SK Zbraslav - MA 2:4 (1:2)

Zbraslav - Poslední zápas sezóny 2021/2022. Snaha o první venkovní vítězství. 30°C vedro už v dopoledních hodinách. Přesto jsme přijeli hrát aktivně, s taktickou zodpovědností a s hravostí směrem dopředu. V sestavě soupeře oba bratři Doležalové, kteří na podzim ještě oblékali střešovický dres. Sehráli jsme jedno z nejdařilejších utkání této sezóny.

 3´ První varovaní pro Zbraslav vystavil Alba. David Věchtík zabavil v námi vytyčeném celním prostoru míč, vzápětí poslal kolmý inzerát do prostoru, ktarý vyslyšel právě Alba, jeho dělovka mířila těsně nad. 

7´ Druhé varování. Tentokrát pohrozil zdviženým prstem Burýšek. Připravil si na vrholu šestnáctky střeleckou pozici a technickou střelou těsně minul tyč. 

9´ Bez varování. David Věchtík získal u našeho vápna míč, středem po zemi vyzval k seběhnutí Albu, Alba sestrojil kružnici s míčem u nohy a s obráncem za zády a uvolnil přihrávkou do prostoru Burýška. Ten od začátku ukazoval, jak ho utkání baví a jak mu dnes chutná. S přehledem udržel na zádech stopera a pak uklidil své sólo podély vybíhajícího Doležala. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK (as. Roman Alba) 0:1

23´ První hrozbu domácí si vzal na sebe Andrej. Jeho rychlost byla pro naše beky alarmující. Dostal se až do koncovky, naštěstí mu chyběla potřebná přesnost.

32´ Předvedli jsme útočný kolotoč. Nejen, že jsme hráli po taktické stránce dobře v obranné činnosti, dnes jsme hráli velmi dobře, uvolněně především v útočné fázi. Drželi jsme míč, vyvarovali jsme se zbytečných ztrát, nevolili jsme se zbrklá nepřesná řešení. A byli jsme nebezpeční. V jedné minutě jsme poslali hned čtyři nepříjemné centry do vápna. Škoda, že jsme neztrastali domácí druhou brankou. 

33´ A tak přišel trest hned na druhé straně. Kříž se ve středu hřiště dostal pod tlak, z čehož plynulo přečíslení dva na jednoho. Domácí tuto situaci plnohodnotně využili a srovnali skóre. David Andrej 1:1

37´ Domácí si ce srovnali skóre, nikoli krok. Dnes jsme byli důraznější, rychlejší, mnohem víc jsme o vítězství usilovali. Jonáš Ridzák si řekl o nahrávku od Charváta. Pustil si míč do lajny, prosvištěl kolem svého strážce, nabral kurz do vápna podél brankové čáry a předložil pod sebe na malé vápno Albovi. Ten na dvakrát vrátil vedení zase nám. GÓL. ROMAN ALBA (as. Jonáš Ridzák) 1:2

      Sestava SKS nastoupila i do druhé půle v tomto složení: Chloupek (89´Mulač) - Štyks, Němec (65´Kouklík), Zumr, Charvát (C) - Ridzák Jonáš (60´ Morgenstern), Kříž, Věchtík D., Ridzák Jakub (60´Zvolenský) - Burýšek, Alba (80´Burger). A bylo třeba dotáhnout zdařilý výkon z první půle do konce a připravit si příjemnou pozici pro závěrečnou rozlučku se sezónou. 

47´ A hned v úvodu druhé půle začala poprava Zbraslavi. Alba s Burýškem si domácí hráče rozestavěli jako kužele. Burýšek na konci akce předvedl svou technickou parádu obstřelem na zadní tyč. Doležal se stihl alespoň za střelou ohlédnout. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK (as. Roman Alba) 1:3

51´ Přišel další nekompromisní kontr. Burýšek si opět připravil pozici, jeho tvrdou střelu tentokrát Doležal vyrazil, Kříž už nestihl správně nasměrovat nohu, jeho dorážka do prázdné branky letěla kousek nad. 

56´ Frustrace domácích nabyla obřích rozměrů. Po našem aktivním bránění, presu, jsme si vynutili tlak okolo zbraslavského vápna. Přestože hned devět hráčů soupeře bylo uvnitř vápna, zabránit fdalšímu brance nedokázalo. Z hranice vápna se do míče opřel David Věchtík. Střelu poslal přesně k tyči a Doležal se tentokrát snad ani nestihl ohlédnout. GÓL. DAVID VĚCHTÍK (as. Zdeněk Kříž) 1:4

59´ Pod vlnou euforie poklesla naše soustředěnost. Vzápětí z rohové kopu jsme nechali domácí lacině snížit. Šimon Hrubý 2:4

80´ Zbytek zápasu jsme však soupeři už nic nedovolili. Kontrolovali jsme dění na hřišti. Po kolmici Burýška na Štykse jsme předvedli i skvěle sehranou tréninkovou akci. Štyks ostrým míčem do vápna vyzval k dalšímu úderu Albu. Nekompromisní zakončení bohužel zastavilo břevno. BŘEVNO 

83´ Pátý bonbonek mohl přidat Kouklík. Ten nejdřív vyzval lopatičkou ke zteči Albu. Ten byl však zblokován, rohový kop jsme tentokrát zahráli nakrátko, Štyks poslal centr do vápna z jiného úhlu, tím obešel bránící lodyhy v sestavě Zbraslavi a Kouklík se rázem ocitl ve vyložené pozici. Trefil míč jaksi opačně než bylo třeba. 

85´ Autové vhazování Charváta našlo ve vápně Kouklíka, zklepnutí na Burýška a střela těsně podél tyče. 

Suma sumárum, vezeme první jarní body ze hřiště soupeře. Zápas, který se musel líbit. I když střešovickému divákovi o trochu víc než tomu zbraslavskému. Končíme na 6. místě. Čeká nás rozlučka a 23 denní volno a odpočinek od fotbalu. 

Jarní část sezóny 2021/2022 očima trenéra Havlíka

K zápasu: U takového zápasu je škoda, že jednou musí skončit. Prostě a jednoduše, když funguje hlava....

K jarní sezóně: 6 místo. Tak výstižně - meteorologický výraz - oblačno! V odehraném jaru najdeme výborné, nadstandartní, průměrné, ale také podprůměrné a hrozné zápasy! Pokusím se podívat, co bylo příčinou takového rozptylu. Především potřebujeme jít do zápasu s čistou hlavou, což si přiznejme, vždy nebylo. Hodně hráčů nastupovalo ovlivněné "okolním světem" a následný výkon tomu odpovídal. Zranění, tak to byl pro nás velký oříšek a rozčarování. Já vždy tvrdím, že fotbal je jednoduchá hra. Má svá nepsaná specifika, ale samozřejmě se vyvíjí - jde dopředu, zrychluje, mění herní styl. Ale lidské tělo nechřadne, nerodíme se s měkčími kostmi, nevyvynutými svaly. Takže promarodit měsíc s vyvrtnutým kotníkem aj. to prostě nepobírám! A slovo "ruptura" na mě působí jako červený hadr na býka! A teď to vezmeme z druhé strany. Podařilo se nám najít vhodný herní styl. Hráči pochopili, co v zápasech znamená dobrá fyzická kondice. Zkvalitnili jsme standardní situace. A v některých zápasech jsme dokázali podřídit hru stavu a výsledku na hřišti. Není toho málo, stále toho dost zbýva, a já věřím, že to všechno vědí i hráči a to je důležité.

18. 6. 2022 Zizzé

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY