SKS 1911 na stáži v Hertha Berlín BSC

Berlín - Stáž trenérů ve Fotbalové akademii Hertha BSC

Ve čtvrtek jsme se spolu s dalšími trenéry z ČR a ze Slovenska vypravili do Berlína, hlavního města Spolkové republiky Německo na třídenní stáž do moderní, perfektně vybavené a neustále se rozvíjející fotbalové akademie Bundesligového celku Hertha BSC.


V první den nám bylo představeno zázemí akademie, šatny mládežnických celků, administrativní část Akademie, poradní místnosti a kanceláře trenérů, místnost pro rozvoj rychlosti a síly, mini hala s umělým povrchem, kino pro trenéry a hráče, jídelna a internát - vše na nejvyšší úrovni. V místnosti, která slouží na pravidelné týdenní porady všech trenérů mládeže jsme měli unikátní příležitost setkat se se sportovním ředitelem Akademie Frankem Vogelem. Představil nám jak akademie funguje po organizační stránce, jaké hráče klub skautuje a jakým způsobem s nimi dále pracuje. Vysvětlil nám filosofii rozvoje mladých hráčů a provázanost s prvním mužstvem. Stejně tak jsme měli možnost se seznámit s tím, jak spolu všichni trenéři v rámci akademie spolupracují, radí si a navzájem pomáhají na pravidelných poradách a rozborech zápasů.
Poté jsme se již vydali podívat se na rozlehlý komplex fotbalových hřišť pozorovat tréninky.
Nebylo překvapením, že tréninky svojí strukturou nejsou nijak diametrálně odlišné od těch co již dobře známe. Obrovský rozdíl samozřejmě byl v tom jakým způsobem jsou tyto tréninky prováděny, v jaké intenzitě, jak jsou bohaté na neustálou komunikaci hráčů. Na první pohled upoutalo naši pozornost jednotné sportovní oblečení hráčů, jednotné oblečení trenérů, naprostá koncentrace na trénink a nic jiného, vzorná kázeň a skvěle fungující parta, která jde za společným cílem.
V pátek nás přišel pozdravit český reprezentant a místní hráč Vladimír Darida. Setkání nebylo dlouhé, ale o to víc příjemné. Poté jsme mohli sledovat předzápasový trénink místního A-týmu. Následovaly další předzápasové tréninky jednotlivých mužstev a na závěr dne zápas místního týmu do 23-ti let (4. Nejvyšší německá soutěž).
V sobotu jsme viděli zápasy mláděžnických celků a třešničkou na dortu bylo shlédnutí bundesligového zápasu Hertha BSC proti Hoffenheimu na Olympijském stadionu. Dramatický zápas skončil 3:3 a lepší rozloučení jsme si tak asi nemohli přát.

Podrobně budeme poznatky ze stáže prezentovat na příští schůzi trenérů mládeže.

Daniel Klír, Martin Pačanda, Pavel Cintler a Miroslav Rothe

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY