MA - FK Zlíchov 1914 8:1 (0:0)

Střešovice - Tip dendrologa z pražské Stromovky: "Hrát zápas na UMT, tak tipnu bezbrankovou remízu. A já bych měl jistý džob, protože je lepší platit mně, než kupovat nové míče. Zápas se však bude hrát dole na trávě, tam bude potřeba spíš nějakého diplomatického vyjednavače, který přesvědčí sousedy, že míče v jejich rajčatech jsou shodou zdánlivě nesouvisejících náhod. Aspoň gól by padnout mohl." Dendrolog byl tak přesný. A zároveň se tak hluboce zmýlil. Byl to zápas dvou zcela rozdílných poločasů. 

     Zápas o charakteru. Zápas přemnožených fénixů. 9 gólů za poločas. A neskuteční SKS FANS.

6´ Úvodní minuty od našich hráčů vůbec nebyli špatné. Začali jsme aktivně, vysoko jsme napadali i přes 30°C vedro. Po rychlé kombinaci u laviček jsme otevřeli prostor ve středu hřiště, kde si Charvát mohl připravit střeleckou pozici. Jeho střela zaplavala a zlíchovský brankář Kaska měl plné ruce práce. 

14´ Ze sedadel zvedl diváky ještě centr Štykse na zadní tyč, kam nedůvěřivě nabíhal Zvolenský, čímž ztratil výhodnou pozici, přesto dokázal ohrozit branku Zlíchova.

Pak obě mužstva dopřála divákům i zážitek z celoplošného nohejbalu, chyběla jen síť na polovině hřiště. Fáze zápasu, kdy bolely oči nejenom z ostrého sluníčka. Průměr po sobě jdoucích přihrávek se pohyboval okolo hodnoty 0,45. 

30´ Tímto průměrem významně otřásl Kříž. Jeho přesné dloubnutí za obranu úspěšně našlo Burýška. Burýšek se ocitl sám před gólmanem, jenže ten svým výběhem dokázal minimalizovat manipulační prostor Burýška. Jeho střelu tím dokázal zneškodnit. 

34´ Dva na jednoho. Burýšek navádí míč, Alba ho doplňuje. Možná stačila právě jedna přesná nahrávka. K přihrávce došlo, k přesnosti však nikoli. 

37´ Buryáda. Nejzdařilejší akce prvního poločasu. Burýšek se prorval do šance. Ve vápně zasekl míč, posadil beka na zadek, vykláněčka, rána, gólman bez šance. Jen ta tyčka překážela. TYČ

      Tip dendrologa byl v prvním poločase přesný. K brance bylo daleko a vedro bralo energii a chuť k pohybu na hřišti. Potřebovali jsme fénixe. Bájné zvíře, které unese nesktečná břemena a jehož slzy dokážou léčit. Fénix, který se zrodí z popela. Fénix, který na sebe vezme zodpovědnost a dokáže tento zápas rozhodnout v náš prospěch. A byla to líheň fénixů. A tip dendrologa ve druhém poločase totálně pohořel. 

50´ Čtyřicetimetrový nákop Petra Věchtíka do vápna přeletěl Albu a dostal se ke Zvolenskému. Ten svým přízemním přesným volejem k tyči vytáhl špunt. GÓL. STEFAN ZVOLENSKÝ (as. Petr Věchtík) 1:0

51´ Standardní situace. Opět. Štyks od postranní čáry poslal míč do vápna. Burýšek svedl vyrovnaný souboj s brankářem Kaskou, odražený míč si našel Alba a hlavou k zády brankce vstřelil vítězný gól. GÓL. ROMAN ALBA (as. Vojtěch Burýšek, Martin Štyks) 2:0

54´ I tato akce volala po gólu. Alba na polovině hřiště převzal míč. Navedl ho do lajny do stínu, přepustil Jakubu Ridzákovi, ten převzal štafetu a navedl míč k vápnu, poslal ostrý centr na zadní tyč a Kříž ve skluzu pálil těsně nad. 

58´ K obrannému odkopu se u laviček dostal Chochola. Charvát s Němcem se pustili do debaty, kdo Chocholu odzbrojí. Debata trvala až do našho pokutového území, Chochola míč posunul pod sebe na vápno na nabíhajícího Tománka a ten lehkou dloubnutou střelou našel břevno, od kterého míč zapadl za záda jinak opět velmi dobře chytajícího Chloupka. Lukáš Tománek 2:1

61´ Reagovali jsme velmi rychle a uštědřili jsme soupeři KO. Kolmice Davida Věchtíka našla Albu. Ten si ve vápně připravil levanduli a po zemi utaženou a absolutně přesnou střelou nám vrátil dvoubrankové vedení. GÓL. ROMAN ALBA (as. David Věchtík) 3:1

64´ Alba mohl zkompletovat hattrick. Kříž ho našel svým centrem na penaltě, Albovi však volej nesedl, pro Kasku i tak to byl velmi horký brambor, který nakonec uplácal na rohový kop. Ten zahrál Charvát na zadní tyč přímo na hlavu Burýška. Opět^2 standardka. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK (as. Martin Charvát) 4:1

68´ Alba hattrick dokonal o další čtyři minuty. Nejprve se do palebné pozice dostal Zvolenský, jeho střelu však obránci Zlíchova dokázali zblokovat na rohový kop. Ten poslal Martin Štyks na přední tyč na hlavu právě Albovi. Opět^3 standardka. GÓL. ROMAN ALBA (as. Martin Štyks) 5:1

75´ Ze hry byl stažen Zvolenský a svou čtvrthodinku dostal Morgenstern. Rovněž byl střídán náš gólman Chloupek, nikoli pro zranění, nikoli kvůli výkonu, nýbrž proto, že brankář Řezáč se loučil. Jeho půlroční angažmá ve Střešovicích, výpomoc, vytrhnutý trn z paty. Díky. A rozloučil se symbolicky tím, co ho charakterizovalo. Přesnými a dlouhými výkopy.

79´ Řezáč bez problémů sbírá centr. Mrkne směrem na kameru, která natáčí zápas, a posílá dlouhý výkop na levou stranu hřiště, kde ve stínu číhá osamocený Alba. 60 metrový výkop Alba lehce špičkou zpracovává a uhání sám na branku, před vápnem dá naději stoperovi a počká na něj, aby mu zasekl míč, počká na pohyb brankáře směrem k zemi a podél jeho těla uklízí k tyči. Čtvrtý gól Alby. 3 vteřiny od naší branky do té jejich. GÓL. ROMAN ALBA (as. Lukáš Řezáč) 6:1

80´ Střídající Burger vlétl do zápasu jako nespoutaný živel a okamžitě vybojoval aut. Ihned ho vhodil do hřiště a David Věchtík mohl navýšit skóre. Chytře loboval vybíhajícího Kasku. A přeloboval, metr před brankovou čárou však dokázal soupeř ještě branku uchránit od sedmého políčku. 

81´ O minutu později už zabránit nedokázal nikdo. Rohový kop Martina Štykse na zadní tyč, vracečka Burýška a pohotové doklepnutí Morgensterna. Opět^4 standardka. GÓL. LADISLAV MORGENSTERN (as. Vojtěch Burýšek, Martin Štyks) 7:1

84´ Do hry naskočil i další benjamínek Rožec. Jeho vrstevník Burger si to namířil do vápna soupeře. Zasekávačka, klička, klička a posunutí na osamoceného Morgensterna. Ten už bez potíží propálil zoufajícího si Kasku. GÓL. LADISLAV MORGENSTERN (as. Jonáš Burger) 8:1

86´ Tentokrát sám El Capitano Charvát se pustil do vápna ke zteči branky. Vybíhajícího Kasku nedokázel prohodit. Uštědřil mu však doslovné KO. Trefil ho ze dvou metrů přímo doprostřed obličeje. A ručník okamžitě letěl do ringu. Gólman už se odmítl z trávníku zvednout. Diváci tak přišli o možnost aplausem vyprovodit čtyřgólového střelce Albu a střešovickým mladíkům, kteří famózně povzbuzovali náš tým a jsou příkladným FANS překazili závěrečné choreo. 

Ve druhém poločase dostal Zlíchov neskutečně nařezáno a velmi ocenil, když rozhodčí ukončil zápas. V naší kabině se začali počítat z popela zrození fénixové. Večer pak byly některé momenty zápasu opakovaně pečlivě rozebrány. Danke schön Herr Schneider. 

Příští zápas na Zbraslavi v sobotu 18. června od 10:30 bychom mohli navázat na dnešní výsledek. Snad nám nějací fénixové zůstanou. 

Očima trenéra Havlíka:

Hezké zakončení soutěžního ročníku na domácím hřišti. Takže si budeme přát, abychom začali nový ročník tak, jak jsme skončili. A taky abychom přiváželi body i ze hřiště soupeřů. 

12. 6. 2022 Zizzé

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY