Avia Čakovice - MB 1:1 (1:1)

Čakovice - Lepená sestava. Dva dorostenci, tři hráči C týmu. S díky, pomohli jste nám. První půle se štěstím, druhá půle bez štěstí. Nakonec remíza, se kterou spíše spokojeni nejsme.

Od příjezdu do čakovického areálu měl člověk pocit, že se vrací o hodně let zpátky. Je až s podivem, že městská část Čakovice, která se poměrně rychle rozrůstá a modernizuje, zcela ignoruje tento bohem zapomenutý stadión. A během zápasu jsem několikrát vzpomněl na populární fotbalový seriál Okresní přebor. Rozhodčí přijeli společně ve sladěných světle modrých šusťákových soupravách, nakonec i ve světle modrých dresech zápas řídili. Trenér Štefeček měl během zápasu ke svým hráčům připomínky, za které by se nemusel stydět ani legendární trenér Bohumír Zenkl, v seriálu ho ztvárnil Ivan Trojan. A střídačky byly už před třiceti lety staré.

Nicméně nás čekal bojovný a houževnatý soupeř. A je třeba přiznat, že v prvním poločase byl opticky lepším týmem. První obrovskou šanci měl čakovický Maivald. Dostal se za naší obranu a mířil sám na Štěpánka. Skvěle ho však zablokoval Filip Kodytek, který před pár dny dovršil 17 let.

Ve 31´jsme se z náhodné situace dostali do vedení. Peroutka vybojoval před vápnem soupeře míč, ten převzal Vodička a pohotovou umístěnou střelou k tyči po zemi otevřel skóre. (0:1)

Ve 38´jsme bohužel své vedení ztratili. Gerschon na půlce hlavičkoval do strany hřiště, do souboje o míč vyrazil Dolínek, bohužel v klíčovém okamžiku uklouzl a Danko měl pravou stranu zcela otevřenou. Navíc se mu podařilo přesným centrem křížem najít volného Maivalda, který z voleje přesně zakončil. (1:1)

Ve 44´ si Janda z našich hráčů udělal v rohu hřiště kužele a jeho centr v jasné pozici nevyužil Machata.

Nepříliš pohledný zápas zpestřoval svými výroky rozhodčí Horník. Nasadil opatrný metr, kontakt znamenal faul, tento trend byl však alespoň jasně čitelný pro obě družstva. Zřejmě aby se něco dělo, však ke konci prvního a na začátku druhého poločasu občas jasný zákrok rozhodčí pustil a očekával, že se někdo z hráčů slovně ozve. A ono ano. Vždy se někdo ozval. Rozhodčí Horník na toto ozvání vždy čekal se žlutou kartou a ostrým poučením, že na hřišti nikdo kecat nebude. Respekt za cenu žluté karty. A i tady byl nakonec spravedlivý. Všechny čtyři udělené karty byly za protesty a abychom se nehádali, tak v poměru 2:2. Několikrát mě opět připomněl díl Okresního přeboru, v němž Slavoj hrál derby proti Kostomlatům. Zde rozhodčího ztvárnil Martin Pechlát.

Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem. V 50´se sám na brankáře řítil Kopecký, sice Dostálovi nasadil housle, leč míč skončil vedle. V 68´se do nadějné pozice dostal Vodička po dlouhém pasu z nohy Dolínka. Jenže brankář Dostál odmítl dostat další branku. Pak už bylo jen několik naznáků, soupeř už působil neškodně a rozhodně se víc bál o výsledek. Jenže další branky nepadla a zápas skončil remízou.

Sestava: Štěpánek – Kodytek, Gerschon, Dolínek, Vyskočil – Kopecký, Kozyrh, Peroutka, Zrnič – Vodička, Kokorev. Do zápasu zasáhl Puchinger, nezasáhl Rothe.

Zizzé

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY