AFK Slivenec - M´A´ 1:3 (0:1)

Slivenec – Tak je před námi nová sezóna. Cíl je stejný jako předchozí roky – „porvat“ se o postup do Přeboru Prahy. Nervozita před zápasem by se dala „krájet“, protože jsme chtěli začít mistrovskou sezónu výhrou a herně předvést „na co máme“. Zároveň však proti nám stál velmi nepříjemný soupeř.

Začátek utkání byl z obou stran velmi opatrný. V první čtvrthodině se soupeř dostal po své levé straně hned 2x do šance, ale jednou byl na místě Harry a jednou selhal útočník domácích. Pak se konečně probudili naši kluci. Ve 20‘ centruje Charvi a Martin Štyks z malého vápna netrefuje přesně hlavou. O pár minut později Morgi krásně prostrčil na Mikiho a ten ranou rozezvučel břevno branky domácích. Domácí se již viděli na poločasovém odpočinku, ale v 44‘ Miki našel přesným centrem na vzdálenější tyči Filipa Svobodu, který se neunáhlil a s přehledem otevírá skóre – 0:1. Ihned po rozehrání se do další šance dral Norbert Mikš a (podle mne) byl na hraně vápna jasně podražen, ale rozhodčí byl blízko a nechal pokračovat ve hře.

Začátek druhé půle byl z naší strany asi nejlepším úsekem utkání. V podstatě hrálo jen jedno mužstvo a přicházely i šance: Obr zatáhl k lajně, ale Miki střílí jen do brankáře; po přímáku Vokiho hlavičkuje Filip Svoboda těsně vedle; po křídelní akci Filipa Svobody se mezi tyče nevešla rána Morgiho; Vojta Šulc se dostává k dorážce, ale brankář domácích „čaruje“.  Přišla 70‘ – Vojta Šulc přesnou kolmicí vysílá Norberta Mikše, jeho přetažený centr zpracoval Láďa Morgenstern, počkal si a přesně nabízí gól Pavlovi Kopalovi – 0:2 - zasloužená branka. Po 7-mi minutách však stačila jedna naše nedůslednost a soupeř ji potrestal – 1:2. Domácí nasadili vysoké robustní hráče do útoku a každý nákop byl velmi nepříjemný. Naši však hráli svou hru a mohli i navýšit skóre – po akci Tomáše Kouklíka tečuje před brankářem Norbert Mikš, ale brankář má štěstí; po rohu hlavička Vokiho míří těsně nad. Při závěrečném náporu domácích se vydal do našeho vápna i brankář, ale Charvi odkopl na půlku soupeře, Tomáš Rothe si pohrál s obráncem a dalekonosnou střelou do prázdné branky rozhoduje – 1:3.   

   

Závěrem:

Po závěrečném hvizdu jsme si všichni zhluboka oddechli. Vezeme domů 3 body! Po zhlédnutí videa z utkání však musím konstatovat – že zcela zaslouženě. Přes úvod, poznamenaný nervozitou, jsme soupeře do mnoha šancí nepouštěli a jednoznačně určovali ráz utkání (škoda našich neproměněných šancí, zejména ve druhém poločase). V utkání bych vyzdvihl jednu vlastnost našeho týmu v tomto utkání, která výrazně přispěla k vítězství – ZODPOVĚDNOST. Kluci zároveň touto výhrou dali koučovi asi nejlepší možný dárek k jeho 57. narozeninám – blahopřeji také!  

Další utkání hrajeme v sobotu 18.8. od 10:15 na Libuši (přehozené pořadatelství s jarem 2019).  

Sestava SK Střešovice 1911:

V brance: Martin Šilhavý,  

V poli: Martin Charvát, Daniel Vokurka, Daniel Smejtek, Filip Svoboda, Tomáš Obermajer, Vojtěch Šulc, Norbert Mikš (82‘ Tomáš Rothe), Pavel Kopal (70‘ Tomáš Kouklík), Martin Štyks (78‘ Pavel Ferstl), Ladislav Morgenstern (86‘ Stefan Zvolenský).

Připraven: Ondra Pospíchal.  

Střelci SKS v utkání:

44‘ Filip Svoboda; 70‘ Pavel Kopal; 90+3‘ Tomáš Rothe.

Zapsal: Libor Kašpar 13.8.2018

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • OC šestka