FC Přední Kopanina B - MA 2:0 (1:0)

Přední Kopanina - Proč je článek z utkání až ve středu? Protože o porážkách se píše mnohem hůř. A taky, kdo by si chtěl číst o tom, jak jsme hráli špatně a dostali jsme na zadek. A když fotbal nebaví hráče, nebaví diváky, nebaví novináře a nebaví ani čtenáře. A proč teda vůbec článek psát? Podobnou otázkou je, proč máme ty poslední zápasy vlastně hrát?

      Jsme na sedmém místě. Můžeme skončit na jedenáctém místě, nebo někde mezi tím. Soutěž je pro nás dohraná. Je důležité, zda skončíme sedmí nebo osmí? Není. Je důležité hrát naplno? Mělo by být. Žij naplno. Žiješ jenom jednou. Můj zdravotní stav mi už nedovolí hrát tak, jak by chtěla hlava. Těžko se dívá na někoho, kdo zdravotně může a hlava nechce. Prohry mě nikdy nebavily. Prohra se mi snažila vyrýt do kůže, že nejsem dost dobrej. Nepleťme si pojmy neumět prohrávat a nechtít prohrávat. Já především nechtěl. 

      K zápasu. Prohráli jsme 2:0. Soupeř byl jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrál. 

Na Pulitzera to asi nebude stačit. Pojďme tedy podrobněji k nedělnímu zápasu proti rezervě Přední Kopaniny. Ta potřebovala bodovou injekci, neboť byla ohrožena sestupem. Není divu, že se objevilo v sestavě hned šest hráčů z přeborové lavičky. Nejvíc nás trápil Urban a Mainolfi. První poločas nebyl od nás špatný a dokázali jsme držet s domácími krok. I jsme si vypracovali poměrně dost standardek. 

10´ Po druhém rohu se k hlavičce dostal šestnáctiletý talent Veselý. Mířil však doprostřed branky. 

19´ Jsme bohužel zaspali v obraně. Středem hřiště jsme nechali projít hráče, který rozehrál přes naší levou stranu, míč na přední tyč a pohotová trefa Vágnera.  Robert Vágner 1:0

35´ Hned dva přímé kopy v krátkém sledu za sebou jsme dostali k dispozici v blízkosti vápna. Zkusili jsme obě rozehrát různým secvičeným signálem. Chyběla nám však německá preciznost. Tu krok, tu načasování, tu přesnost. Velká škoda. 

39´ Jsme soupeři dovolili ještě jednu příležitost ke skórování, když po rohovém kopu se k hlavičce dostal vysoký Schierreich. Naštěstí hlavičkoval nad. 

    Druhý poločas jsme mohli zkusit zařadit vyšší převodový stupeň a domácím zle zatopit. My však vypli motor. 

53´ Megatutovka soupeře. Vágner doteď nechápe, jaktože to nebyl gól. Ocitl se úplně osamocen na malém vápně před dalším mladíkem v naší sestavě, brankářem Chloupkem. Ten ho sice dokázal zpomalit, nikoli zastavit. Vágner si hodil míč vlevo a uklízel ze dvou metrů do prázdné branky. Na saních však dorazil Veselý a na brankové čáře naložil míč a pokračoval s ním mimo brankový prostor. 

56´ Urban si postavil v ideální pozici míč před hranicí šestnáctky. Svůj přímý kop zakroutil do šibenice. Asi nečekal ukázkovou robinsonádu, kterou z rukávu vytasil Chloupek a míč vyškrábl. 

59´ Další tutovka soupeře. Urban si zaběhl za beky a ostrou střelou pálil k tyči. Obětavě tentokrát ve skluzu zasáhl Němec, který střelu srazil těsně vedle tyče. 

61´ Urban se konečně dočkal. Kouklík trestuhodně ztratil ve středu hřiště míč. Okažitě přišel pas na Urbana, který lehce frnknul našim bekům, dloubl míč přes vybíhajícího Chloupka. Daniel Urban 2:0

68´ Další megatutovka. Průnik středem hřiště, střela a reflex Chloupka, který nohou vyrazil míč nad břevno.

86´ Jak jinak než megatutovka. My jsme totiž předváděli naprosto dokonalou stínohru. Z bezpečné vzdálenosti jsme běhali za soupeřem a nedopustili jsme, aby soupeř ztratil míč. vše začalo naší špatnou rozehrou. Urban ve středu hřiště sám, navedl si za beky míč do vápna a podél Chloupka otřel míč o tyč. 

87´ Další šance. Kolmice mezi beky, takový den otevřených dveří, Hollmotz pohotovou prudkou střelou těsně minul branku.

90´ Jak vyjádřit šanci, která je víc než megatutovka? To je jedno. Centr do našeho vápna, na malém vápně úplně osamocený Mainolfi, volej, rána jak z děla a neskutečný zákrok Chloupka. 

Přiznejme si, měla to být naše poprava. Výprask, ponížení, zostuzení. Chloupek byl jednoznačně proti. Jeden z mála. Takže vlastně docela přijatelný výsledek, prohra 2:0. V naší kabině je rozhodně co vyjasňovat. 

V příštím zápase, který hrajeme doma proti FK Zlíchov, v sobotu 11. června od 17 hodin, snad dokážeme našim mladým hráčům, kteří se k nám připojili, že jsme parta, která umí fotbal, kterou prohry nebaví a dokáže vyhrávat. Sezóna pomalu končí, o to rychleji však začíná ta další.  

Sestava SKS - Chloupek - Štyks, Veselý, Němec, Charvát (C) - Ridzák Jonáš, Kouklík, Kříž, Ridzák Jakub, - Burýšek, Alba. Do hry zasáhl Zvolenský, Rožec, Burger, Věchtík David. 

Očima trenéra Havlíka:

V tomto zápase jsme se zúčastnili jako prima sparring partner! Kopanina, která musela (ohrožena sestupem) poskládala dle toho sestavu. A my máme myšlenky někde úplně jinde než je fotbal. Takže se zápas přenesl do roviny domácí vs. náš mladý brankář! Výsledek byl 2:0 pro domácí, hrdina Chloupek a přejmenovaný odstavec - očima trenéra na oči pro pláč trenéra!

8. 6. 2022 Zizzé

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY