CholupiceCholupice – V neděli dopoledne ve skupině „A“ prohrála Březiněves s Vyšehradem „B“ (0:4) a my se tak chtěli případnou výhrou v Cholupicích stát lepším týmem na třetích místech obou skupin.

V prvním poločase to však na hřišti nebylo moc vidět. Kombinace byla mnohdy velmi nepřesná a soupeř nám ukazoval, že se chce „poprat“ o záchranu v této třídě. Po jednom našem zaváhání měl dokonce šanci při průniku po pravé straně, ale netrefil branku. V závěru poločasu jsme měli šance i my, ale ani volej Ládi Morgensterna, ani střela Tomáše Rotheho, ani pokusy Lukáše Vegrichta v brance neskončily.

Do druhého poločasu jsme udělali hned 3 změny v ofenzivním bloku a najednou byl soupeř pod výrazným tlakem, který vyústil v naši zaslouženou branku. Po akci Rudy Hudce skóroval v 51‘ Tomáš Obermajer – 0:1. Soupeř znejistěl a přicházely chyby v jejich obraně, které jsme však nedokázali využít. Naopak z jednoho dlouhého nákopu soupeře se „vyklubala“ penalta. Martin Šilhavý ji však úžasně vyrazil a překvapený střelec následně přestřelil prázdnou branku. Dlouhé nákopy soupeře nám začaly dělat velké problémy a po jednom z nich jsme v 83‘ inkasovali – 1:1. Bod z utkání pro nás nic neřešil, a proto jsme se stále tlačili dopředu. V 89‘ jsme však nepohlídali „nacvičené“ rozehrání standardky soupeře a ten se štěstím otáčí skóre - 2:1. V poslední minutě ještě po centru Honzy Kašpara přestřeluje z malého vápna Vojta Šulc.

Závěrem: Takovéhoto soupeře bychom měli porážet (i na jeho hřišti), ale nadšení a bojovnost soupeře se tentokráte ukázalo silnější. Stále tedy platí, že v jarní části jsme na hřišti soupeře vyhráli pouze jednou a ostatní zápasy jsme prohráli.
Další utkání sehrajeme v sobotu 9.6. od 10:15 doma s SK Modřany.

Hlas náhodného diváka (domácích): „Fotbal fakt nemá logiku…“

Sestava SK Střešovice 1911: Martin Šilhavý - Martin Charvát, Matěj Brantal, Vojtěch Šulc, Lukáš Vegricht, Tomáš Obermajer (86‘ Martin Löwe), Stefan Zvolenský (45‘ Jan Kašpar), Daniel Vokurka, Tomáš Kouklík (65‘ Dan Smejtek), Tomáš Rothe (45‘ Martin Štyks), Ladislav Morgenstern (45‘ Rudolf Hudec),

Připraven: Tomáš Doležal.

Střelci SKS v utkání: 51‘ Tomáš Obermajer.

Zapsal - Libor Kašpar 4.6.2018