SK Modřany - MA 1:3 (0:1)

Modřany – Po dvou remízách jsme jeli na hřiště aktuálně 13-tého týmu naší skupiny. Ještě mám v živé paměti rok starý zápas, kdy jsme v Modřanech prohráli 1:0. Soupeř letos venku ještě nevyhrál, zato v domácím prostředí prohrál jen 2x (mimo jiné se Zličínem – 1:4).

Prvních 20 minut bylo plně v režii domácích, kteří nás svým důrazem a silou v osobních soubojích nepustili do jediné šance. Naše obrana však pracovala velmi spolehlivě, a tak jsme mohli zaznamenat jen jeden nebezpečný přímý kop domácích (ve 2‘), který skončil vedle naší brány a v 8‘ dalekonosnou střelu, která mířila nad břevno. Proti hře domácích (nakopávané míče do vápna na silné hráče) jsme vyrukovali s kombinační hrou plnou rychlých náběhů, která začala dělat domácím problémy. Ve 23‘ se na pravé straně dostal do vápna Petr Doležal, jehož střelu brankář vyrazil. Pak měl šanci Filip Svoboda, ale brankář byl u míče dřív. Neujaly se ani střely Morgiho a Nazara. Ve 34‘ jsme již šli zaslouženě do vedení – rychlý protiútok obrana domácích ještě odvrátila, ale pak Vojta centruje zprava na Štefiho, který vrací do vápna a Vojta Šulc dává gól volejem do protipohybu brankáře - 0:1. Ve 36‘ po autu Charviho střílí Doli vedle branky, ve 41‘ Nazar obešel i brankáře, ale zpětnou přihrávku nikdo nevyužil.

Stejně jako začátek zápasu, patřilo i úvodních 10 minut druhého poločasu soupeři, který hrozil zejména ze standardních situací – 2 hlavičky šly těsně mimo. V 56‘ Obr dlouhým pasem našel naběhlého Nazara, který si centr výborně zpracoval, ale v rozhodujícím okamžiku (již sám před brankářem) uklouzl. V 62‘ se nám povedla přesná kombinace po zemi po levé straně – Obr – Nazi – Fíla a do prázdné zakončuje Láďa Morgenstern – 0:2. Hned v 65‘ se povedla další kombinace, tentokrát napravo – Voki – Vojta – Morgi a Martin Štyks zakončuje na vzdálenější tyč – 0:3. Domácí však zbraně rozhodně nesložili. Většina jejich náznaků šancí však končila na pozorné obraně, nebo střelou mimo. V 72‘ po centru Charviho střílí z otočky Pavel Kopal, ale brankář byl na místě. V 78‘ soupeř zaslouženě snižuje – centr zleva skočil na drn a dorážka již byla snadnou záležitostí – 1:3. Soupeř vycítil šanci, ale další branky již nepřidal. Naopak v 86‘ vystrašil domácí pokus Kopiho z půlky hřiště (brankář byl hodně vysunutý), který skončil těsně vedle branky. 

   

Závěrem:

Kluci se výborně na soupeře připravili. Pozorně, a hlavně důrazně bránili a dopředu dokázali hrát svou hru, která přinesla své ovoce. Nebezpečné standardní situace soupeře jsme dokázali 100% eliminovat a v útoku jsme dělali soupeři největší problémy rychlou kombinační hrou.

Příští týden – v sobotu 3.11 od 10:30 přivítáme letošního lídra naší skupiny – FC Zličín.

Sestava SK Střešovice 1911:

V brance: Tomáš Mulač,  

V poli: Martin Charvát, Matěj Brantal, Tomáš Obermajer, Dan Smejtek, Vojtěch Šulc, Petr Doležal (60‘ Dan Vokurka), Stefan Zvolenský (60‘ Martin Štyks), Nazariy Bogatkin (71‘ Pavel Kopal), Filip Svoboda (76‘ Zdeněk Kříž), Ladislav Morgenstern (71‘ Tomáš Kouklík).

 

Střelci SKS v utkání:

34‘ Vojta Šulc; 62‘ Láďa Morgenstern; 65‘ Martin Štyks  

Video z utkání ZDE  

Zapsal: Libor Kašpar 28.10.2018

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY