SKS 1911Praha - Finiš podzimu odehrají v Pražská teplárenská přeboru Střešovice pod vedením Martina Pačandy, klubového sekretáře a šéftrenéra mládeže. Ten kývl na nabídku dosavadního kouče a také šéfa střešovického klubu Radka Trhlíka, jenž se rozhodl skončit po debaklu 0:7 s Uhelnými sklady. „Bylo to překvapení, před týdnem Radek říkal, že by to snad šlo dál. Jenže přišla ostudná prohra a byl konec,“ řekl Pačanda.

 

Konec šéfa klubu na lavičce vás překvapil. A jak se seběhlo to, že jste se ocitl na jeho místě?
Pan Trhlík mi zavolal, jestli se na to cítím připravený. Že by byl rád, abych v konci podzimu vedl tým. Já jsem na to nekývl hned, jen jsem mu řekl, že mu zavolám. Konzultoval jsem to s kamarádem, který je také ze Střešovic a rozhodl se do toho jít.

 

V klubu máte víc funkcí. Tušil jste, že by volba mohla padnout na vás?
Nečekal jsem, že pan Trhlík skončí. Samozřejmě, že je výhoda, že nějakým způsobem znám hráče, ne detailně, ale znám je. Chodím na zápasy, znám prostředí. Beru to tak, že je to dočasné řešení na tři podzimní kola.

 

Takových dočasných trenérů, kteří si angažmá protáhli, už bylo… Napadlo vás, že by to mohlo vydržet i delší čas?
Zatím je to takhle, tohle jsme neprobírali. Nejdřív je potřeba odehrát ta poslední kola podzimu, a pak se budeme v klubu bavit, co dál. Beru to tak, že jsem hlavním trenérem na tři nejbližší utkání.

 

Když jste tým převzal, na co jste v tu chvíli myslel? Dají se vůbec takhle narychlo udělat nějaké změny?
Hráčsky se to oživit nedá, během podzimu se v týmu protočilo hodně fotbalistů. Navíc áčko s rezervou se připravují pohromadě. Trenér béčka je zároveň asistentem prvního týmu, takže tam se zkoušelo všechno možné.

 

Takže v čem to teď bude jiné?
Říká se, že změna trenéra je pro tým nějaký impuls. Jiné to bude nejspíš třeba charakterem koučování.

 

Co si pod tím mám představit?
Jsem určitě impulzivnější než Radek Trhlík. On je klidný, inteligentní trenér, co všechno hráčům raději v klidu vysvětlí. To já se nebojím zvýšit hlas, a to nejen v zápasech, ale taky na tréninku.

 

Takže to bude ze strany Střešovic asi jízda, že?
Z toho, co jsem viděl, si myslím, že největším problémem bylo, že týmu chyběla agresivita. A taky to, že když jsme dostali branku, tak se to hned odrazilo na myšlení hráčů, srazilo je to. Rád bych to změnil, dostat gól se přece může, tím utkání nekončí, můžeme zápas otočit.

 

Možná se na situaci podepisuje, že sezona v podání Střešovic má do ideálu daleko…
To je pravda, že měla vypadat jinak. Ukazuje se, jak je přebor těžký. Jsou v něm nové týmy, žádné utkání není lehké. Na druhou stranu je tam velká vyrovnanost. Střešovice odehrály dost výborných zápasů, kde chyběl jen lepší výsledek. Třeba Královice, s nimi jsme byli jednoznačně lepší. Smolný byl třeba i zápas s ČAFC. Prohrávalo se o gól. Nebyl nikdo, kdo by nás přejel, tedy až na ten výprask s Uhelnými sklady.

 

Jenže historie se neptá, jak vypadala hra. Rozhodují výsledky, ty scházejí. Čím to?
Mrzí nás remíza se Stodůlkami i zápas s béčkem Motorletu. To byla škoda. Myslím, že v těch zápasech jsme nezvládali první poločasy, pak se všechno zlepšilo, kluci viděli, že s těmi soupeři můžou hrát. Myslím, že v přeboru není soupeř, kdy bychom před zápasem s ním museli dopředu stahovat trenky.

 

Jenže to období bez výhry trvá docela dlouho.
Jak se nedaří, tak to nikomu nepřidá. Máme mladé mužstvo, kluci ty přibývající neúspěchy mají v hlavách. Máme jen dva zkušenější hráče a jeden z nich - Šilhavý - je zraněný. Zůstal kapitán Kašpar, i ten má zdravotní problémy, ale na trávníku nechá všechno. Na hřišti je limitovaný, ale chodí i trénovat, dělá maximum. Věříme, že bude na jaro v pořádku.

