Sokol Lipence - M'A' 2:4 (0:4)

Kapitola desátá. V dozvuku vichřice Kyril. Poločas po větru, poločas v protivětru. Prudké přeháňky s dvojitou duhou. Po skončení zápasu, jakoby zhasly reflektory. I takový byl desátý příběh této sezóny.

V dresech, se kterými jsme slavili úspěch na Letné v loňském poháru. Vstoupili jsme s pozměněnou taktikou a vyhráli los.


Zahájili jsme s podporou větru. Zcela nám to vyhovovalo. Soupeř nebyl schopen dostat se vzduchem přes naši obranu a po zemi jsme kralovali. V 8´gól doslova vydřel Morgenstern. Nejdřív předskočil obránce a nehlavičkoval ho. Pak si navedl míč, tvrdě vystřelil, brankář jeho střelu vyrazil a i přes těžkou dorážecí pozici si Zvolenský už věděl rady. (0:1)

Přáli jsme si vývoj jako v zápase Lazia na hřišti Beneventa, Lazio vedlo už 2:0 v 17´. Po rohu Zvolenského osamoceně v malém vápně přesně hlavičkoval Kašpar a my už v 11´vedli o dvě branky. (0:2) Soupeř se na naši polovinu podíval jen sporadicky. Ve 24´se do dobré šance dostal Smejtek, jeho umístěná střela však nebyla dobře umístěná. Ve 26´po Smejtkově rohu hlavičkoval Vegricht do břevna. Ve 35´se opět po rohu Zvolenského prosadil důraznou hlavičkou Vokurka. (0:3)

Ve 39´bylo ještě veseleji. Morgenstern zatlačil na stopera, pak zatlačil i na brankáře, který musel hasit situaci výběhem mimo pokutové území. Svým odkopem jen našel Smejtka, který využil větrného poryvu, posadil na něj míč, se slovy leť, ho poslal neomylně do otevřené branky. (0:4) Za první poločas nebylo téměř, co vytýkat. Domácí byli bez šťávy a bylo otázkou kolik branek inkasují po půli.

Jenže druhá půle byla proti větru a my, s vědomím čtyřbrankového vedení, jsme se nikam nehnali. Prakticky do 70. minuty se nedělo téměř nic. Kromě neustále se měnícího počasí. Nám se nedařila rozehrávka a soupeř s přispěním větru překopával délku hřiště. Do té doby jsme vystřídali pět hráčů. V 70´se do šance dostal Kouklík, Doležalovu přihrávku však nedokázal gólově proměnit.

Ještě větší příležitost dostal o minutu později, kdy se ocitl sám před gólmanem, ten však jeho úmysl vystihl a Löwe už se k dorážce nedostal. Další šance přišla v 75´. Pro změnu Martin Kašpar se uvolnil a dostal se trochu z úhlu před lipenského brankáře. I jeho střela nenašla správný cíl. Akce pokračovala, Löwe doběhl vyražený míč u rohového praporku, posunul přes Charváta k Vegrichtovi, ten však pálil z dobré pozice příliš vysoko.

Tím pro nás zápas víceméně skončil. V poslední desetiminutovce náš volnější režim soupeř využil ke korekci skóre. Nejdříve po rohu vracel před branku míč lipenský Hašek a Brantal si ho nešťastně srazil do vlastní sítě. (1:4) V poslední minutě předvedl precizní trestný kop opět Hašek. Jeho střela po zemi zamířila do dolního rohu branky. (2:4) V tomto počasí bereme tři body a dotahujeme se do vedoucí trojky Podolí, Újezd a my.

Příští zápas hrajeme doma proti Cholupicím od 15 hodin.


Hráč zápasu: Vokurka

Branky: 8´ Zvolenský, 11´Kašpar, 35´ Vokurka, 39´ Smejtek

Sestava SKS:

Šilhavý – Vegricht, Brantal, Šulc, Charvát – Smejtek, Krpata, Vokurka, Kašpar, Zvolenský – Morgenstern (Trenér: Pavel Gregor, Vedoucí: Stanislav Zizzé Žuček, Asistent trenéra: Lukáš Vajnar)

Střídali: Kašpar M., Kouklík, Doležal, Ferstl, Löwe

Zizzé

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • OC šestka