mic nike1Weber CupPoslední dva víkendy jsme odehráli pouze dva zápasy v rámci turnaje na Aritmě. A zápasy ve Vokovicích zatím příliš nevycházejí k naší spokojenosti. Přestože hráči odvádí výbornou práci v tréninku, v zápasech se nám nedaří příliš naplňovat herní prvky, o které se snažíme.


M'A' - Sokol Nebušice 2:1

V prvním zápase sice přišla výhra, jenže výsledek zápasu se měl pochovat okolo stavu 15:0. V takovém zápase vstřelit dvě branky je prostě málo. Mezi střelce se zapsal Rothe a Vegricht.

Vyjádření trenéra Gregora: Jelikož jsme v týdnu trénovali opět o něco víc, chyběla nám v koncovce lehkost a celý zápas jsme soupeře zbytečně nechávali ve hře. Postupně se v šancích vystřídalo téměř celé mužstvo a výsledek neodpovídá průběhu zápasu. Je dobré, že si vytváříme velké množství příležitostí, ale v mistrovských utkáních by nás to mohlo srážet. I vzhledem k faktu, že hráči přišli po Vánocích v dobré kondici, tak jsme lednové objemy zvládli dobře a mám z dosavadního průběhu přípravy dobrý pocit. Pokud se nám vyhnou zranění, je důvod se na druhou část soutěže těšit.

 

M'A' - Slovan Kunratice 1:2
Druhý zápas již měl mnohem horší průběh. Trenér Havlík změnil lokál, opustil Uhříněves a posílil celek Kunratic. Tým z Kunratic byl logicky mnohem aktivnější a snaživější než v předchozích zápasech. Nicméně první naše dvacetiminutovka, jakoby jsme nebyli ani na hřišti. Ve všech herních prvcích jsme jednoduše byli druzí. Logický důsledek byla i inkasovaná branka a mohlo jich být víc.

Přesto i my jsme se do tutových šancí dostali. Jenže nic naplat. Morgenstern, Löwe, Kouklík ani hlavičkující Kašpar do černého netrefili. Poločas jsme prohráli. Zlepšený výkon ve druhém poločase přinesl mnohem víc našich šancí. Alespoň jednu z mnoha proměnil Löwe a vyrovnal. Jenže z drtivého tlaku jsme si další branku nevyžádali, naopak soupeř ze samostatné povedené akce Alby, získalo výhodu pokutového kopu. Vybojované vítězství si připsal celek z Kunratic.

SK Střešovice vstupují do fáze přípravy, kterou lze nazvat ladění. A dá se očekávat, že trenéři již budou mnohem méně akceptovat taktické chyby v obranné, tak především v útočné fázi. Příští týden nás čeká dvojzápas. V sobotu v rámci turnaje zápas proti Klecanům, v neděli přivítáme na našem hřišti Hostivař.


Zizze