libus 2017Kapitola sedmnáctá - Po zápase se Slivencem jsme čelili oprávněné kritice. Zareagovali jsme a učinili změny. Změnili jsme i herní systém, který měl na Libuši fungovat.


A vlastně fungoval. První poločas jsme si vždy počkali, až si Libuš vzadu párkrát nahraje míč a potom ho nakopne a my si ho sebereme. Po celý první poločas se tak dělo. My jsme naopak chtěli v útočné fázi rychle přenášet míč do volných krajů, chtěli jsme využít šířku hřiště.

Pokud jsme tak zahráli, byl to ve většině případech účinný přechod. Jen ta dravost ve vápně dát branku. Díky i štěstí se nám to v 15´podařilo. Rychle se zorientoval Smejtek. (0:1) Co víc si přát. Vést 1:0, absolutně kontrolovat hru, soupeř ne odevzdaný, rozhodně však bez „drive“.

 

Druhý poločas se o trochu víc cpeme do koncovky. V 53´ úplně osamocený Rothe v jasné gólovce po uvolnění od Morgensterna. V 64´ nebezpečný trestňák Morgensterna a ještě nebezpečnější centr do vápna Charváta. Jenže nikdo, kdo by chtěl dát góla. Sebelepší taktika je k ničemu, když chybí pohyb. A my působili strašně líně.

Za 45´v tréninku naběháme při herních cvičení víc než za 90´v zápase. Za 20 dní jsme potopili rok práce. V 67´totiž přišel trest za naši pasivitu a nedůraz. My se doslova porážíme sami. Neodkopnutý míč v našem vápně umožnil soupeři kopnout ho na naši branku. A ten se do naší branky skutečně došmrdlal. (1:1)

 

Závěrečných dvacet minut jsme se logicky museli vrhnout do útoku, protože remíza či prohra v naší situaci je už jedno. Jenže plnění taktických pokynů pod tlakem nám vůbec nejde. Poslední čtvrthodinku jsme hráli nahodile a tak není divu, že šance si vytvářela Libuš. A byly to mega šance. Ze čtyř výpadů do naší zcela otevřené obrany byl v 88´ jeden úspěšný.

A my si připsali dokonce porážku. Nic naplat. Za dva roky máme průměr 3,6 branky na zápas v mistrovských utkání. Teď máme 1 vstřelenou branku ve třech zápasech. Chybí nám hladovost po gólech. Hladovost po vítězstvích.

 

Hráč zápasu: Kašpar

Sestava SKS: Šilhavý – Vegricht, Krpata,Šulc, Charvát – Rothe, Kašpar, Vokurka, Smejtek, Brantal – Morgenstern

Střídali: Zvolenský, Kouklík, Löwe Připraveni: Pospíchal, Doležal

 

Zizzé

Kapitola sedmnáctá

SK Libuš 838 – Sk Střešovice 1911 2:1

Po zápase se Slivencem jsme čelili oprávněné kritice. Zareagovali jsme a učinili změny. Změnili jsme i herní systém, který měl na Libuši fungovat.

A vlastně fungoval. První poločas jsme si vždy počkali, až si Libuš vzadu párkrát nahraje míč a potom ho nakopne a my si ho sebereme. Po celý první poločas se tak dělo. My jsme naopak chtěli v útočné fázi rychle přenášet míč do volných krajů, chtěli jsme využít šířku hřiště. Pokud jsme tak zahráli, byl to ve většině případech účinný přechod. Jen ta dravost ve vápně dát branku. Díky i štěstí se nám to v 15´podařilo. Rychle se zorientoval Smejtek. (0:1) Co víc si přát. Vést 1:0, absolutně kontrolovat hru, soupeř ne odevzdaný, rozhodně však bez „drive“.

Druhý poločas se o trochu víc cpeme do koncovky. V 53´ úplně osamocený Rothe v jasné gólovce po uvolnění od Morgensterna. V 64´ nebezpečný trestňák Morgensterna a ještě nebezpečnější centr do vápna Charváta. Jenže nikdo, kdo by chtěl dát góla. Sebelepší taktika je k ničemu, když chybí pohyb. A my působili strašně líně. Za 45´v tréninku naběháme při herních cvičení víc než za 90´v zápase. Za 20 dní jsme potopili rok práce. V 67´totiž přišel trest za naši pasivitu a nedůraz. My se doslova porážíme sami. Neodkopnutý míč v našem vápně umožnil soupeři kopnout ho na naši branku. A ten se do naší branky skutečně došmrdlal. (1:1)

Závěrečných dvacet minut jsme se logicky museli vrhnout do útoku, protože remíza či prohra v naší situaci je už jedno. Jenže plnění taktických pokynů pod tlakem nám vůbec nejde. Poslední čtvrthodinku jsme hráli nahodile a tak není divu, že šance si vytvářela Libuš. A byly to mega šance. Ze čtyř výpadů do naší zcela otevřené obrany byl v 88´ jeden úspěšný. A my si připsali dokonce porážku. Nic naplat. Za dva roky máme průměr 3,6 branky na zápas v mistrovských utkání. Teď máme 1 vstřelenou branku ve třech zápasech. Chybí nám hladovost po gólech. Hladovost po vítězstvích.

Hráč zápasu: Kašpar

Sestava SKS:

Šilhavý – Vegricht, Krpata,Šulc, Charvát – Rothe, Kašpar, Vokurka, Smejtek, Brantal – Morgenstern

Střídali: Zvolenský, Kouklík, Löwe Připraveni: Pospíchal, Doležal

Zizzé