MB - Sokol Stodůlky B 2:1 (2:0)

Střešovice - Nová sezóna je tu. Mokro, deštivo, přesto doma na trávě. V přípravě jsme vše prohráli, přesto kabina nabytá optimismem s vidinou, že to Stodůlky hold vše odskáčou. První zápas byl jako náš hudební playlist.

Úvod zápasu byl oboustranně aktivní. Po úvodní pětiminutovce se přece jenom začala ukazovat naše vyšší kvalita.

14. minuta. Po hrubé chybě obránců Stodůlek se do obrovské šance dostal Suchánek a i se štěstím otevřel skóre. (1:0) Od tohoto momentu jsme kontrolovali hru. Příliš jsme Stodůlky nepouštěli do žádných akcí, naopak my jsme mohli navyšovat. Po šancích Legy, Vajnara a Kopala se to podařilo napodruhé Kopalovi.

26. minuta. Zatímco všichni čekali alespoň tři zasekávačky na vápně, Kopal hned po té první vystřelil a udělal dobře. (2:0)

Z dalších akcí stojí za zmínku odvážný průnik Legy, obhodil si dva bránící hráče a v pokutovém území byl dle našeho soudu nedovoleně sražen. Pokutový kop však nařízen nebyl. Po velmi jasném průběhu během prvního poločasu jsme mohli litovat, že jsme nevstřelili více branek.

A tady se dostávám k myšlence našeho playlistu. Je skvělé, že vznikl. Spontánní, energický, složený ze zajímavých hudebních pecek. Jen ještě trochu sladit. I přes porážky v přípravě panuje v týmu dobrá energie, přístup hráčů je chvályhodný, parta se velmi dobře tmelí, velké díky hlavním tmeličům a pocit z týmu je mnohokrát lepší než v loňské sezóně. Jen z toho vytěžit na hřišti víc je zatím těžké.

I druhá půle byla spíše naše. Hodně byl v koncovce vidět Koudelka. A pak přišla střela z dálky z kopaček soupeře a zazvonilo břevno. Rázem nám bylo připomenuto, že není vyhráno. Sparta by mohla vyprávět v zápase s Trabzonsporem.

81. minuta. A tak místo třetího, čtvrtého a kdovíkolikátého gólu přišel celoplošný propad našich hráčů, kterou pečetil střelou z vápna kapitán a nejlepší hráč soupeře Nešpor. (2:1)

V tento moment poprvé mohly oprávněně Stodůlky cítit šanci na body. A nebyly daleko. Naštěstí jsme zápas zvládli a můžeme se radovat z první výhry a zisku 3 bodů. Jak zmiňuji výše: „Ten playlist je dobrej.“ Jen ho trochu poštelovat. Chtěli jsme výhru? Máme ji. A těšíme se na Zbraslav.

SK ZBRASLAV – SK STŘEŠOVICE 1911 B, neděle 18. srpna od 17.00, hřiště Zbraslav.

Sestava SKS: Doležal – Češka, Kučera, Vodička, Krejčí – Lega (Svoboda), Morgenstern, Jelínek,

Suchánek (Stehlík) – Kopal, Vajnar (Koudelka)

Střelci SKS: 14´Suchánek, 26´Kopal

Hráč zápasu: Jelínek Ondřej

Zizzé

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY