryho. 4:4. V posledních vteřinách ještě mohl Kubjas překlopit misky vah na naší stranu. Po zpětné přihrávce Syrána přehodil brankáře, ale bohužel i branku…jak výstižné k dnešnímu zápasu….A poté již sudí zapískal naposledy do píšťalky a ukončil tak první jarní ligový boj. 

Očima trenéra: Vzhledem k průběhu je konečná remíza více než spravedlivá, nicméně my chceme vždy vítězit! Nakonec nechybělo mnoho, ale i tak musím hráčům sklonit poklonu za nasazení. Těžký terén s nadváhou bojujícím týmům moc nepřidá a tak se oba celky vydaly na maximum, což v těchto letech není tak překvapující, nýbrž zaslouží respekt. Škoda neproměněných šancí, kterých jsme si opravdu vytvořili hodně! Ještě že známe „Střešovické“ útočné kvality, takže nás vlastně dnes nic nezaskočilo. Jsem moc rád, že jsme rozjeli „sezónu“ bez porážky, je pro mě velkou ctí takový tým trénovat a nerad bych, aby hned od startu byl vyvíjen na mou pozici nějaký zbytečný tlak. Trenérský tým bude v náborové kampani samozřejmě pokračovat a věřím, že se brzy dostaví větší počet rekrutů z minulých časů Střešovické kopané, což je hlavním cílem našeho snažení.

Sestava SKS1911: Šilhavý – Horvát, Tymočko, Smolák, Masopust, Drličiak, Hanka, Kubíček, Syrový

Branky SKS1911: Hanka, Smolák, Horvát, Drličiak

Další utkání hrajeme v pátek 28.4. od 20:30! doma proti Dolním Počernicím. Přijďte nás podpořit! 

Kubajs