SK Zbraslav B - MB 0:4 (0:0)

Zbraslav - První venkovní zápas. 30°C. Odměna za výdrž. Výsledek příliš krutý pro domácí.

Před rokem jsme zde snadno vyhráli 5:0 a byl to jeden z nejlehčích zápasů. Už v prvním kole však rezerva Zbraslavi uhrála remízu 4:4 v Lipencích, takže jsme očekávali mnohem těžšího soupeře. Což se od první minuty potvrdilo.

V úmorném vedru se nám v prvním poločase těžce běhalo. Naopak soupeř působil velmi živě a jednoznačně nás fyzicky přehrával. Navíc se nám vůbec nedařilo hrát to, co jsme si před zápasem řekli. Často jsme ztráceli míče, kazili jednoduché rozehry, nedostupovali hráče. Některé chyby by se snadno mohly nazvat fatálními. A tak nejvýraznější postavou byl brankář Pospíchal, který zlikvidoval dvě obrovské šance a tři povedené střely, dvakrát nás od inkasování zastavilo břevno. Hru se nám podařilo srovnat až okolo 40´. Skvěle na sebe upozornil Morgenstern tvrdou střelou, která rovněž orazila břevno.

Do druhé půle byl záměr vcelku logický. Držet blok, nekazit a neztrácet zbytečné míče a víc využít strany. Hodně tomu pomohl Kašpar zleva a Morgenstern zprava. Ve druhé půli se zvedl výkon na všech frontách. Je pravdou, že soupeř už nebyl tak aktivní, jako v první půli. My jsme se však zlepšovali. První výrazné ohrožení soupeřovy brány obstarala dvojice Kapšar, Jelínek. Střela Jelínka však byla zblokována.

58´ Skvělou práci odvedl v obraně Češka. Předskočil hráče, získal míč, rychle ho posunul na Morgensterna, ten kolmicí posunul na Koudelku, který mohl oslavit svůj první mistrovský gól za SKS. 0:1

76´Bylo ještě veseleji. Vyrovnaný průběh druhého poločasu zlomil opět Koudelka. Tentokrát pro něj vybojoval míč Jelínek a Kašpar. Koudelka zpoza vápna přízemní střelou umístil přesně k tyči. 0:2

77´ V rychlém sledu přišel třetí zářez. Po skvělém pase Stehlíka si za obranu zaběhl Morgenstern, předvedl své rychlé nohy a ve svém sólo úniku střemhlav brance udržel pověst chladnokrevného střelce. 0:3

89´Soupeř už byl zlomen. Přestože byl v prvním poločase lepším týmem a ve druhém poločase se hrál dlouho vyrovnaný zápas, nakonec přišel ještě jeden krutý políček. Na velkém vápně jsme uvolnili opět Morgensterna, ten však se do zakončení nehrnul, přestože pozice byla víc než slibná a místo střely zvolil přihrávku na zlatém podnose pro Čekala, který do prázdné branky dovršil skóre zápasu. 0:4

Se šesti body půjdeme do třetího kola v sobotu 24. srpna v 10.30 na hřišti SKS proti Sokol Řepy.

Sestava SKS: Pospíchal – Češka, Kučera, Vodička, Brantal – Vajnar (45´Kašpar), Morgenstern, Jelínek, Suchánek – Kopal (73´Stehlík), Koudelka (83´Čekal)

Branky: 58´+ 76´Koudelka, 77´Morgenstern, 89´Čekal

Hráč zápasu: č. 10 Ladislav Morgenstern

Zizzé

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY