Sokol Nebušice - MA 1:2 (1:1)

Nebušice – Soupeř z dosavadních 7-mi zápasů vyhrál jediný – „televizní utkání“ s ABC Braník“B“ (5:2) – ostatních 6 prohrál. Proto jsme byli favoritem zápasu, ale utkání s rivalem z Prahy 6 jsou (zejména v poslední době) vždy velmi vyrovnaná.

Utkání mělo „pikantní příchuť“, protože minulý týden právě z Nebušic nás přišel posílit nováček našeho týmu Nazariy Bogatkin. „Nazar“ velmi toužil se proti svému bývalému týmu „předvést“, ale tušili jsme, že to nebude mít v utkání lehké. Prvních 25 min patřilo našim klukům - 4‘ hlavička Nazariye neměla razanci a brankář v klidu chytil; 8‘ přímák Petra Doležala hlavičkuje Filip Svoboda nad branku soupeře; 11‘ Tomáš Kouklík se na vápně uvolnil, ale jeho střela míří těsně nad; 18‘ „Nazar“ sklepl na Tomčíka, který opět přestřeluje; 20‘ po rohu Petra Doležala se do šance dostává Vojta Šulc, ale „objetí“ obránce jej povalilo na zem (bez reakce ze strany rozhodčího). V 21‘ Doli vysunul Nazara, jehož centr odvrátil ve vápně obránce rukou (bez reakce rozhodčího). Pak se osmělili i domácí – 28‘ střela jejich útočníka míří nad brankou; 32‘ centr končí na břevně naší branky; 34‘ pěkná kombinace soupeře je zakončena střelou těsně vedle. Ve 37‘ po autu Petra Doležala se střela Vojty nevešla mezi tyče. Ve 41‘ se ve středu pole prosadil důrazem Dias Idrissov a po jeho akci se „zasekávačkou“ a tvrdou střelou prezentoval Daniil Okolot – 1:0. Ve 45‘ se ve středovém kruhu zmocnil míče Petr Doležal a svou akci zakončil z 25m krásným „angličanem“ – 1:1.

Úvod druhého poločasu patřil nám - 51‘ Norbert Mikš centruje zprava a hlavička Štefiho jde vedle; 55‘ centr Mikiho zleva brankář vyráží a Štefiho dorážku tečuje brankář na roh; po dalším rohu Dan Smejtek střílí, Miki tečuje a z brankové čáry vyhlavičkovává obránce; 58‘ Charvi si naráží s Dolim a jeho prudká střela trefuje brankáře. V 61‘ se Nazar dostal k odraženému míči, rozběhl se a obránci jej zastavili před vápnem jen za cenu faulu (i ŽK). Z přímáku s krásně přes zeď trefil Dan Vokurka – 1:2. V 69‘ dostal míč do sítě Filip Svoboda, ale pro ofsajd gól nebyl uznán. V 79‘ byla zajímavá situace – po rohu Nebušic kapitán domácích povalil Přemka Kučeru a současně trefil rukou míč. Rozhodčí nejdříve ukázal na penaltu, ale po konzultaci s „postranním“ jsme zahrávali přímý kop my.

Závěrem:

Třetí výhra v řadě, potřetí výsledek 2:1 pro nás. Začíná si „sedat“ nový styl hry, který kluci praktikují jak doma, tak i v nezměněné formě na hřištích soupeřů. V Nebušicích to nebylo lehké utkání, ale kluci jej zvládli s přehledem. Zejména ve druhém poločase jsme svou aktivní hrou nedovolili soupeři ohrozit naši branku a zaslouženě vyhráli.

Další mistrák hrajeme v sobotu 6.10. od 10:30 doma se Stodůlkami.

Sestava SK Střešovice 1911: Tomáš Mulač, Martin Charvát, Dan Vokurka, Přemek Kučera, Filip Svoboda (68‘ Pavel Ferstl), Vojtěch Šulc, Petr Doležal, Stefan Zvolenský, Tomáš Kouklík (46‘ Dan Smejtek), Ladislav Morgenstern (46‘ Norbert Mikš), Nazariy Bogatkin.

Připraven: Tomáš Doležal.

Střelci SKS v utkání: 45‘ Petr Doležal; 61‘ Dan Vokurka

Video z utkání ZDE

Zapsal: Libor Kašpar 28.9.2018

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY