Trenér Gregor o utkání MOL CUPu

Střešovice - Tým z I. A třídy hrál předkolo MOL CUPu jako vítěz Teskahor Poháru PFS. Doma podlehl Souši 1:3. „Zápas jsme brali jako odměnu, chtěli jsme být Souši důstojným soupeřem,“ říkal trenér Střešovic Pavel Gregor.


Tohle byl pro Střešovice svátek. Tým z I. A třídy se nachystal na Souš velmi dobře a dokázal soupeři vzdorovat. „Bylo to docela vyrovnané utkání. Soupeř jen ukázal zkušenost v koncovce,“ hlásil po utkání Pavel Gregor, trenér Střešovic.

Pokud by někdo nevěděl, že oba soupeře dělí dvě patra soutěží (I. A třída a divize), možná by ho to ani nenapadlo, šancí bylo na obou stranách skoro stejně. A Souš zřejmě byla nátlakovou hrou týmu z hlavního města zaskočená. „Byly herní pasáže, kdy se nám povedlo Souš zatlačit. Pak tam pochopitelně byly chvíle, kdy měl zase navrch soupeř,“ uznal Gregor a zalitoval, že se jeho svěřencům nepovedlo vyrovnat na 2:2. „Hru jsme poté postupně otevírali a Souš hrozila z brejků. Po jednom z nich také dala gól na 3:1,“ dodal.

Gregor své svěřence musel po závěrečném hvizdu pochválit, tým odmakal zápas a loučí se s pohárem se vztyčenou hlavou. „Výkon byl velmi dobrý,“ pochvaloval si. Střešovice se na zápas těšily, přípravu kvůli tomuhle souboji začaly už 7. července. Se soupeřem z divize vydržely běhat. „Kluci viděli, že všechna ta dřina měla smysl. Všichni jsme si přáli, aby to neskončilo nějakým debaklem a tím porážka 1:3 určitě není. Byla to dobrá reprezentace Střešovic. Ukázalo se, že jsme ten pohár nevyhráli náhodou,“ konstatoval Gregor. „Mohli jsme věřit, že když hrajeme doma, tak můžeme být Souši vyrovnaným soupeřem, nešli jsme do utkání jako outsideři. A na hřišti jsme to ukázali,“ těší trenéra.

Je jen škoda, že se hrálo o prázdninách. Na utkání tak chyběla podpora z hlediště. „Když jsme hráli finále poháru na Spartě, tak tam byla snad tisícovka lidí a hodně našich mládežnických družstev. Teď jsou ale na prázdninách, takže byla návštěva lehce nadstandardní,“ říká Gregor.

Teď nezbývá, než aby jeho svěřenci dál pokračovali v přípravě a porvali se o postup do přeboru. A třeba navázali na pohárový triumf, když už se jim v MOL Cupu tak líbilo. „Jsem realista, pohárová cesta je dlouhá a narazíme na řadu soupeřů z vyšší soutěže. Pro nás byl už tenhle zápas senzační odměnou,“ hodlá si stavět splnitelné cíle Gregor.

René Machálek

zdroj: fotbalpraha.cz

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY