Pohár PFS: MA - ABC Braník 2:1 (0:0)

Střešovice – jelikož před 10-ti dny jsme prohráli doma mistrovské utkání s „rezervou“ ABC Braník (1:4), čekalo se, že „áčko“ ABC Braník bude mít snadnou pozici v postupu do dalšího kola poháru PFS – opak byl naštěstí pravdou.

Hned v 1‘ se do šance dostali hosté, ale útočník v těžké pozici míč netrefil. Hra byla vyrovnaná ve středu pole na šance však vedl soupeř - 15‘ další šanci Braníka likviduje obranným zákrokem Martin Charvát; 17‘ elegantní patička soupeře jen těsně míjí naši branku. K dalším šancím se znovu dostal pouze soupeř - 35‘ dalekonosnou střelu likviduje Tomáš Mulač. V 40‘ se hosté radovali z branky, ale postranní rozhodčí správně upozornil na ofsajdové postavení zakončujícího útočníka již při centrovaném míči.

Do druhého poločasu jsme již vstoupili aktivněji. V 52‘ chyběl Štefimu krok, aby se dostal k míči dřív než brankář soupeře. V 55‘ měl (po ruce Vojty) soupeř příležitost přímého kopu těsně před vápnem, ale obrana odvrátila. V 60‘ si v rohu vápna Tomáš Kouklík odstavil obránce, který rukou plácl do míče – bohužel žádný rozhodčí si toho nevšiml a penaltu jsme nekopali. V 64‘ Petr Doležal zahrál roh, Dan Smejtek vrací na malé vápno a Tomáš Kouklík z otočky otevírá účet utkání – 1:0. Soupeř přitlačil a naše obrana měla nejvyšší pohotovost. V 76‘ Pavel Ferstl na zadní tyči nedal soupeři klid a nedovolil mu srovnat. V 76‘ rozhodčí na půlce přehlédl hned 2 fauly soupeře, aby pak odpískal náš faul. Po přímém kopu se hlavou prosadil útočník soupeře – 1:1. Hned v 78‘ mohl soupeř otočit výsledek, ale Migo v brance vytáhl reflexivně nohou míč mimo tyče – velmi důležitý zákrok! V 82‘ se odvážně do souboje s 4-mi obránci pustil Tomáš Kouklík, jehož centr přesně našel ve vápně Pavla Kopala a ten již zkušeně uklidil míč k levé tyči – 2:1. Další šanci jsme již otřesenému soupeři nedovolili a zaslouženě postoupili do jarního čtvrtfinále poháru.

Závěrem:

Odveta za prohru s rezervou soupeře se nám povedla. Škoda, že jsme podobně nehráli při slavnostním otevírání travnatého hřiště…...

V dalším kole Poháru PFS (čtvrtfinále) nás bude čekat doma SK Újezd Praha 4, který vyhrál na ČAFC 4:2.

Sestava SK Střešovice 1911: Tomáš Mulač, Martin Charvát, Daniel Smejtek, Dan Vokurka, Pavel Ferstl, Vojtěch Šulc, Petr Doležal, Stefan Zvolenský (69‘ Filip Svoboda), Adam Šperl (88‘ Martin Vyskočil), Ladislav Morgenstern (71‘ Pavel Kopal), Tomáš Kouklík

(86‘ Zdeněk Kříž)

Střelci SKS v utkání: 64‘ – Tomáš Kouklík; 82‘ – Pavel Kopal

Video z utkání ZDE

Zapsal: Libor Kašpar 27.9.2018

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY