M'B' – TJ Sokol Nebušice 2:4 (2:1)

Nebusice

Střešovice – v 5. kole mistrovské soutěže jsme doma přivítali lídra naší skupiny – TJ Sokol Nebušice. Soupeř dosud neztratil ani bod a byl o 2 body před námi. Nám na poslední chvíli (kromě zraněných/nemocných 5 hráčů) nedorazil na utkání Jan Světlík a z důvodů zranění zad jsme nemohli počítat ani se Santim.

Utkání jsme začali náporem a soupeř se 5 minut nedostal s míčem přes půlku. V 6‘ již přešel půlící čáru a po naší nedůslednosti jsme prohrávali – 0:1. Naši kluci se však dále snažili dát gól a v 17‘ se jim to také podařilo – Tomáš Obermajer vysunul do křídla Pavla Ferstla a jeho přízemní přihrávku „přetavil“ ve vyrovnávací gól Martin Kašpar – 1:1. Za další 4 minuty proběhl obranou hostí Jakub Peroutka a podobnou přihrávku proměňuje ve vedoucí gól opět Martin Kašpar – 2:1. Pak se hrál vyrovnaný fotbal, ale mohli jsme si všimnout, že soupeř se postupně dostával do zápasu.

Na začátku druhé půle jsme se několikrát osmělili, ale pak jsme „zalezli“ před vlastní branku, nedokázali podržet míč a v podstatě čekali, až soupeř vyrovná, což se v 55‘ také stalo – 2:2. Naše aktivita se ani po vyrovnání nezvedla a tak přišel zákonitě v 69‘ vedoucí gól soupeře – 2:3. Teprve pak jsme opět začali hrát a soupeř nevěděl, kde mu hlava stojí a se štěstím odolával. Martin Kašpar po rohu trefil hlavičkou břevno. Asi klíčovým momentem zápasu byl v 79‘ neodpískaný faul v pokutovém území na Lukáše Timka – můžete si udělat vlastní názor na tento zákrok - viz přiložené video. Další hlavičku Jardy Malíka zázračně vytáhl brankář na roh. V samém závěru v 88‘ soupeř využil naší otevřené obrany a střelou z dobrých 40 m trefil naši prázdnou branku – 2:4. V konci utkání střelu Martina Vodičky zastavilo opět břevno.

 

Závěrem:

O výsledku utkání rozhodla jednoznačně první polovina druhého poločasu, kdy jsme (naprosto bez logiky) přestali hrát a dovolili soupeři utkání nejen otočit, ale přes naše velké šance v závěru, dovést do vítězného konce. Je to pro nás velké ponaučení do dalších utkání.

Další mistrák hrajeme v sobotu 1.10. 16:30 v Řeporyjích.

 

Mně samotnému se líbí fotbal, který se hraje v mládežnických kategoriích – jde o to, že v mládeži jen výjimečně hráči přifilmují, nebo dokonce nafilmují pád, aby si tím „vymodlili“ na rozhodčích výhodu. Zejména poslední zápasy nám někteří vybraní „muži“ ukazují, že při kontaktu s protihráčem (zejména v blízkosti branky soupeře) se musí hlasitě zakřičet, padnout a nevstát dříve, než rozhodčí případně zapíská (buď domnělý faul, nebo „ošetření“ hráče)… to jsem v mládežnických kategoriích viděl jen hodně výjimečně.

 

Sestava SK Střešovice 1911:

V brance: Tomáš Mulač

V poli: Viktor Smejtek, Jarda Malík, Jan Šulc, Pavel Ferstl, Jakub Peroutka, Tomáš Obermajer, Kiril Kokorev (61‘ Lukáš Timko), Martin Kašpar, Marek Pliska, Martin Vodička.  

Připraveni: Petr Koutský, Tomáš Doležal

 

Střelci SKS v utkání:

17‘, 21‘ Martin Kašpar

Zapsal - Libor Kašpar 25.9.2016

 

Video vybraných akcí:

První poločas

Druhý poločas

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY