MB - MSM Academy 5:2 (1:1)

Střešovice - Neobvyklý soupeř. Ruský kolotoč. Podpora Celticu na tribuně.

       V 7. kole jsme hostili na domácím hřišti hráče z Mezinárodního svazu mládeže, což je fotbalová akademie pod hlavičkou mezinárodní jazykové školy. Na soupisce kromě italského brankáře jsou hráči ze zemí bývalého SSSR. A jedná se především o mladé, talentované a fotbalově velmi rychlé a technicky zdatné hráče. Připravovali jsme se na ruský kolotoč.

      Po čtvrt hodině jsme mohli zaznamenat čtyři obrovské brankové příležitosti. Dvě a dvě na každé straně. Hráči z Akademie hráli rychle, byli nebezpečně rychlí a snažili se této přednosti využívat. Vzadu naopak působili nejistě a několikrát jsme dostali možnost je ztrestat. 

19´ Parádně sedla střela z 25m Morgensternovi. Nejslabší článek MSM brankář Nittolo překvapivě tuto střelu dokázal vyrazit do strany, Brantal z pozice levého beka se však dostal k míči ze všech nejdřív, neukvapil se a předložil Löwemu první gólovou lahůdku. 1:0

26´ Hráli jsme hodně vysoko a narušovali soupeři rozehru. Po jedné zachycené rozehře přes střed hřiště jsme uvolnili Morgensterna a ten se řítil sám na brankáře. Trávníková nerovnost ho připravila o klid v koncovce. 

36´ Propadli jsme ve středu hřiště, kam neúspěšně vystoupil Kučera, soupeř okamžitě křížem přesunul těžiště hry za naši obranu, následnou střelu dokázal Pospíchal ještě pokrýt, dorážku už nikoli. Chechelnytskyi už to neměl složité. 1:1

     Do druhého poločasu jsme poslali na hřiště Koudelku. Řekli jsme si, čeho se chceme vyvarovat a věřili jsme, že s fanatastickou podporou hlavní tribuny musíme uspět. 

51´ Právě Koudelka se ocitl na vápně, nerozpakoval se, a okamžitě pálil směrem na branku. Italský brankář malinko zaplaval, proletěl se vzduchem, ale na střelu nedosáhl. 2:1

60´ Soupeř okamžitě zatopil pod kotlem a vynutil si značný tlak. Jenže autové vhazování Morgensterna až do malého vápna našlo Kašpara a bingo. 3:1

69´ Soupeř rázem ztratil jiskru. Ruské koleso se zastavilo. Zablokovalo. Naskkočili na něj střešoviští zelenobílí raraši a roztočili pořádné střešovické tóčo. Následovala akce za akcí. Z té další opět pohotově pálil Koudelka, brankář vyrázil a neomylný Löwe si připisuje další zářez. 4:1

77´ Morgenstern si v pravém rohu hřiště pohrál z obránci, ukázal, že i my si s míčem umíme potykat. Pak naservíroval míč na zadní tyč, kde rybičkou skóroval Kašpar. Branku rozhodčí neuznali pro údajný ofsajd.

87´  Trochu jsme zanedbali obranu a nebyli dostatečně pozorní. Na vápně dostal mnoho času nejlepší hráč soupeře Derkach, zaslouženě byl naší střídačkou označován jako Modrič. Ten nezaváhal a svou střelu poslal do pravého horního růžku. 4:2

90´ Přišla velká chvíle opět pro Grande Paola. Klasická Kopalova zasekávačka nachytala dokonce dva hráče soupeře a posléze křížná střela do protipohybu brankáře znamenala finální účet zápasu. 5:2

    Oslavné chorály následovaly po zápase s povzbuzující tribunou. Velký respekt však patří i soupeři, který se letos prezentoval kvalitní hrou, férovým chováním a disciplínou. Značnou měrou přispěl ke kvalitě utkání. Každopádně body doma zatím nerozdáváme. A dál držíme druhou pozici. Příští týden budeme opět hájit domácí pevnost, opět v neděli, tentokrát už v 16 hodin, přivítáme Bohnice.

Branky SKS:  19´+ 69´ Löwe, 51´ Koudelka, 60´ Kašpar, 90´ Kopal

Sestava SKS : Pospíchal - Smejtek V., Kučera, Vodička, Brantal - Jelínek, Suchánek, Morgenstern, Kašpar - Lega, Löwe,                  do hry zasáhli Koudelka, Vejvoda, Rajniš, Minařík, Kopal.

Nejlepší hráč SKS: č.7 Martin Löwe 

Zizzé

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY