AFK Slivenec - MA 3:3 (2:2)

Slivenec – Třetí utkání sezóny, velmi silný soupeř, který kvalitně posílil, naše týdenní důkladná příprava a nakonec hlavní postava utkání, sudí. Na utkání se Slivencem jsme se připravovali velmi důkladně a po celý týden poctivě pilovali určený herní styl. Netradičně v sobotním popoledni se začal odehrávat skvělý fotbal, kterému nechybělo nasazení, branky ani divácká kulisa. 

Oboustranně opatrný začátek utkání uzavřel v tu dobu ojedinělý výpad domácích a náš nedůraz na pravé straně. Centr do vápna a úplně osamocený Vyhnal se hlavou nemýlil. 1:0

V další fázi utkání se hrál velmi bojovný fotbal plný nápaditých útoků, ale i velmi dobře pracujících obranných řad na obou stranách. Vyrovnání jsme se dočkali ve 32.minut. Po rohovém kopu vyboxoval míč domácí Minarčík na vápno, kde byl připraven Alba, který zachoval chladnou hlavu a místo střelby volil právě razantní hru hlavou pod „klacek“ 1:1

Do té doby celkem bojovné, ale poklidné utkání se změnilo verdiktem hlavního arbitra a jeho asistenta. Ty po jednoznačném souboji u našeho rohového praporku k údivu všech signalizovali místo odkopu od branky rohový kop. Po jeho zahrání a odrazu chtěl míč ve vzduchu dorazit kapitán Zdražil, stejně jako ho chtěl odkopnout Dobrý, žel sudí vyhodnotil tento střet jako penaltový. K míči se postavil Sita a penaltový kop proměnil bez mrknutí oka. 2:1

Běžela 42.minuta a my jsme chtěli ještě do půle vyrovnat. Nejlépe to pochopil Burýšek, ten dostal kolmou přihrávku po levé straně na hranici vápna, tam se prosmýkl přes dva bránící hráče Slivence a jeho centrovaný prudký míč si do sítě srazil domácí Zdražil. 2:2

Do druhé půle nebylo potřeba nic moc měnit, Střešovický tým pracoval takřka bez chybně a přesně dle not, které obdržel v týdnu.

 Obraz hry se nezměnil ani od Sliveneckých a tak pokračovalo pohledné utkání nadále. Domácí zahrozili a nastřelili v průběhu druhého poločasu tyč a selhali z jasné pozice po centrovaném míči. Běžela 73.minuta kdy jsme museli dle sudích čelit druhému pokutovému kopu za údajnou ruku Morgensterna. Slivenecký Sita si postavil míč i podruhé, ale tentokrát svůj kop nenamířil ani mezi tři tyče byť volil stejné místo do leva dolu. Naopak o dvě minuty později se k odraženému míči dostal střídající Kříž, jeho nepovedená střela mířila ke Kouklíkov, ten svedl takřka zápasnický zápas s obráncem na zádech a rozhodčí neměl na výběr… penalta i pro nás. Alba svou šanci neprováhal a dostal nás do vedení. 2:3

Jak už to bývá čtvrt hodiny do konce utkání vrhli všechny síly domácí do útoku a drželi nás na naší polovině, ale takřka bez šancí. My oproti tomu jsme nedokázali nijak zvlášť dotáhnout případný break. Běžela 90.minuta když sudí neukázal, nýbrž sdělil lavičkám, že nastavení bude trvat 5.minut?! Stále se hrálo podle stejných not Domácí se nedokázali dostat do kloudné šance a my zase dát konečný gól. Běžela 97.minuta když Slivenečtí dostali po zákroku Smejtka šanci rozehrát ještě jednu standardní situaci z poloviny hřiště. Na kraj našeho vápna se nastěhovalo vše v červeném včetně Branákáře AFk. Dlouhý míč letící za penaltový puntík si jako první našel Brankář Mulač, který ho boxoval ven z vápna. Proti němu šli domácí brankář a hráč do střetu a jednoznačně jej faulovali. Sudího píšťalka zůstala mlčet stejně jako praporek pomezního zůstal dole, i když oba museli jednoznačně vidět jasný faul!!! Odražený míč vrátil do odkryté branky a přes zraněného Mulače Novák a srovnal stav utkání na 3:3. Naše rozehrávka a hvizd sudího znamenal konec.

Závěr:

Týmu není co vytknout skvěle pochopili situaci ve které jsme se ocitli a šli za vítězstvím. Bohužel celý týden se připravujete dáváte tomu maximum, ale pak vám celý dojem pokazí dvě velmi špatná rozhodnutí! Je dobře že asociace pořádá kampaň na doplnění arbitrů, je to nevděčná role, ale musí ji dělat někdo kdo miluje fotbal a ne někdo kdo ho chce ničit.

SYRA  

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY