• Home
  • Články
  • Pražské soutěže ročníku 2016 - 2017 jsou připraveny

Pražské soutěže ročníku 2016 - 2017 jsou připraveny

pfs novy 2012Praha - V Letenském zámečku včera navečer proběhl losovací aktiv STK PFS. V první polovině programu převzali vítězové soutěží PFS poháry a diplomy za vítězství ve svých soutěžích v uplynulém ročníku 2015 - 2016. Druhý poločas aktivu pak pokračoval přípravou nového ročníku soutěží pořádaných Pražským fotbalovým svazem.

 

V úvodu vystoupil místopředseda PFS Michal Fischer, který zástupcům klubů připomněl především povinnost precizně vyúčtovat dotace z rozpočtu města Prahy. Pro nový ročník soutěží by měly pražské kluby celkem získat dotaci 49 milionů korun.

Dále vyzval kluby k aktivní spolupráci na připravované pasportizaci fotbalových hřišť v Praze, kterou připravuje PFS rovněž ve spolupráci s Magistrátem Prahy. Ta by měla v budoucnosti sloužit k objektivizaci přípravy dotací do rekonstrukcí fotbalových plocha stadionů v naší metropoli.

 

Ředitel soutěží PFS pan Vitovský pak ohlásil reorganizaci soutěží v ročníku 2017 - 2018, kdy bude redukován počet účastníků soutěží mužů tak, že ve druhé třídě budou jen tři skupiny, oproti současným čtyřem.

 

V následné diskusi se pak objasňovaly již známé skutečnosti se zásadní novelou přestupního řád.

Pak už byla oznámena definitivně přidělená losovací čísla soutěží PFS pro nastávající ročník 2016 - 2017. V soutěžích mužů bude svaz řídit 11 soutěží, v soutěžích staršího dorostu dvě, v soutěžích mladšího dorostu tři, v soutěžích starších žáků pět, v soutěžích mladších žáků sedm. V této kategorii se navíc soutěže přeboru a 1.třídy rozšiřují na 14 účastníků. Soutěže starších přípravek pak budou mít 11 skupin, a soutěže mladších přípravek 12 skupin.

 

Pražská teplárenská přebor začíná už o víkendu 13. a 14. srpna prvním kolem. Soutěž nakonec kvůli odhlášení Horních Měcholup z divize opustily i Střešovice. Do soutěže vstupují tři staronoví účastníci,
Horní Měcholupy, Újezd nad Lesy a Ďáblice. Úplným nováčkem je Dukla Jižní Město.

Lubor Mírek

zdroj: fotbalpraha.cz

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • OC šestka