nohy micPodolí - Fotbalisté Podolí proplouvají jarem B skupině I. A třídy vítězně. Šest bodů za dvě výhry 1:0 znamenají maximální bodový zisk. Radost umocňuje fakt, že naposledy doma vyhráli ve šlágru nad Střešovicemi, konkurentem v boji o postup. „Utekli jsme jim na sedm bodů, ale soupeři nebudou spát,“ říká trenér Podolí Josef Jarolím.


Vypadá to, že nepropadáte velkému nadšení. Na tabulku se vám teď asi kouká lépe, ne?
Samozřejmě, je to důležité vítězství. Ale pořád je o co hrát. Ten zápas byl hodně těžký. Soupeř vsadil na nakopávání míčů, má hodně soubojový tým. Nám pomohlo, že jsme do zápasu šli v kompletnější sestavě než do předchozího utkání. Pomohl nám návrat Zezuly a Šumníka.

Zápas rozhodla penalta v poslední minutě první půle. Zlobily vás jinak Střešovice hodně?
Co se týče penalty, tak si troufnu říct, že byla jasná. Nejen z mého pohledu, ale museli to vidět i u soupeře. A k samotnému utkání. Střešovice trefily tyč, ale i my jsme byli několikrát blízko gólu v první půli. Druhý poločas to byla hra nahoru dolů. Byl to boj, kdy se soupeř logicky tlačil před naši branku, když prohrával.

Musel jste v poločase krotit euforii?
Ne, ne. My jsme věděli, že není hotovo. Je pravda, že tyhle zápasy pak bývají hodně o hlavě. Tady to nebylo o fotbalovosti, byl to boj.

Posílilo Podolí před druhým poločasem bitvy o postup do přeboru?
My jsme vlastně ani nepotřebovali doplňovat kádr za každou cenu. Nám se do sestavy vrátil Zezula, dva hráči jsou ještě na marodce. V kádru máme osmnáct lidí, což je dostatečný počet. Takže jsme spíš hráče uvolnili do přeborových klubů.

To může někomu přijít jako troufalost, že bojujete o postup do přeboru a přitom tam pustíte hráče. Co vás k tomu vedlo?
Vrátil se k nám třeba Dratva, ale nakonec odešel do Ďáblic, v přeboru máme i další dva hráče, co by se za půl roku měli vrátit. Nebudeme přece nikomu bránit.

To si odešli přebor otestovat, aby pak byli připravenější?
My jsme se o všem bavili. A ti hráči viděli, že bude v Podolí velká konkurence a třeba by tu nehráli tolik, kolik by chtěli. A tak se rozhodli odejít jinam. Odešli výš a nikdo jim nebránil, chtěli to zkusit, tak jsou v přeboru už nyní.

Nejspíš mohou litovat. Podolí vyhrává a užívá si jaro, oslavy vítězství...
Žádná oslava po Střešovicích nebyla. Kluci se rozjeli domů nebo na hory. Dvakrát jsme vyhráli, ale víme, že konkurence je velká. Ještě toho máme hodně před sebou.

Jenže Podolí zatím kráčí A třídou bez jediné prohry. Rozhodli jste se, že projedete soutěží, aniž by vás někdo porazil?
To není otázka našeho rozhodnutí. (usměje se) Zatím nám to ale tak vychází, někdy jsme měli i trochu štěstí. Třeba béčko Vltavínu proti nám nastoupilo v hodně silné sestavě. Nás bylo jedenáct. Na lavičce jsme měli dva hráče, kteří byli jen taková stafáž, nebyli stoprocentně zdraví.

O to cennější je, že jste na půdě rezervy třetiligového týmu dokázali vyhrát, ne?
To je pravda. Ale po každém souboji v tom utkání jsem si říkal: doufám, že ten hráč bude schopný vstát a pokračovat. Věděl jsem, že se nesmí nikomu z kluků nic stát.

Cítíte, že proti vám mají soupeři kvůli prvnímu místu i sérii bez porážky zvýšenou motivaci?
To nebylo jen v utkání s Vltavínem B. S tím už jsme se setkali během podzimu. Zatím se nám daří. Já vím o tom, že máme kvalitní hráče. Pro nás je ale ohromně důležité, aby byli hráči zdraví.

Vítězstvím nad Střešovicemi jste soupeři odskočili v tabulce. Co to znamená směrem k postupovým počtům, budou Střešovice nahoře zlobit?
Myslím, že když budou Střešovice hrát domácí zápasy na umělce, tak si dovolím říct, že je tam porazí málokdo. Myslím, že ani Újezd Praha 4, a to před jarem zase posílil. Čeká nás ještě jedenáct zápasů a stát se může hodně věcí.

Vy si každopádně můžete užívat v Podolí fotbalovou radost. Klubem vašeho srdce je Sparta, co říkáte na její vystoupení v lize?
Neříká se mi to snadno. Jestli se dají dohromady, tak nejdříve za půl roku. Tam je problém v kondici, nevidím tam týmového ducha. Nad vším jsem kroutil hlavou už v zimě. Vždyť Sparta odehrála v přípravě méně zápasů než my v A třídě. Musí zlepšit spoustu věcí. Uvidíme, jak to s novým trenérem zvládnou.


Šlágr očima trenéra Střešovic Pavla Gregora
Na zápas jsme se celý týden připravovali na přírodní trávě. Naším cílem bylo pochopitelně vítězství. Na soupeře jsme před výkopem ztráceli čtyři body a z tohoto pohledu to byl moc důležitý zápas. Myslím, že v prvním poločase se na nás vědomí důležitosti utkání podepsalo. Podolí bylo lepší v práci s míčem, mělo plynulejší a lepší přechod do útoku. I tak si ale myslím, že jsme měli stejný počet šancí jako soupeř. Je jen škoda, že jsme dostali gól z penalty, která byla správně nařízená. Po přestávce jsme se dostali více do hry, pomohla nám dvě střídání. V závěru jsme si vytvořili tlak a měli šance. Obrana Podolí ale pracovala dobře. Abychom byli úspěšnější, chtělo to víc jasnějších šancí. Podolí to bojovností a velkou touhou dovedlo k vítězství. Mohli jsme dát také gól, ale rána od tyče šla po brankové čáře, nedá se nic dělat. Bereme to tak, že nás čeká ještě jedenáct utkání, ve hře je 33 bodů. Ve všech soutěžích se za takovou dobu něco zamotá a my věříme, že to přijde i tady. Na druhou stranu víme, že se musíme rychle oklepat a zvítězit v dalším utkání. Nic jiného, než úspěšná série výsledků, nám k úspěchu nepomůže. Pořád máme osud sezony ve vlastních rukách, vždyť postupují dva týmy, takže situace je lepší než v minulém roce, kdy jsme hráli o jedno postupové místo s Tempem. Budeme bojovat dál. Nic nevzdáváme. Tahle soutěž má kvalitu, podívejte se, jak si v ní vedou týmy, co sestoupily z přeboru. Bude to ještě hodně zajímavých jedenáct kol.


Čelo tabulky B skupiny I.A třídy po 15. kole
1. Podolí 39 bodů, skóre 36:10
2. Újezd Praha 4 35 bodů, skóre 61:17
3. Střešovice 32 bodů, skóre 48:15

Kdy na sebe ještě narazí elitní trio
20. kolo Střešovice - Újezd Praha 4
25. kolo Újezd Praha 4 - Podolí

zdroj: fotbalpraha.cz

René Machálek