M'B' – AFK Slavia Malešice 6:2 (2:1)

MalesiceStřešovice – v dalším mistráku jsme doma přivítali soupeře z Malešic. Ten byl na desátém místě tabulky a v posledním kole „převálcoval“ Řeporyje 7:2. Chtěli jsme jednoznačně tento zápas vyhrát, abychom se nedostali do nervózních „sestupových vod“. Podpořit kluky přišli i 3 naši „marodi“ (Pája, Kašpi a Viki).

Hned od prvních vteřin zápasu jsme pochopili, že soupeř je složen z velmi dobrých fotbalistů. Rozestavení po hrací ploše ukázalo, že si „věří“, ale zejména, že chtějí hrát fotbal. Hned ve 2‘ po rohovém kopu soupeře jsme sice vyvezli míč na jejich polovinu, ale následný přesný pas na útočníka a jeho ještě přesnější lob nás „zmrazil“ – 0:1. Naštěstí kluci nezazmatkovali a hráli dál svoji hru. Ve 4‘ vysunul Martin Vyskočil Honzu Šulce a ten nádhernou ranou trefil vzdálenější šibenici – 1:1 (jednoznačný kandidát na „gól roku“). Pak se hrál fotbal „nahoru-dolu“ se spoustou šancí na obou stranách. Soupeř (přestože jeho věkový průměr byl podstatně vyšší, než náš), ukazoval, že fotbal rozhodně hrát umí a fyzicky zvládal náročné tempo utkání bez problémů. Ve 38‘ přesnou průnikovou přihrávku Martina Vyskočila zkušeně využil Jakub Peroutka – 2:1.

Ve druhém poločase jsme stále hráli naši hru a výsledek se dostavil - 56‘ Jan Šulc – 3:1; 59‘ Tomáš Slabý – 4:1; 63‘ Marek Pliska – 5:1. Za tohoto stavu jsme „polevili“ a začali se chovat na hřišti tak, jako bychom již utkání vyhráli a já osobně (zejména po zkušenostech z minulých utkání) jsem se začal obávat o výsledek. Zejména, když v 65‘ soupeř snížil – 5:2. Naštěstí v těchto okamžicích nás podržel Tomáš Mulač v brance, když chytil zhruba 3 jisté branky soupeře a jednou jej zachránila tyčka opuštěné branky. Nutno však přiznat, že i naši kluci měli brankové šance a po gólu volala zejména hlavička Adama Šperla (po centru Martina Vyskočila), kterou zastavilo břevno. V poslední minutě byl ve vápně podražen Jarda Hora a Honza Šulc zkompletoval svůj hattrick – 6:2 (blahopřeji).  

 

Závěrem:

Kluci utkání do stavu 5:1 zvládali výborně i proto, že využili ve druhém poločase únavy krajního beka soupeře (ročník narození 1970!), následující minuty to už bylo horší. Touto výhrou se však opět přestáváme v tabulce dívat „za nás“, ale naopak „před nás“, tzn. na první místo ztrácíme 9 bodů.

Další mistrák hrajeme na Zbraslavi, a to v neděli 6.11. od 14:00.

 

Sestava SK Střešovice 1911:

V brance: Tomáš Mulač

V poli: Jiří Němec, Petr Koutský, Tomáš Obermajer, Adam Šperl (78‘ Kiril Kokorev), Tomáš Slabý (71‘ Martin Vodička), Jakub Peroutka, Martin Vyskočil, Lukáš Timko (79‘ Jarda Hora), Marek Rajniš (62‘ Marek Pliska), Jan Šulc.  

 

Střelci SKS v utkání:

4‘, 56‘, 89‘(p) Jan Šulc; 38‘ Jakub Peroutka; 59‘ Tomáš Slabý, 63‘ Marek Pliska.

Zapsal - Libor Kašpar 31.10.2016

Video vybraných akcí:

První poločas

Druhý poločas

Migo nás podržel

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY