• Home
  • Články
  • Střešovice mění kouče, povede je Gregor. Vrací se po dvou letech

Střešovice mění kouče, povede je Gregor. Vrací se po dvou letech

Střešovice - Jde se do finiše. Posledních pět kol rozhodne o všem. A Střešovice, které jsou zatím na patnáctém místě v Pražská teplárenská přeboru, a na jaře uhrály jen tři remízy, zkoušejí udělat všechno možné, aby neskončily úplně poslední. Teď třeba sáhly k výměně trenéra: tým nově povede Pavel Gregor. „Vím, že situace je komplikovaná. Ale řešil jsem jedinou věc, aby to šlo dohromady s prací,“ těší se na výzvu kouč, který už dřív ve Střešovicích působil.

 

Pár let o vás nebylo slyšet, jak jste se to seběhlo, že jste se dostal do Střešovic?
Klub mě oslovil v pondělí večer. Musel jsem vše chvíli rozmyslet, protože jsem chtěl mít jistotu, že to půjde dohromady s mým novým zaměstnáním. A když jsem zjistil, že ano, tak jsme se dohodli. V úterý jsem do Střešovic nastoupil.

 

Co rozhodlo, že jste na nabídku kývl?
První věcí bylo, že už jsem ve Střešovicích působil. Když jsem tam byl poprvé, přišel jsem k týmu ve chvíli, kdy měl nula bodů a skóre 2:20. Rozdíl byl v tom, že jsem přišel na podzim, takže bylo více času na práci. A druhou věcí bylo, že jsme se rozloučili v dobrém. Vztahy byly korektní, něco se nám v klubu povedlo. Tak na to teď zkusíme nějakým způsobem navázat.

 

Střešovice ale nevyhrávají, jsou psychicky dole. Leckomu by se do takového klubu ani nechtělo…
Jasně, že jsem viděl, že se jim nedaří. Ale já z toho nemám strach. V útlumu byly třeba i Vršovice, když jsem tam přicházel. Je před námi pět zápasů, což je šibeniční termín, ale budeme pracovat a uvidíme, na co to bude stačit.

 

Co všechno už jste o svém novém klubu zjistil?
Znám nějakých pět, šest hráčů. Vím, že v týmu jsou i další osobnosti. Některé střešovické zápasy jsem viděl, já ten klub sleduji celou dobu. Mám k němu vztah, navíc ve Střešovicích hrají moji dva synovci.

 

Když jste sledoval zápasy, zkuste pojmenovat největší problém?
Je jasné, že když se nedaří, tak jde sebevědomí každého mužstva dolů. Ale právě tohle je faktor, který potřebujeme zvednout. Týmy, které jsem vedl, byly vždy sebevědomé, věřily si a vyhrávaly. Samozřejmě, že někdy to chvíli trvá a tady ve Střešovicích ten čas není. Ale já jsem vítězná povaha, a co jsem stihl poznat, tak i tady jsou podobné typy hráčů, co mají vyhrávání v krvi. Určitě s hráči budu mít pohovory. Kluci, co už mě znají, tak vědí, co po nich budu chtít. Moje filozofie se nezměnila a myslím, že platí, že v individuální práci je moje silná stránka. A věřte tomu, že pokud se povede zvednout tým v tomhle směru, body přijdou.

 

Sebevědomí je jedna věc, ale pak tam musí být i nějaký herní problém. Ten vidíte kde?
Kluci musí jít určitě na hřiště s tím, že mají zcela jasné pokyny. To je první věc. Už jsme na všem začali pracovat prvním tréninkem. Pokud bych měl odhalit nejpalčivější problém týmu, tak je to fakt, že Střešovice dostávaly strašně moc branek. Určitě se zaměříme na to, abychom měli lépe zorganizovanou hru, upravíme i herní styl.

 

Zkuste naznačit, v čem by to mělo být jiné?
Co jsem viděl, ať už osobně, nebo na internetu, tak se mi zdálo, že se Střešovice snažily soupeře přehrát. Jenže pokud se snažíte hrát otevřenou partii se soupeři, kteří jsou kvalitativně výš, a ještě jsou v lepším rozpoložení, tak vás za to soupeř prostě potrestá. Kluci se určitě snažili odvést to nejlepší, ale i jako hráč si pamatuji, že když se nedaří, padne to postupně na celý tým. My se musíme odrazit od toho, že zlepšíme hru defenzivy.

 

Zdá se mi, že se na návrat do role trenéra hodně těšíte. Jak jste tu dobu bez fotbalu zvládal?
Byly to dva roky. Fotbal mi samozřejmě chyběl. Já jsem se o něj pochopitelně normálně dál zajímal. Ale hlavně jsem si musel upravit osobní život. To se povedlo. Mám novou práci, dobré zázemí. V takové chvíli si řeknete, že se zase můžete soustředit i na fotbal. Teď se cítím silný v kramflecích.

 

A tak přišla dohoda se Střešovicemi. Těm by se hodilo, aby se také cítily silné. Jenže v jejich podání je to spíš na jaře pravý opak. Na jak dlouho jste se s klubem dohodl?
Zatím do konce sezony. Všichni víme, že situace je komplikovaná. Budeme se snažit udělat maximum a uvidíme, zda to dopadne dobře. Cíl máme jediný. Skončit na předposledním místě, tedy před Stodůlkami. Když se podíváte na tabulku, tak vidíte, že lepší to už nebude, odstup od dalších soupeřů je velký.

 

Výchozí pozici máte lepší. Cítíte velkou výhodu?
Jsme na tom o bod lépe. Budeme bojovat do poslední chvíle. Co se týče losu, tak jsme na tom podobně jako Stodůlky. Víme, že jsou před námi silné týmy.

 

Máte v hlavě nějaký bodový propočet, co bude stačit k udržení?
Takhle se na to nedívám. Já chci, abychom měli na konci soutěže o ten bod víc než Stodůlky.

 

Premiéru si užijete při zápase na Uhelných skladech. Jste nervózní?
Ne, ne. Těším se na to. Pražský přebor má kvalitu a také atmosféru. Trenéra Uhelek Roberta Hlavicu osobně znám. Věřím, že tam odehrajeme důstojně utkání. A pak budeme pracovat dál. Je to velká výzva.

René Machálek

zdroj: fotbalpraha.cz

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120