Kapitola třetí - Třetí dějství. Příležitost obsadit první příčku v případě výhry o čtyři branky. Nepřipustit drama a potvrdit kvalitní výkon ze zápasu s Podolím. Na Slivenec jezdíme vždy malinko nervóznější.


Vstup do zápasu jsme neměli špatný. Už ve 2´se do šance dostal Doležal, střelu však propásl. V 10´přišlo první uklidnění. Vokurka vybídl Kašpara, který si prohodil stopera a uklizenou střelou k tyči nás poslal do vedení. (0:1) V 15´přišlo uklidnění číslo dvě. Krpata poslal dlouhý křižní pas na Zvolenského, ten si navedl míč do vápna a prudkou střelou s malou tečí dostal míč do sítě. (0:2)

 

Pak hru na chvíli převzal soupeř. Pomáhaly mu v tom především rohové kopy. Nezvykle mnoho jsme jich soupeři nabídli. Nejvíc nás v obraně zlobil slivenecký Vyhnal. Ve 35´se proti Vyhnalovi vyznamenal Šilhavý. Nicméně ve 38´ jsme zvýšili vedení. Doležalovu střelu brankář Karpíšek neudržel a důrazně s dorážkou přispěchal Morgenstern. (0:3) V poslední minutě prvního poločasu jsme si nepohlídali ve vápně osaměle hlavičkujícího Vyhnala a soupeř vstřelil gól do šaten. (1:3)

 

Druhý poločas jsme nepodcenili. S přibývajícím časem začali jsme naopak zápas plně ovládat. V 52´vymyslel parádní kolmici do koridoru Vokurka na Kašpara, ten se dostal za obranu a naservíroval gólový chod pro Doležala. (1:4) V 65´jsme sehráli další nacvičenou přechodnou útočnou akci na jejímž konci se ocitl před gólmanem osamocený Morgenstern. Jeho zakončení bylo víc elegantní než účinné. Premiéru zažil Martin Kašpar.

 

Poprvé nastoupil do soutěžního utkání za A mužstvo. A vstup to nebyl špatný, dokonce měl blízko i k první brance, v posledním okamžiku mu však míč odskočil. Gratulujeme k první čtvrthodince a přejeme další úspěšné minuty. Gólovou tečku v zápase tak učinil až střídající Löwe.

 

Nejdříve předvedl Vegricht úspěšný běžecký souboj přes celé hřiště, pak obránci učinil zasekávačku a předložil Löwemu. Ten si dovolil ukázkový blafák do bekhendu a do prázdné branky definoval toto nedělní utkání jasnou výhru, právě o čtyři branky, pro náš tým. Díky tomu se po třech odehraných kolech ocitáme na čele této soutěže.

 

 

V příštím zápase budeme chtít si toto postavení udržet proti Libuši, v sobotu doma od 17 hodin.

 

Hráč zápasu: Šulc

Branky: 10´Kašpar, 15´Zvolenský, 38´Morgenstern, 52´Doležal, 84´Löwe

Sestava SKS: Šilhavý - Vegricht, Krpata, Šulc, Charvát – Doležal, Smejtek, Vokurka, Kašpar, Zvolenský – Morgenstern

Střídali: Brantal, Kapšar M., Ferstl, Löwe

Nezasáhli: Peroutka, Pospíchal

Trenér: Pavel Gregor
Vedoucí: Stanislav Zizzé Žuček
Asistent trenéra: Lukáš Vajnar

 

zizze

Na fotogalerii od Pavla Jiříka st. se podívejte ZDE