PodoliKapitola patnáctá - Klíčový zápas na hřišti prvního. Hrát naplno. Vyždímat se. Nechat tam všechno. Prodat veškerou zimní dřinu a naučené tréninkové herní situace. Být kompaktní a jít si za svým cílem. Získat tři body.


Chtít je jedna věc a na prognózy se nehraje. Symbolicky zápas předznamenala hned naše první rozehra. Zkažená přihrávka a prohraný souboj. Vůbec jsme nechytli první poločas. Byli jsme nervózní. Od začátku jsme kazili a hráli nesystematicky. Hráli jsme jak rozsypaný čaj. Všude jsme byli druzí a od začátku taktovku drželo Podolí.

 

V 7´jsme sice měli jakýsi náznak v podobě Zvolenského, jenže v prvních 15 minutách jsme Podolí dopřáli 5 standardních situací. Šilhavý musel vytáhnout bravurní zákrok. Ve 23´v ojedinělé akci vystavil excelentní přihrávku za beky Morgenstern pro Rotheho, jenže ten šanci neproměnil. Ve 43´jsme kromě otřesného výkonu v první poločase jsme Podolí pomohli sami. Nejdříve Zvolenský při napadání získal míč a mohl snadno posunout míč do přečíslení, dva zbytečné doteky navíc znamenaly zbytečnou ztrátu míče a rychlý centr za naši obranu.

 

V momentě, kdy Věchtík zakřížil nabíhajícího útočníka a bylo zřejmé, že míč nezíská, šel Věchtík do hloupého skluzu tak nešikovně, že tím sundal nabíhajícího hráče. Penalta. Hruška ji proměnil a Podolí šlo do vedení. Hned z rozehry se dostal k nejkrásnějšímu momentu z naší strany Morgenstern. Jeho ostrá střela však skončila na vnitřní straně tyče, odrazila se však ven.

Napravit dojem z prvního poločasu byl úkol pro druhý poločas. Potřebovali jsme zlepšit všechny herní prvky. Zvýšit pohyb. Přidat v soubojích, důsledně plnit taktické pokyny, zpřesnit hru. Jenže do 70´se hrálo prakticky bez šancí a střel. V soubojích nás Podolí bohužel přehrávalo. U všeho byli dřív. O první místo je třeba, aby všichni zahráli standardní výkon, ideálně lepší. Jenže z našeho týmu dnes málokdo dosáhl alespoň na standard.

V 71´si ve vápně parádně zpracoval míč Kašpar, v koncovce se však unáhlil. Nicméně tímto momentem jsme se jakž takž dostali do zápasu. Pak jsme opticky začali mít převahu, jenže soupeř nám nedával příliš místa. V 81´se skvěle uvolnil Doležal, na jeho nebezpečný centr však nedosáhl ani Kašpar, ani Krpata. Série 5 rohů v poslední desetiminutovce rovněž nepřinesla kýžené vyrovnání. V 84´jsme byli brance velmi blízko.

Odražený míč napálil Vokurka a hráč ramenem vyrazil z brankové čáry. Víc nám Podolí nedovolilo. Poslední čtvrthodinka patřila jednoznačně nám, jenže ono je potřeba hrát šest takových čtvrthodinek. Podolí bylo kompaktnější a bohužel pro nás cílevědomější. S naším přístupem a energií, kterou jsme dnes do zápasu vložili, jsme na ně prostě neměli. Zelené zuby od žraní podolského trávníku jsme taky neměli.

Ve hře zůstává 33 bodů. A 33 bodů zaručuje postup do přeboru. Snad se už konečně poučíme.

Hráč zápasu: Morgenstern

Sestava SKS:

Šilhavý – Krpata,Šulc, Věchtík, Charvát – Rothe, Kašpar, Vokurka, Kouklík, Zvolenský – Morgenstern (Trenér: Pavel Gregor, Vedoucí: Stanislav Zizzé Žuček, Asistent trenéra: Lukáš Vajnar)

Střídali: Doležal, Brantal Připraveni: Peroutka, Löwe, Pospíchal

Zizzé