• Home
  • Články
  • Po koncertu výpadek. Tenhle hurá fotbal bych si odpustil, říká kouč Střešovic

Po koncertu výpadek. Tenhle hurá fotbal bych si odpustil, říká kouč Střešovic

Střešovice - Luxusní náskok čtyř gólů prohospodařily na domácím hřišti Střešovice v duelu se Zbraslaví. Zápas skončil remízou 4:4 a sen o tříbodovém zisku proti silnému soupeři se rozplynul. Přitom si tým trenéra Martina Pačandy hodně potřeboval zvednout sebevědomí. V přeboru je totiž předposlední. „Mrzí nás, že jsme to nezvládli, do stavu 4:0 to byl koncert. Teď proti béčku Admiry už potřebujeme uhrát tři body,“ burcuje kouč.


Vypadalo to, že naplno bodovat budete už proti Zbraslavi. Proč se to nakonec nepovedlo?

V pětadvacáté minutě jsme vedli 4:0, ale určitě nikdo nejásal. Nebo tedy já určitě ne, říkal jsem si, že je ještě hodně brzy. Euforie tam nebyla, ale možná chvilková ztráta koncentrace ano. Dostali jsme rychle gól na 4:1…

 

Pořád jste ale vedli o tři branky, vážně jste to bral jako velkou komplikaci?
Vždycky, když tým inkasuje, to znamená komplikaci. Jasně, pořád to bylo slibné vedení.

 

Navíc pak tým podržel gólman Štěpánek, když zneškodnil pokutový kop. To vypadalo, že budete mít i kliku, ne?

Je pravda, že penaltu chytil skvěle a napadlo mě to. My jsme v první půli byli obrovsky produktivní. Měli jsme snad pět šancí a dali jsme z toho čtyři branky. Dá se říct, že do čeho jsme kopli, tak nám spadlo do branky. Jenže pak jsme si to zase zkomplikovali.

 

Myslíte branku na 2:4 v úplném závěru první půle?
Přesně tak, ten gól padl v poslední vteřině, už se ani nerozehrávalo. Byl konec poločasu, padlo to s hvizdem rozhodčího. Takový gól nikomu nepřidá, navíc byl úplně zbytečný. Pak navíc přišly další zlomové momenty.

 

Jaké?
Hned po tom gólu na 2:4 bylo klíčové, že se nám zranil jediný klasický stoper, když si zlomil palec na noze. Na jeho místo se posunul střední záložník. Nemůžu mu nic vytknout, ale prostě některé návyky tam prostě nejsou, když na tom místě nehraje. Pak jsme taky zahodili stoprocentní šanci, kdy jsme mohli dát gól na 5:2. To bylo něco neskutečného. A následně náš hráč dostal červenou kartu. Dovolím si říct, že kdybychom dali ten pátý gól, tak k téhle situaci ani nedošlo. Obránce, co už měl žlutou kartu, šel do souboje z přemíry snahy a bylo z toho vyloučení.

 

Zmiňoval jste, že vám vypadl jediný klasický stoper kvůli zranění, teď dostal další obránce červenou kartu. To vypadá na slušnou komplikaci.
Když došlo k vyloučení, tak jsem věděl, že je to průšvih. My tolik defenzivních hráčů nemáme.

 

Jenže pořád se bavíme o situacích, ke kterým došlo za stavu 4:2. Vážně se nedala koncovka zvládnout lépe?
Dala, kdybychom vstřelili ten pátý gól. Byly tam i nějaké další šance. Ale Zbraslav hodně nakopl ten gól na 2:4, oni mají kvalitu. Jsou tam hráči, co se dokážou prosadit v situacích jeden na jednoho, ti kluci umějí dát parádní finální přihrávku. Naši hráči makali, chodili do soubojů i za cenu sebezranění, padali do střel. V přístupu hráčů problém nebyl. Platí to, co jsem říkal hned poté, co jsem k týmu přišel. Jsem mile překvapený, sice jsem říkal, že umím zvýšit hlas, ale nebylo tam nic, kvůli čemu bych musel řvát.

 

Když ztratíte čtyřbrankový náskok, tak bych asi také neřval, spíš bych byl zklamaný...
Ten zápas byl zajímavý z naší strany i ze strany Zbraslavi. Kdybychom měli v tuhle chvíli pětadvacet bodů, tak jsem nadšený. To asi mohli být i diváci, když viděli každých jedenáct minut gól. Pak bychom měli na zápasech plný dům.

 

Pokud bychom to brali z pohledu nastřílených branek, tak ti by mohli přece ocenit podobné představení i teď, nemyslíte?
Fanoušci možná ano, ale z mého pohledu trenéra je to něco jiného. Já bych si tenhle hurá fotbal odpustil. To se prostě nedá vydržet. Ale určitá zlepšení jsem tam z naší strany viděl. V Třeboradicích jsme hráli pozorně a dobře pětadvacet minut, vedli jsme 1:0 a měli i další šance. Teď se nám to povedlo do 35. minuty. Tak teď bych byl rád, kdybychom to proti béčku Admiry zvládli celý zápas.

 

Když jste zmínil ta pozitiva. Podle mého si na tomhle seznamu zaslouží být i autor hattricku Kopal. Moc toho na podzim za áčko nenahrál. Čím si zasloužil vaši pozornost?
V áčku na hřišti obživnul, je pravda, že moc nehrál. Ale já jsem o něm věděl. Měl tam nějaké výpadky kvůli těžkému zranění. Říkal jsem si, že něco udělat musím, tak jsem mu dal šanci. Už v Třeboradicích hrál dobře a teď to ukázal znovu. U něj hraje velkou roli, když nastoupí v základní sestavě. To hraje určitě lépe, než když jde na hřiště jako náhradník.

 

Teď si ale hattrickem to místo v základu zaslouží, ne?
V podstatě jo (usměje se), ale já nechávám kluky spíš v nejistotě. Na druhou stranu, složit sestavu je právě alfa a omega pro poslední podzimní zápas s béčkem Admiry. Absenci je tam hodně, kromě zmíněných problémů v obraně volali další hráči, že mají vysoké horečky. Ti asi nestihnou dát do pořádku a to může být komplikace.

 

Jak budete situaci řešit?
Máme šikovné dorostence. Už jsem je vzal v úterý a ve středu s týmem na trénink, takže myslím, že pár se jich na hřišti objeví. Dobré je, že můžou do sestavy naskočit, ale určitě nemůžeme čekat, že budou tým táhnout.

 

Vy řešíte problémy se sestavou, to Admira si může vybírat. Její divizní áčko už na podzim dohrálo a může tedy nabít rezervu. Připravujete se na to?
Já absolutně netuším, s kým proti nám nastoupí. My ale musíme jít do každého utkání stejně, ať hrajeme proti komukoliv. Nic jiného nám nezbývá, stejně musíme chtít uhrát tři body, abychom ten náš podzim aspoň trochu vylepšili a nebyl ten odstup od čtrnácté příčky takový.

René Machálek

zdroj: fotbalpraha.cz

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • OC šestka