• Home
  • Články
  • Střešovice jako Zlín v lize: Na jaro bez výhry nechci ani pomyslet, říká kouč

Střešovice jako Zlín v lize: Na jaro bez výhry nechci ani pomyslet, říká kouč

Střešovice - Střešovice zapomněly na jaře vyhrávat. A co víc, naposledy nezvládly domácí zápas s posledními Stodůlkami. Prohrály 0:2 a v Pražská teplárenská přeboru mají na patnácté příčce před svým přemožitelem náskok jediného bodu. „Jaro je z našeho pohledu katastrofa, jinak se to pojmenovat nedá,“ říká střešovický trenér Martin Pačanda. Jeho tým ve druhé polovině soutěže zatím uhrál tři body za remízy.


Podzim v podání Střešovic nebyl na nějaké vyskakování, ale i vy sám teď mluvíte o katastrofě. Co se stalo, že k téhle situaci došlo?

Po přípravě jsem měl výborný dojem. Povedla se nám i tři poslední přípravná utkání a přitom jsme nehráli proti nějakým slabým soupeřům. Byli jsme natěšení. Myslím, že takové jaro, jaké máme, jsem nečekal ani v těch nejhorších představách.

 

A jak tedy mělo to vystoupení na jaře podle vás vypadat?
Musím přiznat, že jsem čekal, že budeme mít v tuhle chvíli na kontě tak o deset bodů víc.

 

To je tedy pořádné manko. Trenéři často mluví o zraněních, nebo jiných problémech. Stihlo něco podobného i Střešovice?
Když jsme na jaře začínali, tak jsme měli v kádru dvacet hráčů do pole a dva brankáře. Kádr byl dostatečně široký. Jenže pak se to sešlo jedno k druhému. Přišla zraněné, nemoci, mladí hráči měli maturity, a když se přidaly pracovní povinnosti, byl z toho problém.

 

V čem to na váš tým dolehlo nejvíce?
Nejhorší je, že dostáváme hodně gólů, navíc po individuálních chybách. Naopak jsme docela hodně gólů stříleli, měli jsme hodně dlouho průměr dva vstřelené góly na zápas. Až proti Stodůlkám jsme poprvé na jaře neskórovali.

 

To tedy přišlo v hodně nevhodnou chvíli, když vás to postihne zrovna proti soupeři, co je poslední a výhrou se dotáhl na rozdíl jednoho bodu…
Určitě to mělo dopadnout lépe. Měli jsme v tom zápase hodně dobrých šancí. Do pětadvacáté minuty jsme jich měli šest a z toho dvě po gólu doslova volaly. Jenže pak jsme dostali gól do šatny.

 

Zamávalo to s týmem hodně?
Kdepak. Nikdo zápas nezabalil, i když to nebylo příjemné. Ještě jsme se hecovali v šatně, že to byl takový náhodný gól a že zápas otočíme.

 

Jenže to se nestalo, místo toho přišla druhá trefa Stodůlek. Pak už jste cítil, že je zle?
Soupeř se prosadil z brejkové situace. To už bylo špatné. Musím říct, že to už s týmem zamávalo. Na naší hře je hodně vidět, že nám scházejí útočníci.

 

Co se stalo?
Když jsme šli do jara, tak jsme měli v kádru čtyři. A teď nemáme ani jednoho klasického hrotového hráče.

 

Tak to byl ten průměr dvou vstřelených branek, co jste dlouho drželi, ještě docela slušným vysvědčením, nemyslíte?
To ano, v útoku zaskakovali kluci, co na tomhle místě sestavy obvykle nehrají. Bohužel jsme ale těch branek taky hodně dostávali, takže z toho nebylo ani jedno vítězství.

 

Jenže vy nějaký tříbodový zisk potřebujete. Je blízko návrat alespoň jednoho z útočníků?
To se vážně teprve uvidí. Možná by jeden naskočit mohl, trápila ho třísla, ty potřebují klid. Ale když se podíváme dál, je tam mononukleóza, zlomená zánártní kůstka a taky nějaké problémy s ledvinami. Takže to moc příznivě nevypadá.

 

Možná bude hodně záležet i na tom, zda udržíte předposlední příčku. Pokud by nepadal nikdo z divize, třeba by se dalo zachránit i z patnácté pozice. Co vy na to, sledujete divize a fandíte pražským týmům?
Přiznávám, že koukám jen tak lehce, po očku. Ona je ta otázka postupů a sestupů vždycky otevřená. Mnohdy se to týmy dozvídají třeba až na losovacím aktivu. Takže budu rád, když se bude pražským týmům v divizi dařit. Ale kdyby padaly třeba čtyři celky, jako se to už stalo, tak by bylo hotovo.

 

To ale nic nemění na tom, že teď po Stodůlkách vás čeká rezerva Motorletu. Neříkáte si, přece už to jednou musí vyjít a vyhrajete?
Problém tady je v tom, že béčko Motorletu se na zápasy s námi a třeba se Stodůlkami vždycky posílí o hráče z divizního áčka. Dokonce mám tušení, že si áčko Motorletu přeložilo svůj zápas už na pátek 13. května, ale nevím to jistě. (zápas s Rokycany opravdu hraje Motorlet v divizi A už v dnes). Ale je jasné, že když sestavu posílí, budeme to mít těžší.

 

Jenže vám už nic jiného než vyhrát zápas nezbývá, ne?
My jdeme do každého zápasu s cílem uspět, nikdy nejdeme do zápasu poražení. Teorie pravděpodobnosti, že bychom měli vyhrát, je už docela vysoká…

 

Přece si tým může věřit, uhrál remízu s týmem Hájů, Vršovicemi, ale také s lídrem z Kopaniny. Minimálně ta poslední plichta je dobrá, že?
Podívejte se na to, jaký měla Kopanina vstup do jara. My jsme u nich sice remizovali a může to vypadat jako dobrý výsledek, ale s odstupem musím zopakovat, že to pro nás byla spíš ztráta. Měli jsme tam vyhrát. Bohužel jsme chvíli před koncem dostali branku po střele, která vypadala jako chytatelná. Navíc jsme tam měli několik brejkových situací čtyři na dva nebo tři na jednoho. Ale další branku jsme nepřidali.

 

Takže bylo k výhře blíže než třeba proti Hájům?
I tady jsme chtěli samozřejmě tři body. Jsou nám v tabulce blíž a my jsme se jim chtěli přiblížit. Jenže to zase skončilo nerozhodně. Tady ale musím říct, že byla remíza spravedlivá.

 

Takže místo toho, aby se Střešovice přibližovaly konkurentům v tabulce nad vámi, jsou najednou na dostřel Stodůlky. Překvapilo vás, že se v poslední době zvedly?
Překvapilo, nepřekvapilo. Oni do sezony šli s nějakou představou, možná byli z některých věcí překvapení. Ale situace dospěla k tomu, že hrají uvolněně a teď udělali nějaké body.

 

Nebyla by tohle cesta i pro vás? Vzít to prostě tak, že si zahrajete na maximum a uvidíte, na co to bude stačit?
Já se o to snažím, říkám klukům, ať na tabulku zapomenou a zahrají si fotbal.

 

Možná by stačilo vyhrát jeden zápas a vše by se zlomilo. Zatím jste tak trochu jako Zlín v první lize, ten také na jaře ještě nevyhrál, má pět remíz.
Tak o tomhle srovnání jsem neslyšel, nikdo s ním na nás ještě nepřišel. Každopádně z toho nemáme radost a zkusíme udělat všechno pro to, abychom to změnili.

 

Dovedete si představit, že do konce jara zůstanete bez výhry? Dá se při několika remízách udržet i ta patnáctá pozice?
Asi dá. Ale takhle my nechceme uvažovat. Vážně zkoušíme udělat všechno možné, točíme sestavou, kluci hrají i na jiných postech než obvykle. Tady vlastně můžeme najít i plus, které na jaře máme.

 

To by mě zajímalo jaké…
Povedlo se nám zapracovat do týmu tři dorostence, ročník narození 97. Nikdo nemůže čekat, že budou rozhodovat zápasy, ale jsou platní, svoje si odehrají.

 

Také jsem slyšel o vašem finském talentu. Jeho čas ještě nepřišel?
Myslíte Santiho? Tomu je sedmnáct. Je to šikovný konstruktivní záložník, ale ten ještě rok bude v dorostu. Pak se uvidí.

 

Pojďme ještě k bodovým prognózám. Koukal jste na los a máte spočítáno, kolik bodů by mohlo stačit aspoň na patnácté místo?
Myslím, že tohle mají spočítané spíš kluci v kabině, ale tolik jsem je neposlouchal. Sem tam zaslechnu, tady se dá získat, tady tihle můžou ztratit. To jsou ale všechno jenom propočty, ukázat se to musí potom na hřišti. Já doufám, že se nám nějaký zápas vyhrát podaří. Že bychom to měli dohrát bez výhry, na to nechci ani pomyslet.

René Machálek

zdroj: fotbalpraha.cz

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • OC šestka