• Home
  • Články
  • „Táto, mámo, trénujte s námi!“ vyzývá nové instruktážní DVD

„Táto, mámo, trénujte s námi!“ vyzývá nové instruktážní DVD

Praha - Rozvíjet individuální fotbalové dovednosti a schopnosti mladých fotbalových nadějí. To si klade za cíl nová série instruktážních videí „Trénuj“ v rámci projektu Můj první gól, která vznikla v prosinci 2016.

 

„Projekt Můj první gól dlouhodobě pracuje na rozvoji mládežnického fotbalu. Naším cílem je vytvořit kvalitní zázemí pro výchovu budoucích talentů, kteří se třeba jednou stanou tvářemi české ligy a reprezentace. Jednou z cest je i výukové DVD Trénuj,“ uvedl Grassroots manažer FAČR Michal Blažej.

 

Pro většinu malých fotbalistů byl prvním trenérem některý z rodičů a projekt „Trénuj“ je založen právě na této myšlence. FAČR navíc doufá, že projekt pomůže rozšiřovat základnu mládežnických trenérů.

 

Celkem pětadvacet výukových videí představuje stejný počet různých fotbalových cvičení, rozdělených do osmi tematických kapitol. Obsah těchto cvičení je uzpůsoben k trénování dětí s rodiči bez náročnějšího využití pomůcek či dostupnosti tréninkové plochy.

 

Jednotlivé tréninkové prvky jsou ve všech videích teoreticky popisovány, ale také názorně předváděny tak, aby je bylo možné správně a účinně aplikovat ve vlastním tréninku. „Některé kličky jsem uměl již z dřívější doby, protože jsem je cvičil s tátou. Během natáčení jsem se ale naučil i novým dovednostem,“ prozradil malý fotbalista Václav, který se ve videích objevuje.

 

Fotbalová asociace ČR poskytuje tento výukový materiál začínajícím fotbalistům a fotbalistkám bezplatně prostřednictvím iniciačních fotbalových balíčků, o které si mohou rodiče dětí narozených v roce 2009 zažádat na webu mujprvnigol.cz

 

Kromě základních fotbalových potřeb, jakými jsou dres, míč nebo láhev na pití, totiž balíčky nově obsahují i výukové DVD. Pro ty, kteří si o fotbalový balíček doposud nezažádali, nebo si o něj zažádat kvůli věkovým kritériím nemohou, jsou všechna instruktážní videa volně k dispozici na webových stránkách projektu Můj první gól ZDE

zdroj:fotbalpraha.cz

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • OC šestka