• Home
  • Články
  • Předposlední Střešovice na spinningu nepotkáte. Dřou na hřišti

Předposlední Střešovice na spinningu nepotkáte. Dřou na hřišti

Střešovice - Mezi prvními, na začátku ledna, zahájily přípravu na jarní část Pražská teplárenská přeboru Střešovice. Však také mají co napravovat, v tabulce jsou předposlední, uhrály jen devět bodů. Tým, stejně jako v závěru podzimu, povede trenér Martin Pačanda. Je mu jasné, že Střešovice čeká těžké jaro. „Výchozí pozice není ideální, ale co je dneska ideální. Jdeme do toho,“ hlásí odhodlaně Pačanda.

 

V klubu fungujete jako sekretář, pracujete u mládeže. Zvažoval jste, zda v pozici trenéra áčka mužů zůstanete?
O všem jsem přemýšlel, jak se to dá zvládnout. Promluvil jsem si s trenéry mládeže, protože určitě budu potřebovat jejich pomoc. Přislíbili, že mi pomůžou, tak nebyl problém pokračovat. Měl jsem do toho chuť.

 

A začali jste pěkně zhurta, hned 5. ledna se šlo na věc. Proč tak brzy?
Hned první víkend startoval náš zimní turnaj, tak jsem chtěl, abychom do utkání nešli tak nějak z ničeho nic, z nuly. Připravuje se áčko a béčko dohromady, můžeme namíchat dva rovnocenné týmy. Určitě jsme nezačínali brzy kvůli tomu, že jsme v tabulce předposlední.

 

Z výsledkového hlediska jsem zaznamenal, že jste prohráli s Kunraticemi 2:5. I když jde o přípravu, to asi není zrovna povzbuzující, že?
Výsledkově nám ten zápas nevyšel, ale v téhle fázi přípravy to pro nás není zase tak důležité. Dostali jsme čtyři góly z rychlých brejků, takže v určitém směru mi to utkání jako trenérovi něco ukázalo. Ale od toho zápasy hrajeme, jsme v přípravě, sbíráme data o hráčích. Nějaké poznatky jsem z toho utkání odnesl.

 

A pak na vašem webu svítí divoká remíza s týmem Řep 6:6. Tři góly prý padly v poslední minutě, co to bylo za přestřelku?
To se ale netýkalo áčka, to byl jiný turnaj. Tam hraje střešovická osmnáctka kombinovaná s hráči staré gardy. Takže jsem u toho sice byl, ale ne jako trenér, ale jako hráč…

 

Vy k tomu všemu, co v klubu děláte, stíháte ještě hrát?
Už nastupuji jenom za starou gardu, tady jsem si kopnul do 65. minuty a odcházel jsem ze hřiště za stavu 3:2. Takže jsem pak jen poslouchal, jak to tam padalo.

 

Pojďme zpátky k vaší pozici trenéra. Střešovice každopádně musí během zimy nabrat sílu, protože je čeká těžká jarní část. Jak dáváte týmu do těla?
V lednu jsme se pokusili přidat čtvrtý trénink. Obyčejně jsme se připravovali v úterý, ve středu a ve čtvrtek, teď je tam ještě páteční fáze. Budu se s kluky bavit, co a jak půjde dál. Vím, že v době, kdy bylo na vysokých školách zkouškové, mají své zaměstnání, rodiny, tak je to docela náročné. Ale musím je pochválit, mám hráče, co zatím na tréninku nechyběli.

 

Jinde trenéři naříkají a vy máte slušnou účast i při takovém zápřahu?
Trénujeme áčko a béčko dohromady, ale opravdu musím hráče pochválit za přístup. Je to super, počtem jsme se nikdy nedostali pod dvacet. A byly i tréninky, kdy jsme se připravovali ve dvaatřiceti lidech.

 

Zařazujete do přípravy moderní novinky jako fitbox nebo třeba spinning?
Leden je hodně specifický, je to hlavně o kondici. Připravujeme se v domácích podmínkách, ale obejdeme se bez těch věcí, na které jste se ptal. Jsme na hřišti, potřebuju mít z kluků fotbalisty. Máme mladý tým, kluci makají, pracují s míčem.

 

Hrajete zimní turnaj, co dalšího vás čeká?
Na turnaji nás čeká sedm utkání. Navíc příští středu hrajeme dva zápasy s Motorletem. Jejich divizní áčko si zahraje s naším přeborovým týmem a utkají se i rezervy. To bude zajímavá konfrontace. Taky pojedeme na krátké soustředění do Tachova, v rámci toho si zahrajeme s Mariánskými Lázněmi. Já tedy preferuji raději letní soustředění, kdy se dají zvládat tři tréninky denně, ale beru to. Kluci chtějí jet, vím, že se na podobných akcích tmelí parta, kontakt je intenzivnější, takže pojedeme.

 

Jak se vůbec během zimy proměnil hráčský kádr? Nabíjíte před bojem o záchranu hodně?
Neodešel nikdo. Co se týče posil, tak jsme měli dost zraněných, takže bude fajn, když ti hráči budou připravení na jaro. Dva hráči se nám vrátili z hostování a taky dostanou šanci tři dorostenci. Plus jsou u nás dva fotbalisté na zkoušce. Jeden je ročník 96 a je z Motorletu, druhý pak srbský obránce, ten se nám přihlásil tak nějak náhodou…

 

Dali jste jen 22 gólů, čekal bych nějakou posilu do útoku. Bude?
Myslím, že ofenzivních hráčů máme dost. Nejvíc nás tlačí pozice defenzivního záložníka a stopera. Těch dvaadvacet branek je málo, zvlášť když si uvědomíte, že já jsem trenér, co má rád ofenzivní fotbal. Směrem dopředu nám pomůže, že bude do hry připravený Tomáš Obermajer.

 

Na internetových stránkách Střešovic mě spíš praštilo do očí jméno Strupek, ten dal při remíze s týmem Řep pět gólů. To nemůže být trumf pro jaro?
Je to ročník 98. Šikovný, rychlý hráč. Ale je strašně těžké stavět tak mladého kluka a čekat, že to vezme na sebe. Řepy v přípravě a přebor, to je hodně velký rozdíl. Určitě má všechno před sebou, kvalita tam je a jeho čas přijde. Ostatně šikovných mladíků máme ve Střešovicích víc.

 

No ale váš tým bude potřebovat góly. Do jara odstartujete z patnácté pozice, což není ideální…
Ale to my víme. Navíc, co je dneska ideální? Na podzim byl problém v hlavách hráčů. Nehráli jsme špatně, ale dostali jsme třeba laciný gól. A jak přibývaly neúspěchy, padla na nás deka. Bereme to tak, že je to všechno o trpělivé, mravenčí práci, o přístupu. Věřím, že když budou kluci dál tak makat, tak přijde šťastnější období a zlepšené výsledky se dostaví.

René Machálek

zdroj: fotbalpraha.cz

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • OC šestka