• Home
  • Články
  • Věřím, že Tempo nebude stoprocentní, to není ani Real, říká kouč Střešovic

Věřím, že Tempo nebude stoprocentní, to není ani Real, říká kouč Střešovic

Střešovice - Proměněnou penaltou v nastavení zachránily Střešovice alespoň remízu (4:4) na hřišti v Podolí. O spokojenosti by šlo mluvit tak z poloviny. „Zápas byl hodně dramatický, bylo v něm hodně zvratů. Na konci mohly mít oba týmy pocit, že přišly o vítězství,“ konstatoval trenér Střešovic Pavel Gregor, který věří, že jeho tým ještě zamíchá postupovými kartami.

 

Podolí vedlo ještě v nastaveném čase a vy jste z penalty srovnali. Podle trenéra domácích byl pokutový kop hodně problematický a pískat se neměl. Co vy na to?
K penaltovým situacím se nemůžu moc vyjadřovat, měl jsem to přes celé hřiště. Bylo to daleko. Je ale pochopitelné, že když dostanete gól takhle na konci, tak to logicky vzbudí emoce.

 

Takže na penaltu nemáte jasný názor?
Já si vážně nedělám žádné alibi. Ale pokud mám něco říct, tak obě penalty se mi zdály tak trochu nečitelné. Jak ta, co se kopala na začátku proti nám, tak ta na konci, co jsme zahrávali my. Fakt to jde z lavičky těžko posoudit, ale od hráčů jsem slyšel, že hráč Podolí zahrál rukou. Míč mu tam jezdil po ruce.

 

Trenér Podolí pochválil oba týmy, ale kritizoval rozhodčího, souhlasíte s ním?
Podolí určitě zahrálo dobrý zápas. Někteří jeho hráči šli určitě na krev, měli křeče, byli vyčerpaní, ale bojovali. A když jsme se dostali do vedení 3:2, tak mě vážně nenapadlo, že najdou sílu a ještě to otočí a my budeme zachraňovat remízu na úplném konci. Podali heroický výkon a fanouškům se to muselo líbit, zvlášť nezaujatým. Ale ty góly jsme jim nabídli vlastními chybami. A když už přišla řeč na rozhodčího, tak mně vadila jiná věc než penalta.

 

Copak se vám nelíbilo?
Zhruba ve třicáté minutě šel náš hráč sám na branku a byl zastaven faulem. To měla být podle mého jasná červená karta. Troufám si říct, že kdyby šlo Podolí do deseti, tak by s námi takhle vyrovnanou partii hrát nevydrželo a zápas by skončil jinak.

 

Takhle jste si připsali do tabulky bod, který znamená, že ztráta na vedoucí Tempo narostla na čtyři body. Na druhou stranu jste jej zachránili v poslední minutě. Jakou má cenu?
To poznáme až po posledním kole, tam doceníme, zda o něčem rozhodne. Jasná je jedna věc, tenhle zápas mohly vyhrát oba týmy a chtěly vyhrát oba týmy. My jsme po skončení zápasu stejně cítili trochu zklamání, protože jsme chtěli zvítězit. Ale tahle remíza určitě není žádná katastrofa.

 

No ale na první místo teď ztrácíte čtyři body a vedoucí Tempo si může dovolit jedno klopýtnutí a stejně na něj nedosáhnete.
Ale Tempo má před sebou také ještě těžké zápasy. A na sto procent nedokážou odehrát sezonu, nebo i její půlku, ani Barcelona s Realem Madrid. Dá se čekat, že na ně také může přijít slabší chvilka. A taky nás ještě čeká vzájemný zápas, ten musíme zvládnout.

 

Musím se zeptat na stejnou otázku jako u soupeře. Kdyby vám někdo řekl, že vstřelíte čtyři branky a nevyhrajetem, jak byste reagoval?
Musím říct, že jsem trenér, který nerad inkasuje. Na druhou stranu mě těší, že jsme potvrdili ofenzivní sílu ze startu jara, kdy jsme dali šest branek Zlíchovu. Celou zimu jsme na tom makali a jsem rád, že se to zhodnocuje.

 

Ale obrana si vybrala slabší chvilku, to by vás mohlo přijít draho, nemyslíte?
Samozřejmě se na to musíme zaměřit a budeme pracovat na vylepšení. Tady jsme ale dostali góly i po nekoncentrovanosti. Je pravda, že by nás to mohlo mrzet. Ale jak jsem říkal, budeme bojovat. Věřím, že Tempo také nějaké body ztratí a boj o postup bude ještě dramatický.

René Machálek, sport.cz

zdroj: fotbalpraha.cz

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120