MB - Sokol Cholupice 5:1 (1:0)

Demolice soupeře. Nadstandardní výkon hráčů. Souboj o druhé místo. 

Jako ve hře FIFA od EA sports. Než se pustíte do hry, tak u svého týmu nastavíte všechna taktická nastavení. Šířka hřiště, hloubka, kteří hráči drží pozici, kteří se zapojí do útoku, postavení v obranných situací. Kdy tlačit na rozehru soupeře, kdy nikoli. A pak spoléháte, že to hráči budou plnit. A ano. Plnili.

Rozhodně se bylo na co dívat. Soupeř z Cholupic prokazoval, že fotbal hrát umí. My jsme se mírného favorita nezalekli. Výsledkem byla velmi pohledná fotbalová podíváná. Od nás navíc nejlepší výkon v sezóně. 

V prvním poločase opět trápil soupeřovu obranu hlavně Kašpar. Bohužel v koncovce jsme byli nepřesní. Cholupice velmi rychle zakládali protiútoky. Značné potíže nám dělal především Žižka. 

43´ Přišla pumelice z kopačky Pavla Kopala. Nepříliš viditelný Kopal se výrazně zviditelnil právě na konci prvního poločasu. Potáhl míč téměř přes polovinu hřiště. Jeho dělovka téměř zlomila horní část konstrukce branky, míč se odrazil těsně před brankovou čáru.

44´ Opět Kopal v akci. Tentokrát si převzal míč, navedl si ho podél velkého vápna zprava doleva, prostrčil do pokutové území Kašparovi a ten i přes faul trefil o tyč. 1:0

Druhý poločas jsme zahájili dominantně. A soupeře přehrávali. Logickým vyústěním byla branka po šesti minutách.

51´ Brantal z pozice beka se ocitl na křídle, po zemi zacentroval  do vápna, kde v plném naběhu trefil Koudelka. 2:0

Vypadalo to snadně. Jenže soupeř konečně začal hrát po druhé inkasované brance a výrazně přidal na pohybu i důrazu, navíc my jsme se dostali do útlumu. I tady přišlo logické vyústění v podobě snížení.

60´ Opakovaný nedůraz a otálení v obranné činnosti způsobilo snížení z kopačky Brejchy. 2:1

Následující čtvrthodina rozhodovala o vítězi tohoto utkání. Nutno přiznat, že my jsme v tento moment doslova tekli. Soupeř byl jednoznačně lepší, nebezpečnější a téměř každou minutu zahrozil nebezpečnou situací. Ondřej Pospíchal zlikvidoval 6 gólových střel. Často zasáhl míč konečky prstů a předvedl, že dokáže předvádět skvostné zákroky. Evidentně mu zápas rovněž chutnal. Zápas tak rozhodl svým chováním cholupický Srba. Všichni ho znají. Možná, že mimo hřiště je jiný člověk. Všichni však ví, že na hřišti se neumí chovat. Rozhodčí by si měli fotbal zjednodušovat tím, že se takových hráčů budou rychle zbavovat. Místo toho k nim často volí mírnější metr. Nelogické. 

Srba nejdříve nasadil našemu hráči kravatu. Poté ho počastoval několikrát slovy "zmrde". Měl štěstí, že hlavní rozhodčí Dimastromatteo nemluví česky. Asistenti to však slyšeli a rozhodně měli zasáhnout. O minutu na to bezdůvodně strčil našeho hráče. Tady inkasoval žlutou kartu, i když se červená nabízela. O něco později předvedl ukázkovou kosu, za kterou opět neviděl žádé napomenutí. Potom ho trenér Cholupic raději vystřídal, přesto si Srba neodpustil ještě posměšný potlesk k výkonu asistenta rozhodčího. Za mě jediná kaňka za vystoupením Cholupic v tomto zápase. Hráči Cholupic značně přispěli ke kvalitě celého utkání. Další osud byl pro ně hodně krutý.

74´ Srbovy nesportovní prohřešky totiž způsobily v jeho týmu ztrátu koncentrace, kterou my jsme proměnili v demolici. A pod demolicí se podepsal především Daniel Lega. Nejdříve u postranní čáry u rohové praporku vymíchal hned tři hráče soupeře, přihrál do vápna Löwemu, což je přirozený šutér. 3:1

78´ Opět Lega. Tentokrát po pravé straně se protáhl podél bránících hráčů, pak svou zasekávačkou posadil na zadek právě Srbu, který se po něm ohnal a podrazil ho. Z následného trestňáku vystřelil Morgenstern na přední tyč, kde sice Teichman v brance Cholupic míč vyrazil, jen k Legovi, který hlavou navýšil. 4:1

81´ Získaný míč Löwe posunul na Legu, ten si obhodil stopera, udělal luxusní blafák na backhandovou stranu brankáři a do prázdné branky přidal svůj druhý gól. 5:1

Skvělý výsledek po skvělém výkonu. I když Cholupice sahaly po vyrovnání a kdo ví, jak by zápas dopadl, kdyby se jim to podařilo. Na kdyby se nehraje, my slavíme cenný skalp a chystáme se v neděli 15. září od 16.30 do Lipenců. 

Sestava SKS: Pospíchal - Krejčí, Kučera, Vodička, Brantal - Rajniš, Suchánek, Morgenstern, Kašpar - Kopal, Koudelka (do hry zasáhli Lega, Löwe, Minařík, Stehlík, připraven Smejtek V.)

Branky: 45´Kašpar, 51´Koudelka, 74´Löwe, 78´+ 81´ Lega

Hráč zápasu: č.17 Pospíchal Ondřej, č. 13 Lega Daniel

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ: ZDE

Zizzé

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY