AFK Slivenec – MA 5:7 (1:4)

Slivenec – první zápas nové sezóny nemohl nabídnout pro oko diváka lepší zážitek. Silný soupeř, krásně připravená hrací plocha, početná návštěva, počasí ideální, adrenalin na maximum a na závěr tucet branek.

V nedělním odpoledni jsme zavítali k prvnímu mistrovskému utkání na Slivenec. Soupeř na jaře předvedl skvělou formu, kdy kosil jednoho soupeře za druhým. Na Slivenci udělali za poslední léta velký kus práce jak v zázemí, tak především na hřišti. Papírově jsme se ocitli v roli slabšího soupeře, o to víc asi všechny překvapil úvod utkání.

Nastoupili jsme bez zraněných hráčů Konejla a Šperla, do party nám také scházel Smejtek, který tou dobou čerpal ještě dovolenou.

Hned v úvodu se prohnal přes dva bránící hráče Lehner, ti ho zastavili jen za pomocí faulu na dvaceti metrech od branky, míč si postavil tradiční exekutor Němec, jeho nádherná střela zapadla přesně k tyči domácí svatyně. 0:1

Pět minut na to jsme zahrávali první rohový kop utkání. Zvolenský ostře nacentroval a nabíhající Kouklík tvrdým kladivem uklidil přesně a rozprášil tak obavy, že má hlavu ve tvaru krabice. 0:2

Hráči v červeném se nestačili divit a nevěděli v tomto úseku kudy kam. My jsme toho dokázali využít i potřetí, krásnou kombinační akcí po ose Kříž – Obermajer – Kříž zakončil s chladnou hlavou ve 13.minutě Zvolenský. 0:3

Žel bohu jsme se ve 26.minutě nevyvarovali chyby, do té doby perfektně fungující sytém narušil „výlet“ Kříže do tří hráčů před naším pokutovým územím a ztrátu balónu domácí ihned potrestali! 1:3

Od té doby jsme byli horším týmem a nechali se zbytečně zatlačit, ale naštěstí jsme soupeře do vážnějších příležitostí nepouštěli. V závěru poločasu nám vyšla další standartní situace, a sice opět po rohovém kopu Zvolenského, kdy si v souboji na zadní tyči srazil do vlastní brány míč domácí obránce. 1:4

Pověstná Csaplárova past tedy neměla sklapnout, do druhého poločasu jsme byli odhodláni výsledek udržet a pokusit se o nějaký brejk k jeho navýšení.

Jenže silný a hlavně houževnatý soupeř ukázal morál a za vydatného přispění našich hráčů se mu podařilo srovnat krok! V 50.minutě unavený Džunev chtěl zahrát Mulačovi k bráně, ale jeho přihrávka byla velmi slabá a krátká, Novák ji vystihl a nemýlil se. 2:4

 Stále jsme měli otěže ve svých rukách a nebyl důvod k panice, o to víc, když se na Lehnerovi vyfauloval v 59.minutě domácí Kadlec. Bohužel místo uklidnění se opakovala situace, tentokrát Charvát vybídl nedůraznou příhrou soupeře ke skórovaní a ten opět nepohrdl. 3:4

Charvát napravil svou chybu o pět minut později, kdy po našem výpadu po levé straně našel krásným centrem Obermajera na „desítce“, ten zachoval klid a rozvahu, zpracoval míč na prsa a uklidil. 3:5

Náš systém se z nepochopitelných důvodů rozpadl. Při čtvrté brance Sliveneckých jsme sice byli v obraném vápně včas i přesile, ale neosobně jsme bránili a tak se soupeř opět přiblížil na rozdíl jediné branky. 4:5

Dvanáct minut před koncem jsme se v obrané čtveřici nestihli zajistit a za zády nabíhající Novák měl spoustu času a to je v jeho podání takřka jistota! 5:5

Ufff, bláznivé utkání začínalo od nuly, zbývalo deset minut do konce, věřili jsme, že proti oslabenému soupeři jsme schopni nakonec zvítězit. Slivenečtí vrhli všechny síly do otočení výsledku a to podle našeho názoru rozhodlo toto krásné utkání. Lehner si říkal o vystřídání, nicméně než k němu došlo, předvedl svůj další skvělý výpad do oslabené obrany. Nejprve si nechtíc šlápl při zasekávačce na balón, ten se odrazil směrem od branky domácích na hranici pokutového území, Lehner bleskurychle vstal a ještě zachytil míč,  navedl na levou nohu a jeho střela se otřela o břevno a zapadla za čáru. 5:6

Čekalo nás deset minut s jednogólovým náskokem. Šli jsme v tomto utkání štěstí naproti a nevzdali se, i když soupeř srovnal krok a za to jsme byli v závěru odměněni. Střídající Löwe naslepo a netradičně pravou nohou naservíroval dalšímu střídajícímu hráči Štyksovi od levé lajny, Štyks bez velkého přemýšlení poslal balón na milimetr přesně k tyči a my věděli, že odvezeme všechny body do Střešovic! 5:7

Závěrem:

Dvanáct branek, málo vídaný průběh, tohle utkání se muselo divákům líbit. Nám a věřím, že i domácímu trenérovi, to málem přivodilo tři infarkty ale nakonec to pro nás dobře dopadlo. Zapsali jsme novou historii. Sedm branek vstřelit na Sliveneckém pažitu to se ještě nikdy nestalo a myslím, že to zase dlouho neuvidím. Velmi dlouho jsme neviděli od našich hráčů takové nasazení, takový adrenalin se kterým hráli, vstřelili jsme venku sedm branek, což je velmi pozitivní. Týmové pojetí bylo všudypřítomné! Musíme poděkovat a gratulovat i soupeři, který svým velkým dílem přispěl a donutil nás podat dobrý výkon. Pokud se v budoucnu vyvarujeme individuálních chyb, nebude nás utkání tolik fyzicky bolet. Na druhou stranu takové utkání nás může jen posunout dopředu, dokázali jsme hrát a vyhrát i když jsme zrovna na hřišti nedominovali a z toho si musíme vzít to dobré.

Sestava: Mulač - Charvát ©, Němec, Eckhardt, Džunev (54´Štyks) – Zvolenský (69´Krejčí), Doležal P., Kříž, Lehner (81´Uhlík) – Obermajer (76´Hora), Kouklík (85´Löwe)

Dále připraveni: Doležal T.

Branky SKS1911: 3´Němec, 9´Kouklík, 13´Zvolenský, 45´Vlastní, 62´Obermajer, 81´Lehner, 86´Štyks

Žluté karty: 20´Lehner

Jan Syrový

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY