SK Aritma Praha B - M'B' 4:1 (2:0)

Aritma

Vokovice – v 16. kole jsme jeli do Vokovic na Aritmu Praha. Síla soupeře se odvíjí od toho, kolik hráčů z Divize („A“) posílí „B“. Jestliže ve 14. kole to byli 3 hráči (prohra s Nebušicemi 2:3); v 15. kole to nebyl nikdo (prohra s Řeporyjemi 2:3), tak proti nám nastoupilo hned 6 hráčů z Divize - Vávra, Macek, Květoň, Podobský, Bogár a Gajecký – a bylo to znát i proto, že dali všechny góly.

Od počátku jsme hráli velmi obezřetně „zezadu“. Stejně se prezentoval soupeř, a proto není divu, že dlouho se žádné z mužstev nedostalo do větší šance. V 15‘ se podařil soupeři rychlý protiútok, který jsme nezachytili a domácí dali „uklidňující“ první branku – 1:0. Pak byla hra dlouho vyrovnaná a ke konci poločasu jsme měli i my pár šancí – Adam Šperl a zejména průnik Lukáše Timka se střelou Adama Šperla do rukavic brankáře. Ve 40‘ dlouhý nákop obránce využilo soupeřovo levé křídlo a po přihrávce do vápna a střele z otočky zvyšují domácí na – 2:0.

Do druhého poločasu jsme prostřídali a „nová krev“ přinesla i oživení naší hry. Soupeře jsme přitlačili před vlastní vápno a po faulu na Martina Homolu jsme kopali v 60‘ penaltu, kterou Tomáš Obermajer bezpečně proměnil – 2:1. Do zápasu jsme museli nastoupit bez výborného stopera Zdeňka Kříže (nemoc), kterého však plně nahradil po zranění se vracející Tomáš Slabý. V 62‘ nás však postihla jiná „lapálie“. Po souboji o míč začala téci krev z nosu Jiřího Němce a rozhodčí jej proto vykázal za postranní čáru. Dlouhých 10 minut jsme se snažili zastavit krvácení, ale bez úspěchu (pomáhal nám i soupeřův trenér – děkujeme ještě jednou). Výsledkem však bylo, že jsme hráli dlouho v 10-ti a výrazně zeslábl náš tlak. Navíc v 70‘ soupeř zvýšil – 3:1. V závěru soupeř ještě navýšil skóre na konečných – 4:1.

 

Závěrem:

Přestože byly pasáže utkání, kdy byla hra vyrovnaná, a dokonce i pasáže, kdy jsme soupeře „přehrávali“, tak výsledek ukazuje jednoznačný rozdíl v kvalitách a zejména zkušenostech hráčů z Divize oproti hráčům z 1.B třídy. Na druhou stranu je výborné, že naši kluci měli možnost takovéto herní konfrontace. Naše hra ve druhém poločase ukázala, že rozdíl 3 úrovní soutěže nemusí být pro naše mladé hráče časem žádným problémem.

Další utkání hrajeme doma na Velikonoční pondělí – 17.4. od 17:00 s Přední Kopaninou „B“.

 

Sestava SK Střešovice 1911:

V brance: Tomáš Mulač

V poli: Jiří Němec (71’ Kiril Kokorev), Tomáš Slabý, Viktor Smejtek (46‘ David Džunev), Martin Homola, Marek Rajniš, Tomáš Obermajer, Lukáš Timko, Martin Vyskočil, Adam Šperl, Martin Vodička (46‘ Petr Doležal),

Připraven: Tomáš Doležal.  

 

Střelci SKS v utkání:

60‘ Tomáš Obermajer (p.)

Zapsal - Libor Kašpar 9.4.2017

 

Video vybraných akcí:

První poločas

Druhý poločas

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY