• 01

O pohár si to ve finále Winter league rozdá domácí tým proti Dukle Jižní město! Finále se odehraje v sobotu 7.3. od 12:00

Celý článek

• 01

Jubilejní ročník fotbalového kempu je tady!

Celý článek

O35 SKS - O35 Sokol Řepy 3:5 (1:1)

World Football Arena Střešovice - První zápas sezóny. Poslední taky. Téměř plný dům. Kuriózní branky. Drama do posledních vteřin. Důležité okamžiky posuzoval systém VAR (Video assistant referee).

Domácí Střešovice v klasické zelenobílé kombinaci. Řepy v červenočerné. Rozhodčí ve žlutém. Od první minuty vysoké tempo. Akce za akcí. Škoda, že ne všichni diváci dorazili na tento výjimečný okamžik této fotbalové sezény. Vždyť poprvé i naposledy vyběhli hráči naší gardy k ostrému utkání. Sestava se skládala těžce, střed hřiště vystužila posila ze zahraničí Věchtík Junior. A právě on byl u všech gólových momentů našeho týmu. Popořadě.

11´ Junior od postranní čáry poslal centr do vápna alá svíce. Z toho plynulo několik výhod. Za prvé letěl tak vysoko, že se brzy ztratil ve tmě. Za druhé hráči Řep včetně brankáře zastavili veškerý svůj pohyb. Pouze strnule pohlédli vzhůru nevěříce, že se míč někdy vrátí na zem. Za třetí čas. Časová prodleva byla dostatečně dlouhá, aby Zizzé o krok předskočil před obránce i brankáře a hlavou ztečoval míč do branky. 1:0

26´ Srovnáno. Tlak Řep gradoval. Po sérii několika rohových kopů, zleva i zprava, přišel nebzepečně prudký centr podél brankové čáry. Trefil tyč, míč se však poté začal chovat jako potlouk z famfrpálu, legendární hry z knih Harryho Pottera. Divoce poskakující míč nedokázal přes veškerou snahu zkrotit Carlos, míč se bohužel uklidnil až v naší síti. Trochu kouzelný gól nás srazil z euforie. 1:1

V poločase přišla povzbudivá slova od kouče Nováka. Míchal se sestavou, jak jen to šlo a snažil se o maximální úsporu našich sil. V nadcházejících minutách druhého poločasu však spíše přemýšlel, zda má jít do šatny pro kartáč či ručník.

47´ Na naši branku se řítí čtyři na dva, posléze už jen tři na jednoho. Kopsa však svou poziční hrou zastíní celé trio a míč bllokuje. Soupeř přesto zůstává na míči. Setrvá před naším vápnem, dokud se nevrátí většina hráčů, a protože nemá komu nahrát, skvěle zafungoval obranný systém v obsazování hráčů, střílí na branku. Míč zaplaval a Carlos proti skoro vymetené šibenici neměl šanci. 1:2

50´ Řepy sehráli nacvičenou herní variaci, která do puntíku vyšla. Pravý bek přihrál na pravou zálohu, do středu hřiště, doleva, znovu na střed, doleva, střed, dozadu střed, doprava, ještě víc doprava, dozadu, ještě víc dozadu, na střed, druhý střed, střední střed, dopředu, doleva, přes střed doprava, do kraje, dopředu, za obranu, střela, Carlos fantasticky vyráží nohami, klička, dorážka. 1:3

65´ Nebylo příliš pravděpodobné, že bychom ještě zvládli zabojovat o výsledek. Jenže po vzoru velkých klubů se prosadilo sparťanské srdce i slávistická vůle a my se ždímali do obratu. A opět u toho byl Junior. Vysoko vysunutý pres soupeře způsobil snadné získání míče v útočné polovině. Zizzé si narazil s Juniorem, ten ho vyslal na misi do pokutového území, opět šťastná teč, která prošla mezi nohami brankáře. Pověstné housle, gajdy apod. Sníženo. 2:3

68´ Srovnáno. Neskutečné je skutečně. Přepiště dějiny. Nebo raději ještě chvilku počkejme. Na polovině hřiště odebraný míč. Posunuto na královského rozehrávače Juniora. Ten si pro rozvoj útočné akce opět vybral Zizzého. Ten šel sám na branku, ještě však přihrál na volného novice v našem týmu, prozatím mu dáme jméno Věž, byl na naše poměry a rozměry docela vysoký, ten mohl gólem do prázdné branky přivést naše fanoušky do naprosté euforie. 3:3

75´ Několikrát do zápasu musel vstoupit VAR. Především Řepy hrály na hranici ofsajdové lajny, a proto mnoho situacích bylo posuzováno u videa. Často však VAR odhalil provinění proti pravidlům, a tak zastavil minimálně 4 brankové příležitosti našeho soupeře. Bohužel pět minut před koncem kameraman opomněl otočit kamerou a tak ke vzniklé sporné situaci neexistoval příslušný videozáznam. Tudíž VAR nemohl poskytnout rozhodčímu důkaz o ofsajdovém postavení střelce, a rozhodčímu Novotnému nezbylo nic jiného než branku uznat. 3:4

79´ V posledních vteřinách se schyvalo k shakespearovskému dramatu. Jenže soupeř z Prahy 17 nám nechtěl půjčit míč. Možná by se na FIFA měli zamyslet, zda netrestat hru soupeře, který drží příliš dloho míč na svých kopačkách. Pak je opravdu strašně obtížné vyrovnat. A tak soupeř tento zápas rozhodl ještě jednou brankou. 3:5

Při pohledu do tváří hráčů SKS bylo vidět, že na hřišti nechali nejedny plíce, kolena či kotníky. Každopádně díky všem, kteří dorazili na tenot zápas. Jen díky jim se mohl tento zápas vůbec uskutečnit. Samozřejmě díky patří i sponzorům a soupeři. Další akce podobného ražení se možná uskuteční v roce 2020. Organizátoři tohoto projektu již nyní začínájí pracovat na další přípravě tohoto vzácného okamžiku, kdy na hřiště Střešovické arény vyběhnout Mohykáni našeho klubu.

Sestava SKS: bylo nás 11, pak chvilku 12, dokonce 13, pak zase 12 a nakonec 11.

Branky SKS: Padly. Což jsme možná nečekaly. Do konce do obou branek.

Hráč zápasu: Junior (mediální důvody)