MA – FC Zličín 3:2 (1:1)

Střešovice – v sobotu jsme přivítali lídra naší skupiny a vážného adepta na postup do přeboru Prahy. Z dosavadních 12-ti zápasů 11 vyhrál a padl jen na Zbraslavi (0:1). Z tohoto pohledu bylo jasné, kdo je favoritem utkání.

Hned ve 2‘ se do šance dostal Morgi, ale šanci v gól neproměnil. Naopak nenápadná sólová akce hráče Zličína v 7‘ skončila v levém dolním rohu naší branky – 0:1. Po čtvrthodině jsme se začali osmělovat i my: 17‘ - střela Nazara těsně nad; 21‘ - střela Štefiho vedle branky. Ve 23‘ vysunul Dan Smejtek Filipa Svobodu, ten patičkou našel Petra Doležala, jehož centr využil k přehození vysunutého brankáře Láďa Morgenstern – 1:1. Hned za 2 min mohli hosté znovu vést, ale elegantní patička nasměrovala míč jen podél naší branky. Poslední 15 min první půle se šance střídaly na obou stranách: 30‘ – přímák Morgiho nikdo nevyužil; 36‘ Morgi uvolnil Štefiho, ale brankář hostí prudkou ránu vyrazil a následně sudí odpustil hostům penaltu po podražení Štefiho ve vápně. Pak následovaly 3 šance Zličína, ale Migo byl vždy na místě. Ve 42‘ přímák Obra hlavičkuje Vojta vedle branky a ve 44‘ přímý kop Nazara jen těsně míjí levou tyč hostující branky.

Ve 47‘ výborný hráč hostí (č. 9) si chtěl nejdříve vymodlit penaltu nafilmovaným pádem a následnou kritikou rozhodčího si naopak vykoledoval ŽK. V 52‘ Morgi vysunul Nazara, který se kličkou ve vápně zbavil obránce, ale střela byla velmi slabá. V 54‘ odvrátil Migo šanci hostů výborným zákrokem nohou. Totéž pak předvedl brankář Zličína proti střelám Nazara i Fíly. V 59‘ po přesném centru se hlavičkou prosadil hráč Zličína (č.9) a hosté se znovu ujali vedení – 1:2. Naštěstí po velkém tlaku z naší strany se v 65‘ prosadil po centru Nazariye Bogatkina hlavou Tomáš Obermajer a srovnává – 2:2. V 70‘ byl těsně před vápnem faulován Nazar, který sám zahrával přímý kop – ránu na vzdálenější tyč brankář s námahou vyrazil. Pak 3x zahrozili hosté, ale buď mířili vedle, nebo byl na místě Migo. V 84‘ po autu Obra se míč dostal do branky Zličína, ale rozhodčí odpískal faul Mikiho na brankáře. V 86‘ se ke střele dostal Kopi, ale vysoko přestřelil. Pak přišla první minuta nastavení – Nazariy Bogatkin se opět dostává za obranu, hráč Zličína (č.9) jej fauluje a musela přijít 2. ŽK=ČK. K míči se postavil Dan Vokurka a krásnou střelou trefuje vzdálenější šibenici – 3:2.

   

Závěrem:

Myslím si, že toto bylo utkání nadstandardní úrovně (na první A. třídu). Soupeř jednoznačně ukázal své kvality a potvrdil, svým výkonem oprávněné ambice na postup do přeboru Prahy. Naši kluci bojovali a nevypustili jediný souboj. V závěru chtěla obě mužstva vyhrát a nám se to po krásném přímém kopu Dana Vokurky povedlo.

V dalším kole jedeme na Zlíchov. Výkop je v sobotu 10.11. v 11:00.

Sestava SK Střešovice 1911:

V brance: Tomáš Mulač,  

V poli: Martin Charvát, Daniel Smejtek, Tomáš Obermajer, Matěj Brantal, Vojtěch Šulc, Petr Doležal (71‘ Daniel Vokurka,), Stefan Zvolenský (69‘ Norbert Mikš), Nazariy Bogatkin, Filip Svoboda (59‘ Martin Štyks), Ladislav Morgenstern (80‘ Pavel Kopal).

Připraveni: Zdeněk Kříž, Ondra Pospíchal.

 

Střelci SKS v utkání:

23‘ Ladislav Morgenstern; 65‘ Tomáš Obermajer, 92‘ Daniel Vokurka.

Video z utkání ZDE

Zapsal: Libor Kašpar 4.11.2018

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY