BranikWeber Cup Final 5th -Zápas o umístění. Generálka Braníka. Vynikající herní projev, neodpovídající výsledek. První poločas jsme zahráli přesně to, co si přejeme. Měli jsme vynikající pohyb, rychle jsme přistupovali k soupeři, ten měl na veškerou svou hru velmi málo času, nutili jsme soupeře k častým ztrátám a naopak naše hra rozehra byla jednoduchá a účelná.


Celý první poločas jsme měli herní převahu. Sice jsme umožnili soupeři jednu velmi dobrou příležitost, my jsme si však šancí vytvořili víc. Smejtek, Vegricht, Vokurka, Rothe, Kouklík i Löwe. První poločas měl výsledkově vypadat jako zápas Arsenalu se Citizens. Po Kouklíkově uvolnění následoval faul v pokutovém území, tak alespoň penaltu proměnil Vokurka a první poločas jsme vyhráli jen 1:0.

 

Druhý poločas byl již mnohem vyrovnanější. Nesnižujme kvality soupeře. Na svou vyšší soutěž je velmi dobře připraven. Hráči Braníka působili dynamicky a prokazovali jednoznačně herní kvality. Nás však zdobila především jednoduchost a důraznost. Z rohového kopu se Braníku podařilo srovnat. (1:1) Vzápětí se po další pohledné akci dostal k zakončení Vokurka, jeho snahu však dovršil gólovou střelou Smejtek. (2:1)

I na tento gól soupeř dokázal odpovědět. Relativně neškodný centr zaplaval na naši bránu, Pospíchal ho velmi obtížně vyrazil, dorážku však již nezvládl. (2:2) Gólové žně pokračovaly. Vokurka se pohledně uvolnil do vápna a svou sólo akci přetavil v další vedení. (3:2) Pak jsme soupeře doslova tavili. Braničtí hráči nebyli schopni kloudně rozehrát.

My jsme jejich rozehru zastavovali a rychlými kontry neustále hrozili. Po rohovém kopu jsme se prosadili i my. Konkrétně hlavičkoval Kašpar. (4:2) Měli jsme další pobídky, ale volili jsme špatně finální přihrávku. V posledních šesti minutách jsme dvakrát umožnili soupeři jít do brejku v přečíslení. A dvakrát se nám to vymstilo. Poprvé jsme si míč smolně srazili do branky sami, po druhé nám soupeř předvedl přeborové kvality zakončení. (4:3, 4:4)

O vítězi utkání, o pátém místě v turnaji musely rozhodnout pokutové kopy. Střelci se příliš nepředvedli. První kolo oba střelci selhali. (Krpata). Ve druhém kole střelci naopak uspěli. (Rothe). Ve třetí sérii náš střelec šťastně uspěl. (Vokurka). Ve čtvrté sérii opět střelci selhali. (Löwe) V páté sérii nám stačil gól Vegrichta k celkovému vítězství 3:1 na penalty.

Výbornému výkonu by slušel jednoznačnější výsledek v náš prospěch. Přesto jsme spokojeni. Věříme, že forma se s blížícími se mistrovskými utkáními správně vylaďuje.

Branky SKS: 37´ + 66´ Vokurka, 61´Smejtek, 74´Kašpar


Program SKS – zimní příprava

04.3. neděle Kunice UMT SKS 16:00

10.3. sobota Uhříněves UMT Uhříněves 17.00

17.3. sobota Hrdlořezy UMT SKS 15.00

Zizzé