• Home
  • Články
  • Přebor můžete sledovat i na mobilech, na výsledcích stále pracujeme, zní ze svazu

Přebor můžete sledovat i na mobilech, na výsledcích stále pracujeme, zní ze svazu

Praha - Téhle otázce čelil Jan Gruber v posledních měsících abnormálně často: proč nejsou na webu www.fotbalpraha.cz výsledky z pražských soutěží? Marketingový manažer Pražského fotbalového svazu (PFS) zmíněný problém řešil celý podzim a na startu jara mohl ohlásit: výsledky jsou zpátky. Sice ne v podobě, jakou by si svaz představoval, ale jsou. „Věřím, že prozatím je tohle optimální varianta,“ říká Gruber.


Proč nebyly na podzim na webu fotbalpraha.cz vůbec žádné výsledky?
Výsledkový servis je velice komplexní záležitost. Jedná se o automatické zobrazování nejen výsledků, ale také změn, statistik či delegování rozhodčích. Z důvodu přechodu na nový informační systém FAČR byly všechny krajské a okresní svazy nuceny opustit své dlouhá léta budované systémy výsledkových servisů a oficiálně tuto záležitost přenechat na FAČR. Jelikož výsledky byly napojeny na vnitřní systém webu, napojit se na nový systém FAČR je z odborného či politického hlediska běh na dlouhou trať a vyžaduje to nemalé finanční prostředky a obrovské lidské úsilí.

 

Jak složité tedy bylo zařídit, aby se výsledky vrátily na fotbalpraha.cz?
Výsledky, které mohou čtenáři najít na stránkách PFS, je tzv. widget, který automaticky zobrazuje informace z jiného zdroje dat, než jsou stánky PFS, tedy přímo z is.fotbal.cz. PFS může upravit jen vzhled výsledků, vše ostatní je v rukou FAČR. Dlouhodobou snahou vedení PFS je získávat výsledková data způsobem, který umožňuje práci s nimi a uzpůsobení našim potřebám. Informační systém FAČR vznikl na zelené louce, oddělení IT FAČR nemohlo těžit ze žádných zkušeností, a proto se vše nad očekávání zpozdilo.

 

Výsledky jsou teď v základní verzi. Kdy se můžete vrátit k původnímu modelu z minulé sezony, kdy jsou na webu u Pražská teplárenská přeboru kompletní statistiky?
Na konečné podobě výsledků stále pracujeme a vedeme diskusi. Vše závisí a padá na automatickém získávání dat od FAČR. Jedná se o strašně komplexní věc a vše se vším souvisí. To je, jak jsem říkal na začátku, běh na dlouhou trať. Věřím ale, že výsledky na webu PFS v téhle podobě jsou prozatím optimální variantou.

 

Po prvním jarním kole byl problém s aktualizací výsledků. Může s tím PFS něco dělat?
Problém s aktualizací byl technického rázu a již je vyřešen.

 

Co se týče Pražská teplárenská přeboru, mohou se lidé nově na jeho zápasy dívat i na mobilních telefonech. Jakým způsobem?

Každý zápas Pražská teplárenská přeboru mužů je již několikátým rokem zaznamenáván kamerou domácího týmu a streamován na portál TvCom.cz. Na to jsou již diváci a příznivci fotbalu zvyklí. Od letošního roku je tu novinka, diváci mohou sledovat všechny zápasy přeboru přímo ze svého mobilu. Díky nové mobilní aplikaci TVCOM již diváci nepropásnou žádné utkání svého oblíbeného týmu, ať budou kdekoliv. Stačí si stáhnout mobilní aplikaci z obchodu Google play či App store, nebo na stránkách TvCom.

 

zdroj: fotbalpraha.cz

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • OC šestka