Zmeškal gól nedal, přesto Uhlíři přestříleli Střešovice (fotogalerie)

Košíře - V prvním poločase se Střešovice na Uhelných skladech dvakrát dostaly do vedení, dvakrát o něj přišly. Ve druhé půli už excelovali domácí a čtyřmi góly si zajistili přesvědčivé vítězství 6:2. Domácí kanonýr a lídr střelecké tabulky Zdeněk Zmeškal svou gólovou sbírku nevylepšil. Do statistiky zápasu se zapsal jen žlutou kartou a asistencí na poslední šestý gól.

Hned v první minutě to byl právě Zmeškal, který měl velkou šanci. Z levé strany postupoval sám na Šilhavého, ale trefil jen jeho nohu. Jakoby tím předznamenal, že nemá svůj střelecký den. Ve 4. minutě, po úniku Zilvara tvrdě vypálil Steinocher, ale ani on Šilhavého nepřekonal.

V 5. minutě si první roh vybojovali hosté a hned z toho byl gól. Vokurka centrovaným míčem našel na zadní tyči Innemana a ten hlavou trkl míč přesně k tyči. Radost hostů trvala jen pět minut. Ve vápně si míč našel volný Zilvar a prostřelil Šilhavého. Po třech minutách se domácí rychlík vřítil z levé strany do vápna, tentokrát mu obránci střelu srazili.

V 21. minutě na druhé straně Minařík přetáhl centr do levé strany, ale Vokurka z voleje cíl nenašel. Za pět minut Bartůněk českou uličkou poslal do další šance Zmeškala, ale ten opět sám před Šilhavým selhal a vypálil vysoko nad branku.

To se domácím vzápětí nevyplatilo. Rothe nejdříve připravil palebnou pozici Vokurkovi, tomu ale střela nesedla a Borský s ní neměl problémy. Ve 28. minutě Šulc šikovně prostrčil míč rozeběhnutému Zvolenskému, ten našel ve vápna Rotheho, který zacílil přesně - 1:2.

Ani tentokrát však hosté svůj náskok dlouho neudrželi. Ve 36. minutě se totiž na levé straně přes Zvolenského uvolnil Zilvar, centrem našel na zadní tyči volného Steinochera, který neměl problém hlavou nasměrovat míč do sítě.

Poslední dvě minuty první půle byly hodně zajímavé. Nejdříve Šilhavý dotřetice vychytal Zmeškala. Vzápětí Steinocher uvolnil Zilvara, ale ten branku přestřelil. Na druhé straně byl blízko gólu ještě Vokurka, ale z hranice vápna zamířil těsně vedle.

Po přestávce už bylo na hřišti jen jedno mužstvo a to domácí Uhelné sklady. Už ve 47. minutě se totiž prosadil Šimon Hrazdíra a dostal domácí do vedení 3:2. Hosté jakoby ztratili víru v dobrý výsledek a do konce zápasu inkasovali ještě třikrát. Když si Zmeškal po průniku přes Smejtka nevymodlil penaltu, udeřil v 59. minutě Stolfa a upravil na 4:2.

V další šanci si Zmeškal šlápl na míč a tak jej opět zastoupili spoluhráči. V 65. minutě vyslal Bartůněk střelu z velké dálky, Šilhavý míč u tyče nezkrotil a ten mu proklouzl za záda a bylo to 5:2.

V 82. minutě mohli hosté skore korigovat. Vokurka z přímého kopu našel Šulce, Borský reflexivně míč vyrazil. Poslední slovo pak měli domácí. Zmeškal se tentokrát ujal role nahrávače a Pivoňka přesně zakončil na 6:2.

Uhelné sklady - SK Střešovice 6:2 (2:2)
Branky: 10. Zilvar, 36. Steinocher, 47. Šimon Hrazdíra, 59. Stolfa, 65. Bartůněk, 86. Pivoňka - 5. Inneman, 28. Rothe.

ŽK: 82. Steinocher, 87. Zmeškal (oba US).

Rozhodčí: David - Maiello, Polena.

Diváků: 105.

Uhelné sklady: Borský - Koubek, Štěpán Hrazdíra, Ramba, Šimon Hrazdíra - Steinocher, Majerčin
(59. Pivoňka), Bartůněk, Stolfa - Zilvar, Zmeškal. Trenér: Robert Hlavica.
Střešovice: Šilhavý - Inneman, Zimčík, Smejtek, Charvát (46. Beneš) - Zvolenský (75. Věchtík), Minařík, Vokurka, Brantal - Rothe (80. Vodička), Šulc. Trenér: Radek Trhlík.

Hlasy trenérů
Robert Hlavica (Uhelné sklady): „Když dáte šest gólů a vyhrajete takovým výsledkem, tak bych musel být blázen, kdybych byl nespokojený. Tak jsem, ale to víme. Myslím, že hrát s větší agresivitou a s větším pohybem bez míče, tak musíme vyhrát daleko větším rozdílem. I tak hráčům děkuji. Přál bych stejný výsledek našim hokejistům, ale to už jsem tuplovaný cvok.”
Radek Trhlík (Střešovice): „Není moc o čem mluvit. První půli jsme drželi krok, hráli jsme dost fyzicky náročný fotbal. Když jsme si o přestávce oddechli, takže jsme sílu ještě měli, tak jsme je nechali rozhodnout zápas třemi góly, které byly zadarmo. Dva po standardních situacích, jeden po chybě golmana. Samozřejmě tím nesnižuji výkon domácích, byli lepší a vyhráli zaslouženě.”

Nejlepší hráč Uhelných skladů: Jan Bartůněk.
Nejlepší hráč Střešovic: Robert Minařík.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jan Bartůněk (Uhelné sklady).

Lubor Mírek

zdroj: fotbalpraha.cz