MeteorZT Weber CUP - První zápas v roce 2018. Mladé pušky na úvod zimního turnaje. Pouze se 13 hráči. S novými herními prvky.

Do úvodního zápasu zimního turnaje jsme nastupovali v úzkém kádru. Někteří jsou zraněni, někteří marodí. Navíc to byl zápas po 10 denní fyzicky náročné přípravě. Dalo se očekávat, že se budeme pomaleji dostávat do tempa. Vzhledem k mládí soupeře jsme očekávali především běžecky náročné utkání a vlastně se vše potvrdilo.

Soupeř zahájil velmi aktivně. Lépe se pohyboval a kombinoval a prvních 15 minut měl jasnou převahu. Navíc vytěžil i první branku. Kombinací nás přehráli až do vápna, přidali přesnou koncovku. (0:1) Po dvaceti minutách jsme se rozběhali, dokázali narušovat soupeři rozehru a dostávali jsme je do úzkých.

Soupeř byl nucen se zachraňovat dlouhými nákopy, které jsme snadno sbírali a zakládali jednoduché vlastní akce. Nebál bych se říct, že jsme měli alespoň 5x skórovat. Morgenstern trefil břevno, Kouklíkovi chyběl metr, Doležalovi razance, Vokurkovi či Rothemu trocha štěstí. Poločas jsme prohráli i přes dvacetiminutovou dominanci.

Druhá půle nenavázala na vysoké tempo z prvního poločasu. Soupeř z Meteoru prostřídal, na nás začala pomalu doléhat únava z těžkých tréninků. Přesto se dál vršili šance. Hned v úvodu nevyužil šanci Morgenstern. Pak své umění předvedl Rothe, Kouklík šanci nevyužil, nicméně Vegrichtova střela již byla sražena rukou a Vokurka mohl z penalty vyrovnat. (1:1)

Chvilkami se střídali akce na jednu i druhou stranu. Pak se nedomluvil Pavlis s Krpatou a bylo z toho z půlky hřiště sólo, které skončilo brankou v naší síti. (1:2) Zaslouženou remízu v závěru zajistil Šulc nahrávkou na Löweho a jeho promyšlený lob. (2:2)

Trenér Gregor: Jsem spokojený s přístupem hráčů. Tvrdě se trénovalo, což se projevilo pomalejším rozjezdem. S druhou polovinou prvního poločasu jsem nesmírně spokojen až na to proměňování šancí. Jsem rád, že jsme tento zápas neprohráli, přestože nám chybělo několik hráčů. Musím i vyzvednout výkon mladého soupeře.

Program SKS – zimní příprava

20.1. sobota Velká Dobrá UMT Aritma 13:30 Weber Cup