MB – Afk Slavia Malešice 9:3 (7:1)

Střešovice - S cílem konečně vyhrát. Díky krásnému podzimnímu počasí opět na trávě. Se soupeřem z Malešic, ve kterém se česky příliš nemluví. S nejrychlejším gólem této sezóny.

Už v 21 vteřině jsme dosáhli vedoucí branky. Po centru do vápna se odražený míč dostal ke Kašparovi, který zblízka měl velmi snadnou úlohu. (1:0) Ve 4´byl pro změnu velmi rychlý Šperl. Obhodil si stopera a po anglicku vsítil druhou branku. (2:0) Úvod zápasu mohla být pořádná kanonáda. Kouklík se v 6´hned 2x dostal do jasných šancí, z bezprostřední blízkosti neproměnil. V 19´si po lajně naběhl Nosek, svou rychlostí se dostal lehce do vápna a jelikož promarnil vhodný okamžik pro centr, tak vystřelil. (3:0)

Ve 29´se po rohové kopu k dorážce dostal Kozyra a dloubáčkem navýšil skóre. (4:0) Hned minutu nato jsme sehráli sestavu KKK. Kouklík, Kozyra a skórující Kašpar. Jak snadné. (5:0) Soupeř od první minuty působil, že jde na porážku. Bez energie, bez snahy, bez chutě. V 35´musel čelit dvěma obrovským šancím z malého vápna. Šperl i Vyskočil však nevyužili. 38´přinesla z ničeho nic šanci pro Malešice. Nedokázali jsme důrazně odvrátit a přišel povedená střela. (5:1) Hned o minutu na to musel své brankářské schopnosti předvést Pospíchal. 41´pčinesla další branku. Kašpar si téměř v chůzi narazil s Peroutkou a dovršil hattrick. (6:1) Ve 42´si pro změnu Dolínek narazil s Kapšarem a i on se zapsal do listinu střelců. (7:1) Jednoznačný výsledek proti velmi slabému soupeři.

Hráči Malešic si v poločasové přestávce sedli na trávu a oddali se nikotinovému rauši. A učinili tři střídání. Jak se ukázalo, byli to hráči nesporně převyšující kvalitu 1.B třídy. Jednoznačně na hřišti dominovali. Všichni tři hráči nemluvili česky. Laicky bych řekl rusky, nicméně se nechci žádného národu dotknout. A tak bylo mi přišlo zajímavé, proč tito hráči hrají v Malešicích a nikoli ve vyšší soutěži. Zejména mladík s č.14 by mohl s fleku hrát krajský přebor. Pavel Blamáž, Roman Vinař a Jakub Volf. Tři typická nečeská jména. Ještěže máme v týmu Kiryla Kokoreva, který byl schopen se s nimi domluvit.

Jenže Malešicím vůbec není trapné, že pod českými jmény hrají cizinci. Podle zápisu Roman Vinař je ročník 76, je mu 42 let. Jenže šikovnému mladíkovi mohlo být tak 19. Pavlovi Blamáži, který rovněž předvedl několik fotbalových kousků v plné rychlosti, je podle zápisu dokonce 44 let, ročník 74.

A tak si říkám, fakt toto bude pražský fotbalový svaz přehlížet? My všichni to budeme přehlížet, že Malešice naprosto vědomě porušují pravidla soutěže? Že by hráči dokonce neměli ani povolený pobyt v zemi? A kdo to tedy je? Proč nemají udělanou registraci? Při tom by byla škoda je na fotbalových trávnicích nevidět. Nicméně legálně. Pak však předpokládám, že to nebude v Malešicích.

Obraz hry ve 2. poločase se radikálně změnil. Nechtěli jsme propadnout jako v zápase s Radotínem, kdy jsme ze 4:1, prohráli 4:8. Neškodný soupeř z 1. poločasu byl díky těmto třem hráčům dopředu velmi nebezpečný. Ve 46´se předvedl skvělým zákrokem v letu Pospíchal. První čtvrthodinku to byl soupeř, který měl převahu i šance. V 62´provedl míč naší obranou Kovalov a přesnou střelou snížil. (7:2)

V 65´jsme se snažili odpovědět. Do volného prostoru si seběhl Kašpar a nádherným lobem vsítil branku. S velkým zpožděním se mával ofsajd. O tři minuty později jsme se už mohli zase radovat. Centr od Peroutky se nakonec dostal ke Kouklík a ten tvrdou přízemní střelou se konečně dočkal střeleckého zápisu. (8:2) V 70´se ve fotbalové záři předvedl jeden z načerno hrajících hráčů, takže jmenovka Volf nebude přesná. Nicméně jeho průnik i úspěšná střela bylo potlesku hodná. (8:3) Malešice těžili ze skvělé hry 42 letého mladíka „Vinaře“, výborně hrál na míči, velmi zdatný driblér a technik, kdyby hrál načerno za dorost, bylo by to jednoznačně věrohodnější. Nicméně poslední gólové slovo si na konec vzal Kokorev. Nejdřív se pohádal ve své mateřštině s hráči soupeře a pak z trestného kopu napálil míč nekompromisně do sítě. (9:3)

Možná se ptáte, jak jsme řešili načerno hrající hráče my. Nahlásili jsme to rozhodčím. Ty nejdřív reagovali stylem, to fakt chcete tady něco řešit za stavu 7:1? Pak jsme to řekli lavičce Malešic. Dostalo se nám posměchu. Trvali jsme si na svém u rozhodčích. Konfrontace po zápase však nestihla proběhnout. Dotyční hráči se velmi rychle vytratili. Tak třeba ostatní týmy budou úspěšnější, nebo si možná sám pražský fotbalový svaz zakročí. Jde o princip. Jde o to, co hodláme tolerovat. Nemůžeme se dožadovat férovosti, pokud se neférovosti dopouštíme či ji přehlížíme.

Další utkání hrajeme v sobotu 20. října od 11 hodin v Bohnicích.

Zizzé

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY