Sokol Bílá Hora – MB 0:7 (0:1)

Bílá Hora – Velikonoční čas posunul začátky utkání netradičně na páteční odpoledne. Střešovickou „Benfiku“ toho času ve střeleckém půstu čekalo derby Prahy 6 na Bílé Hoře, která se nachází na chvostu tabulky.

Řeklo by se ideální soupeř i podmínky na tříbodový zisk a konečně prolomení střelecké potence … jenže! Co se dělo na hřišti v prvních pětačtyřiceti minutách odpovídalo úrovni fotbalového okresu ( a to jsme ještě mírní). Parodie na fotbal nebo ještě lépe cirkusové představení s hlavním principálem Orálkem, kde chybělo již jen hlavní šapitó!

Pojďme do představení. Úvodní oťukávací minuty zprvu nenasvědčovaly, že by se toho odpoledne měla odehrát fotbalová tragi-komedie. Oba týmy se snažily hrát a téměř nebyl viděn tabulkový rozdíl. Na řadu tedy přišel principál, který si asi řekl, že tuto „šeď“ rozvíří nesmyslnými pravidly. Hostující Vodička zakřičí na svého spoluhráče „pusť!“ a inkasoval žlutou kartu. Domácí Maryška fauloval a neodpustil si k hlavnímu arbitrovi pár poznámek (bez vulgárností) = žlutá karta.

Po dalším faulu domácích se oba ocenění hráči dostali do žertovného klínu o míč, který držel náš hráč a pan rozhodčí toto vystoupení ocenil další žlutou kartou za nesportovní chování pro domácího špílmachra = červená! Nic nepomohlo, že kapitán hostí Vodička důrazně vysvětloval , že míč v žertu držel on.

Utkání v tu dobu nemělo již fotbalové parametry Střešovice zahodili tři tutovky, domácí solidně bránili, na obou stranách střídal nákop, odkop a obráceně. Vyloučení jen napomohlo k této „show“.

Minutu před odchodem do kabin jsme se dočkali po 314. minutách branky.

Centr z pravé strany a zakončující Vodička si míč nekrytý vzal prvním dotekem do protipohybu brankáře, ozvalo se nepříjemné prasknutí, a už se houpal míč v síti.

Domácí brankář si ve snaze v rychlosti změnit pohyb poranil koleno a musel být odvezen sanitkou. (Přejeme brzké uzdravení.)

Nepříjemnost pro lavičku domácích, náhradní brankář nebyl a tak musel nastoupit hráč připravený původně do pole. Toho času na Bílé Hoře hostuje pár hráčů, kteří prožili ve Střešovicích spoustu fotbalových let, jako třeba Roman Martínek, na kterého padla volba brankařského náhradníka.

Poločasová přestávka přišla vhod všem trenérům a hlavně přihlížejícím divákům, kteří museli do místní taverny dát pár chmelových moků, aby si srovnali zrak.

Ve druhém poločase Střešovice využily velmi brzy početní převahy a náhradního „gólmana“! Prakticky rozhodnuto bylo po 15. minutách a třech brankách. Sudí do utkání již tolik nezasahoval, soupeř se již bránil odkopy a zelenobílý tým dával branku za brankou.

Závěrem:

Druhý poločas už byl alespoň trochu fotbalový, jinak toto utkání oko diváka rozhodně nepotěšilo. Komedie v podání hlavního sudího K.Orálka, nesmyslné vyloučení a nemohoucnost obou týmů přihrát si natož vstřelit branku v prvním poločase, do toho nešťastné zranění domácího brankaře, jen dokreslovalo komický obraz tohoto utkání. Příště snad budeme fotbalovější.

Sestava: Doležal - Zimčík, Smejtek V., Svoboda (62.Vajnar), Löwe - Vejvoda, Chaloupka (35.Džunev), Šperl, Kašpar (74.Syrový)- Kopal (46.Tymočko), Vodička (c) (54.Chvalovský)

Branky SKS1911: 53´, 74´Vejvoda, 60´, 84´Chvalovský, 44´Vodička, 47´Kašpar, 65´Šperl

Fotogalerie z utkání ZDE

Jan Syrový

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY