Sokol Lipence - MB 2:2 (2:2)

Lipence - Zápas o druhé místo. Nechyběl "chytrý klandr". Výjimečnost charakteru.

      Areál v Lipencích se stává stabilním fotbalovým prostředím. V týmu přibylo pár nových šikovných tváří. Hřiště bylo skvěle připraveno. Domácí odhodláni uspět, my si rovněž přijeli pro body. Zápas o druhé místo v tabulce měl zaručit odpovídající úroveň a kvalitu.

     Lipence začaly opatrně, vyčkávavě. Zápas jsme diktavovali my. Měli jsme však jenom náznaky slibných akcí.

13. minuta - Špatná rozehra v obraně dala příležitost Vladykovi. Ten se neukvapil a zkušeně otevřel skóre zápasu. 1:0

22. minuta - Dokázali jsme zareagovat. Morgenstern si zaběhl do pravého křídla, ustál souboj a navedl si míč do šestnáctky, po zemi našel na malém vápně Kopala a bylo srovnáno. 1:1

29. minuta - Jsme opět pomohli soupeři ke gólu. Velmi šikovně si počínal Šalamoun, který šalamounsky si navedl míč ze strany vápna dovnitř, byl faulován a logickým vyústěním byl pokutový kop. Spolehlivý Hašek nezklamal a s přehledem uklidil penaltu k tyči. 2:1

36. minuta - Z ničeho se nám podařilo srovnat. Zvýšená aktivita Löwe způsobila zisk míče, posléze se doslova probil přes obránce a sám i úspěšně zakončil. 2:2

     V minulém článku jsem věnoval poměrně značnou pozornost cholupickému hráči. Dnes bych chtěl ještě výrazněji upozornit právě na Ivana Haška v dresu Lipenců. Že hrál dobře, většina nebezpečných akcí šla přes něj a nám se nedařilo mu v tom příliš zabránit, to asi nikoho nepřekvapí. Že dal gól z pokutového kopu, asi taky nebude to, nad čím by se někdo nějak extra pozastoval. O čem by se mělo mluvit, co by se mělo zviditelňovat, je výjimečnost charakteru některých hráčů, který svou hrou zároveň propagují tento sport. 

43. minuta -  Dlouhý pas do křídla Hašek hlavou lehce nazvedne. Ani jeden z rozhodčích tuto teč neznamenal a ukazují kop od branky. My lehce protestujeme a Hašek beží za rozhodčím opravit jeho verdikt. Dvě minuty před koncem poločasu nám dává možnost zahrávat rohový kop. 

54. minuta - Tentokrát rohový kop soupeře, hlavičkový souboj ve vápně, my míč odvracíme do autu. Rozhodčí Štěrba nařizuje pokutový kop za úder loktem. Naši hráči tento verdikt rozporojí, poukazují na to, že žádný z hráčů nebyl zasažen a ni není vidno, že by nějaký hráč Lipenců zasažen byl. Hašek zahrává pokutový kop kop, který se pomalu kutálí k nohám našeho brankáře a v duchu fair - play nám vrací míč. 

Respekt. Klobouček. Frajer. Díky. Takové jsou reakce hráčů, kteří sledují whatsappovou reportáž ze zápasu. 

   Ve druhém poločase přišla od nás herní bída. Lipence byly dravější, důraznější a jnaštěstí spálily tři tutovky. V 62´vystřídal právě Hašek a i na hře Lipenců se to projevilo. Herní kvalita uvadla, nedařilo se ani nám, ani soupeři, pak se k tomu přidal i rozhodčí, který začal ztrácet poměrně dobře nastavený trend z prvního poločasu. Nervozitě a emoční koncovce rozhodně pomohl svými výroky tradičně "chytrej klandr". A z nezištného férové gesta Ivana Haška se začínál stávat zcela zištný závazek vrátit Lipencům toto gesto. Každý faul byl rázem provázen tlakem, zda i my se dokážeme zachovat fér a míč vrátit. Najednou jsme byli my ti zelení, však si tam každý doplní... Posledních deset minut už to snad ani nebylo o fotbale. Remíza však asi odpovídala výkonu obou týmů.

Rozhodně však nechci zastřít férový čin Haška. Férovost musí být vždy nezištná. Každý sám k sobě skládá účet. A bude skvělé, když dopad takových činů způsobí nezištné a férové chování i ostatních. Bude nakažlivé. Férové činy se nevrací. Férový čin není obchod. Férový čin není slib nebo závazek. Férový čin není kalkul. Férový čin je osobní rozhodnutí zachovat se správně. Ještě jednou díky Ivane Hašku.Snad to bude insprací ostatním hráčům, funkcionářům, divákům a lidem, kteří tento sport milují.

Příští zápas sehrajeme doma proti MSM Academy Praha, v neděli 22. září od 16.30.

Sestava SKS: Steiner - Smejtek V., Kučera, Vodička (kpt.), Brantal - Vejvoda, Morgenstern, Suchánek, Löwe - Koudelka, Kopal         (do hry zasáhli Uhlík, Stehlík, Nosek, Minařík)

Branky SKS: 22´Kopal,  36´Löwe

Hráč zápasu: č. 5 Kučera Přemysl

Pohled soupeře ZDE

Zizzé 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY