M'A' - FC Zličín 6:1 (3:0)

Kapitola třináctá - Poslední zápas podzimu i poslední zápas roku 2017. Důležitost tohoto zápasu byla markantní. Neztratit kontakt s Podolím a s Újezdem znamenalo porazit Zličín, který konec podzimu dosahuje jednoznačně mnohem lepších výsledků než na začátku soutěže. Především změnit energii, která nám chyběla v zápase s SK Modřany.


Už od rozcvičení bylo zřejmé, že naši hráči nastupují s chutí. Že si všichni uvědomují důležitost zápasu i vlastní sílu a dominanci na domácí půdě. Prvních dvacet minut se hrál vyrovnaný zápas bez nějakých ohrožujících momentů. První závar se odehrál v pokutovém území Zličína a po střetu brankáře s Vegrichtem rozhodčí nařídil pokutový kop. Vokurka ho bezpečně tvrdou střelou k tyči proměnil a obraz hry se změnil. (1:0)

Zličín se dostal do útlumu, naopak my jsme se dostávali více a více do hry. Ve 22´nebezpečně pálil Vegricht. Ve 27´jsme mohli opět slavit. Vokurka sebral ve středu hřiště míč, do strany uvolnil na hranici ofsajdu nabíhajícího Morgensterna, ten zatáhl a ostrým centrem připravil gólový pamlsek pro Zvolenského. (2:0)
'
Zličín prokazoval kvalitu především v rychlých protiútocích, dostával se k nim však vzácně. Naopak naši hráči zcela ovládli hřiště. Ve 33´parádním volejem pečetil výsledek prvního poločasu Vegricht. (3:0) Dvakrát však mohl ještě skórovat Morgenstern. Ve 33´se nádherně uvolnil a dostal se sám před brankáře, ten však předvedl vynikající zákrok, ve 36´Morgenstern ještě těsně minul branku.

Druhá půle mohla začít inkasovanou brankou. Ve 49´ se po střele zličínského Merty ocitl před prázdnou brankou Minařík, jenže nepochopitelně překopl zblízka branku. Pak už jsme zase hráli my. V 56´ ze své oblíbené palebné pozice střílel Zvolenský. V 57´se důrazně k brance prosadil Smejtek a odměnou mu byl gól, který těsně přešel brankovou čáru. (4:0)

V 72´se do podobné situace dostal Peroutka, i jeho tlak na míč zřejmě přinesl branku, jenže míč za čarou rozhodčí nepostřehli. Tuto situaci by zřejmě nejlépe vyhodnotil systém na vyhodnocení gólů. V 73´se k míči dostal Doležal, přišel, natáhl a trefil. (5:0) V této fázi se opravdu bylo nač dívat. O další minutu se do šance dostal Zličín, Šilhavý však předvedl líbivou plejádu parádních zákroků a dával najevo, že mu na čistém kontě záleží. V 76´jsme se do brejku dostali pro změnu my.

Löwe vyhrál běžecký souboj se stoperem, díky tomu se ocitl sám před gólmanem a chladnokrevně skóroval. (6:0) V 88´si vzal slovo Vegricht. Nešikovně si zpracovával míč tak, že nabídl snadné korigovaní Šindelářovi. (6:1) Poslední slovo zápasu si vzal střídající Pavlis, jeho střele však chyběla přesnost. Drtivé, jednoznačné a zcela odpracované a zasloužené vítězství jsme si připsali na sklonku roku 2017. Nyní nás čeká 40 dní volna a pak příprava na jarní část.

Na závěr špetku bilancování. Rok 2017 z pohledu A týmu mužů byl nesmírně úspěšný rok. Vyhráli jsme kvalitně obsazený střešovický turnaj, skončili druzí v soutěži se 60 body s 90 vstřelenými brankami, vyhráli jsme poprvé v naší historii Pražský pohár a podzim jsme zakončili na třetím místě s 29 body, se 43 vstřelenými brankami. Na Podolí ztrácíme 4 body, s Újezdem máme stejně. Čeká nás těžké jaro 2018, protože cíl je postup do přeboru, přestože třetí místo je krásné, nestačí.

Ještě jedna zajímavá bilance mě napadá. Počet červených karet v loňské sezóně byl 0 a 27 žlutých karet. Letošní podzim zakončujeme v bilanci 0 červenýc karet, 12 žlutých karet, z toho sedm zápasů bez žluté karty. Závěr se nabízí.

Hráč zápasu: Šulc V.

Branky: 20´Vokurka (pk), 27´Zvolenský, 31´Vegricht, 57´Smejtek, 73´Doležal, 76´Löwe

Sestava SKS:

Šilhavý – Vegricht, Brantal, Šulc, Charvát – Smejtek, Krpata, Vokurka, Kouklík, Zvolenský – Morgenstern (Trenér: Pavel Gregor, Vedoucí: Stanislav Zizzé Žuček, Asistent trenéra: Lukáš Vajnar)

Střídali: Pavlis, Doležal, Ferstl, Löwe, Peroutka

Zizzé

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • OC šestka