 

Podzim v podání Střešovic by šel zatím rozdělit na období do šestého kola, kdy jste uhráli sedm bodů a v dalších šesti kolech jen jeden. Co může za tu proměnu?
Podepsalo se na tom zranění klíčového hráče, o tom už jsem mluvil. Taky se tolik nedařilo brankáři. Jako jednička začínal Štěpánek, pak ho nahradil mladý a nadějný Mulač. Nedá se mu nic vyčíst. Myslím, že bych se opakoval. Je to složité. Máme takové smolné období, drží se nás to.

 

Střešovice by ale potřebovaly nějaké další body už na podzim. Tým je předposlední. Jaký máte pro zbývající tři zápasy bodový plán?
Kdybychom udělali devět bodů, tak by to byl sen. Bylo by to nádherné. Ale myslím, že když uděláme čtyři body, bylo by to dobré.

 

Jenže vás čekají duely s Třeboradicemi, Zbraslaví a béčkem Admiry. To není zrovna jednoduché, že?
V naší situaci už nemůžeme koukat na to, proti komu hrajeme. My se musíme soustředit na sebe a udělat všechno, abychom udělali body. Je mi jasné, že je tým v nějakém rozpoložení, ale mám za sebou dva tréninky s týmem a vypadaly moc dobře. Měl jsem z toho dobrý pocit. Jsem trenérem od úterý, zase tolik toho stihnout nešlo.

 

Vypadá to, že se vám všechno hodně honí hlavou.
Myslím na to, kudy chodím. Pořád jsem ale u týmu chvíli, skládám si kluky, přemýšlím o tom, kde, kdo, jak, proč. Možná zkusíme soupeře překvapit změnou hráčů na nějakých postech. Koukal jsem
na video s nejbližším soupeřem. Třeboradice jsou favoritem, mají tam dobré hráče, ale my musíme zápas odehrát na maximum a uvidíme.


Očima Radka Trhlíka, předsedy Střešovic, který rezignoval na funkci trenéra

„Bezprostřední důvod a motiv mé rezignace byl výsledek, ale zejména výkon, proti Uhelným skladům. Celý podzim jsme měli rozkolísanou výkonnost, o rezignaci už jsem uvažoval dřív, ale předpokládal jsem, že se to v závěrečných zápasech pokusíme srovnat a podzim dokončíme ve stejném složení. Že bude v zimě víc klidu, abychom probrali všechny možné varianty. Měli jsme tam i dobré věci, ne že by všechno bylo jen špatně. Nevnímal jsem to tak, že bych už týmu neměl jako trenér co dát. Ačkoliv Uhelky i jiná mužstva uštědřily i dalším týmům podobné příděly, vnímal jsem to tak, že si naše áčko nemůže takový výsledek a výkon v naší situaci dovolit, aniž by něco nenásledovalo. Zodpovědnost za to jsem měl já, nesvádím nic na hráče: já jsem si je vybral, já jsem je postavil. Rezignace přišla i proto, abychom neměli dojem, že se tohle dá přejít bez povšimnutí. Do konce podzimu byl jmenovaný jako trenér Martin Pačanda. Jestli si můžu dovolit nadsázku, tak Mourinho ještě nebyl volný a Frantu Straku jsme zamítli. Martin nám vycházel jako nejlepší řešení, bylo to narychlo, po podzimu si v klidu sedneme a popovídáme. Věřím, že se tým může v posledních třech kolech nakopnout tak, abychom další změny dělat nemuseli. Je varianta, že by Martin zůstal u mužstva i na jaře. Máme před sebou sice těžké zápasy s Třeboradicemi, Zbraslaví a Admirou B, na druhou stranu jsme i s těžkými soupeři odehráli dobré zápasy. Nemusíme se bát nikoho, zároveň musíme všechny respektovat. Není ale pro nás rozhodující, jestli je někdo na špici, nebo je v tabulce dole. Los je těžký, ale obavy nemáme.“

René Machálek, Radim Trusina

zdroj: fotbalpraha.cz

Aktuální kolo

MA 26.05. 10:15
MB 26.05. 17:00
MC 27.05. 17:00
O35  21.05. 18:00
U19 26.05. 12:45
U17 26.05. 15:00
U16 27.05. 10:30
U15 27.05. 10:00
U14 27.05. 12:00
SŽB 26.05. 12:45
U13 26.05. 11:45
U12 30.05. 19:00
MŽB 26.05. 17:00
U11 26.05. 11:00
U10 26.05. 13:00
U9 27.05. 14:30
U8

26.05. 08:15

více zde
4:2 (3:0)

Fotogalerie

20.05.2018
U15/U14 - Litvínov

více zde

Tabulka M'A'

1.
Podolí
60
2.
Újezd P4 54
3.
SKS 1911 43
4.
Zličín 33
5.
Loko B 31
6.
Stodůlky 31

MSMT web sks

17036066 10209313704145215 77224751 o

17092869 10209313704265218 835799815 o

  facr_logopfs_logo_2012