Sokol Řepy - MB 1:2 (1:1)

Řepy - První zápas na přírodní trávě. Soupeř, který v posledním zápase přišel o body v nastaveném čase na hřišti lídra soutěže. S novou tváří v našem týmu.

Soupeř začal odhodlaně. Od začátku hrál důrazně, dobře běhal a hrál jednoduše. V úvodní dvacetiminutovce nás k ničemu příliš nepustil.

9´ Naopak Řepy se hned v úvodu dostaly do vedení. Po rohovém kopu byl důrazný hlavičkující Klíma. 1:0

My jsme s domácími srovnali hru po několika nadějných průnicích Kašpara po levé straně. Nadějnou pozici nezužitkoval však ani kapitán Vodička, ani posléze Kopal. Navíc po půlhodině hasil chybu Zimčíka skvělým zákrokem Patočka.

33´ Po sérii 5 nebezpečných rohů, které do brány kroutil Chaloupka, jsme se už radovali z vyrovnání. Po pátém rohu se k odraženému míči dostal opět Chaloupka, na podruhé však našel ve vápně osamoceného Zimčíka, který svou hlavičku poslal přesně k tyči. 1:1

První poločas se o vzruch starali velkou měrou i rozhodčí. Ve svých rozhodnutích byli velmi nepřesní, necitliví. Asistent posuzoval ofsajdovou linii podle svého postavení velmi zkresleně, neboť stál vždy 5 až 7m za touto linií. Ve 40´nám pro ofsajd neuznal branku. Hlavní rozhodčí často vyhodnotil zákroky zcela opačně, než všichni ostatní čekali. Dokonce často docházelo ke shodě mezi soupeři vůči rozhodčímu.

Ve druhém poločase už soupeři z Řep docházely síly. Hrálo se už víceméně především na polovině soupeře. A přicházely i šance. Své by mohli vyprávět Kašpar, Džunev či Chvalovský. Právě Chvalovský se stal novou tváří v našem výběru. Hráč, který se po letech vrátil k fotbalu, výrazně svým pohybem zaměstnával obranu soupeře. Vstřelil i gól, jenže zcela nesmyslně asistent odmával ofsajd hráči, který se vůbec do útoku nezapojil. V dalším případě mohl jít Chvalovský sám na branku, hlavní však velmi necitlivě odpískal faul a neuplatnil výhodu. Řepy od 70´začaly hrát hodně pasivně. Bod pro ně měl zřejmě velkou cenu. Otálely s rozehrávkou, gólman vždy čekal, než ho bude atakovat hráč, teprve poté sebral míč do rukou, střídající hráč si poplácal se svými spoluhráči, pak ještě zaběhl za rozhodčím podat mu ruku a poté se došoural za postranní čáru. Pak zasáhla zřejmě karma.

91´ Míč skončil za brankovou čáru jednoznačně od domácího obránce. Asistent nesprávně signalizoval kop od branky. Velká férovost ze strany hráčů z Řep, neb přiznali míč pro nás. Z tohoto rohu se k dorážce dostal Kašpar a trefil výhru a tři body. 1:2

Na hřišti se kluci radovali z vydřené výhry, Řepy propadly zklamání, neboť podruhé přišly o bod v nastavení. Na střídačce jsme prožívali rozpačitou radost. Na jednu stranu zasloužený gól za naši aktivitu i za pasivitu a zdržování soupeře. Na druhou stranu byl potrestán gólem férový dobrý skutek, přiznání míče soupeři. Osobně si víc cením toho férového gesta než našeho vítězství, čímž ho vůbec nechci shazovat. Férovost by měla být vždy výš než výsledek. Gratulace klukům ke třetí výhře v řadě, příští zápas vyzveme v neděli doma od 15.30 rezervu Kopaniny.

Branky: 33´Zimčík, 91´Kašpar

Hráč zápasu: č. 12 David Džunev (podle experta za klandrem Přemka Kučery)

Sestava SKS:

Patočka – Tymočko, Smejtek V., Zimčík, Löwe – Džunev, Chaloupka, Šulc, Kašpar – Vodička, Kopal. Střídali: Chvalovský, Šanda

Video z utkání: ZDE

Zizzé

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY