MA - ABC Braník B 1:4 (0:3)

Střešovice – v sobotu bylo slavnostní otevření zrekonstruovaného travnatého hřiště v rámci „Střešovického festivalu 2018“. Posledním bodem programu bylo mistrovské utkání s ABC Braník „B“. Soupeři se dosud moc nedařilo, proto jsme očekávali domácí výhru.

Slavnostní nástup, projevy a stříhání pásky naše hráče spíše uspalo, než že by nabudilo bojovou náladou. V 10‘ soupeř zahrává přímý kop z půlky hřiště (Jakub Pekárek) a naše obrana nechala naběhnout nejmenšího hráče soupeře (ročník 99) do malého vápna, kde bez atakování v klidu hlavičkuje do brány – 0:1. Po tomto gólu jsme měli gólovou šanci – Martin Štyks zatáhl míč k vápnu, Filip Svoboda centruje, ale hlavička Stefana Zvolenského míří nad břevno. V 17‘ se prosadil soupeř středem naší obrany znovu – 0:2. Ani tento gól aktivitu naší hry nepozvedl. Až v samotném konci poločasu jsme si vypracovali gólové šance – Pavel Kopal hlavičkuje ve vápně vedle; Martin Štyks po pasu Pavla Kopala přehazuje nejen brankáře, ale také branku; Pavel Kopal se uvolnil na vápně, ale střela míří nad. Ve 41‘ se z přímého kopu z 25 m trefil soupeř pod břevno – 0:3.

Ve druhém poločase jsme soupeře přece jen přitlačili, ale žádnou akci jsme nedovedli do gólového zakončení. Zvyšoval se sice počet našich rohů, ale nesnižoval se náskok soupeře. Naopak v 84‘ se soupeři povedl další rychlý protiútok a se štěstím zvyšuje na 0:4. Konečnou podobu výsledku dala přesná hlavička Jirky Němce po rohu – 1:4.

Závěrem:

Utkání se nám vůbec nepovedlo. Nedokázali jsme, zejména v prvním poločase, reagovat na góly soupeře, a když jsme se již k šancím propracovali, byli jsme v nich tragicky „jaloví“.

Další MU hrajeme v sobotu 22.9. od 14:00 v Holešovicích s Loko Vltavín „B“.