SK Aritma Praha - M´A´3:3 (3:2)

Vokovice – po prohře na Libuši jsme chtěli v dalším venkovním utkání již bodovat. Aritma „B“ je letos specifická tím, že domácí zápas jasně vyhrála (ABC Braník „B“ 5:1), ale venkovní zápas nezvládla (Vltavín „B“ 1:6). Domácí připravili pěkné, ale „velké“ travnaté hřiště, které bylo pro všechny hráče docela fyzicky náročné.

Po úvodním „oťukávání“ jsme v 10‘ poprvé zahrozili – Filip Svoboda zleva centroval a volný Martin Štyks přestřeluje branku. Ve 12‘ zahrozili domácí, ale jejich střela šla těsně vedle naší pravé tyče. V 19‘ našel dlouhý nákop brankáře robustný útočník domácích (Filip Podobský) a uplatnil se důrazem – 1:0. Po tomto gólu se domácí dostali do klidu a hrozili dalšími šancemi. V 25‘ po naší chybě na půlce utekl znovu Filip Podobský a naservíroval spoluhráči další gól před prázdnou branku – 2:0. Ve 30‘ po rohu Pavla Kopala nebezpečně hlavičkuje Filip Svoboda, ale obrana se štěstím odvrátila na roh. V 38‘ se domácím povedl rychlý protiútok a Filip Podobský nekompromisně navyšuje – 3:0. Ve 40‘ Stefan Zvolenský prostrčil na Tomáše Kouklíka, kterého obránce nešikovně povalil ve vápně. Penaltu s přehledem proměnil Pavel Kopal – 3:1. Soupeř znejistěl a v 42‘ po rohu Petra Doležala se hlavou prosadil Filip Svoboda – 3:2. Zaskočeného soupeře jsme mohli potrestat ještě v 45‘, když v malém vápně se k těžkému zakončení dostal Vojta Šulc, ale brankář reflexivně vyrazil.

Na začátku druhé půle v 50‘ zazvonila tyč naší branky po střele z 20-ti metrů. V 55‘ zahrál obránce soupeře (Pepa Dostál) ve vápně rukou, ale rozhodčí ji nezaznamenal. V 56‘ se k hlavičce dostal útočník domácích, ale přestřelil. Postupně jsme navyšovali tlak a výsledek se dostavil - 78‘ po nedorozumění v obraně domácích jsme dostali možnost zahrávat roh. Stefan Zvolenský našel přesně Dana Vokurku, který se v podobných situacích hlavou nemýlí – 3:3. Za tohoto stavu se ani jedno mužstvo nechtělo smířit s bodem a hra se přelévala z jedné strany na druhou. V 85‘ soupeř vsítil branku, ale útočník před tím zahrál rukou (což neušlo rozhodčím). V téže minutě po naší chybě soupeř těsně přestřeluje. V 87‘ po závaru ve vápně domácích přistrčil Vojta Šulc Tomáši Obermajerovi, jehož střela těsně míjí šibenici. 89‘ z přečíslení soupeř znovu nastřeluje tyč naší branky. V poslední minutě nastavení domácí se štěstím dopravili míč do naší branky, ale dorážející útočník si nepohlídal ofsajd.

Závěrem:

Povzbudivé pro nás je, že ani za stavu 3:0 se kluci nepoložili a nakonec vydřeli remízu. Mohli jsme při troše štěstí i vyhrát, ale zároveň jsme mohli prohrát i o více jak jednu branku. Každopádně to byl velmi zajímavý, pěkný zápas (jak jej okomentoval po zápase i matador mezi rozhodčími – Pavel Chrenko). Všichni hráči obou mužstev zasluhují obdiv, že chtěli „hrát fotbal“, „netahali čas“ a hlavně vydrželi do poslední minuty.

Další utkání hrajeme v sobotu 1.9. od 10:30 doma s 1999 Praha.

Sestava SK Střešovice 1911:

V brance: Ondra Pospíchal,

V poli: Martin Charvát, Daniel Vokurka, Daniel Smejtek, Filip Svoboda, Vojtěch Šulc, Petr Doležal (69‘ Přemek Kučera), Stefan Zvolenský (80‘ Pavel Ferstl), Tomáš Kouklík (46‘ Tomáš Rothe), Martin Štyks (46‘ Ladislav Morgenstern), Pavel Kopal (66‘ Tomáš Obermajer),

Připraven: Tomáš Doležal.

Střelci SKS v utkání:

40‘ Pavel Kopal (p); 42‘ Filip Svoboda; 78‘ Dan Vokurka.

Zapsal: Libor Kašpar 27.8.2018

Názor druhé strany

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • OC šestka