MB - FC Zličín B 2:1 (0:1)

Střešovice - Hazardování s domácí neporazitelností. Rozhodující úder v poslední minutě. Poločasový průvan.

      Předposlední podzimní domácí utkání nás čekal celek z posledního místa v tabulce. Člověk by řekl snadná kořist. Chtěli jsme vstoupit do zápasu tak, abychom prvních deset minut odehráli v maximálním nasazení. Slova a činy jsou dvě různé kategorie.

    Předvedli jsme jeden z njehorších poločasů vůbec. V každém souboji jsme byli druzí. Nedokázali jsme si přihrát jednoduchou přihrávku. Na míči nám všechno trvalo strašně dlouho. Ani soupeř se nerozhodl hrát fotbal, takže první poločas se odehrávala neskutečná holomajzna a divák musel trpět a úpět, o trenérech nemluvě. Hostující kouč mohl být v poločase spokojený alespoň s výsledkem. 

24´ V brejkové situaci na polovině hřiště se dostal do souboje 1 na 1 Smejtek. Šindelář byl však rychlejší a důraznější a navápně vystřelil křížní skákavou střelou k tyči a uspěl.  0:1

      Poločasová pauza pořádně zamotala našim trenérům hlavy. Vystřídat kvůli zranění musel Smejtek. Nakonec jsme se rozhodli stáhnout i naše dvě obvyklé velké opory. Na Morgensterna zřejmě dolehla zápasová únava, v sobotu byl vypomoci A týmu. Löwemu pro změnu ten zápas jednoduše nesedl. Do hry šli Kopal a Lega, do obrany Krejčí. V kabině pak padly taktické pokyny, které bylo nutné do druhé půle změnit. A že jich bylo, rozhodčí nás dvakrát musel vyhánět z kabiny.

     Druhá půle od nás začala mnohem živěji. 

48´ V soupeřově vápně se k míči dostal Kopal, jenže byl blokován třemi hráči. Tak přišly na řadu Kopalovy zasekávačky. Jedna, druhá, třetí, čtvrtá, pátá, šestá sedmá. A pak kop na branku. Brankář možná čekal ještě na tu osmou, takže na střelu vůbec nereagoval. 1:1.

Ryhclé vyrovnání nám pomohlo a my si vytvořilo souvislý dvacetiminutový tlak. A šance přicházeli. Hrozili jsme ze standardek. Dobrou pozici měl Brantal i Kašpar. Sám Kašpar se dostal do několika zajímavých pozic, bohužel dnes neměl střelecký den. Občas jsme pálili v nepřipravené pozici a naopak jsme často prováhali vhodný střelecký okamžik. Druhá půle sice nepřinesla vzhlednou podívanou, leč nasazení se otočilo. My jsme byli u míče dřív, my byli důrazní, my chtěli hrát. Jen ten fotbalový bůžek se rozhodl nás trestat až do konce, výhru jsme si museli odřít a vykopat. 

84´ Přišla obrovský závar, Jelínek trefil břevno, Kašpar napálil z voleje sice ránu, jenže do odkryté brány těsně nad. Do šance ho dostal tvrdou střelou Vyskočil, který si překvapivě míč zpracoval na levou nohu.

90´ Sedla štěstěna na svátečního střelce. Vyskočil si opět zpracoval míč, tentokrát už na pravou a přesnou střelou umístil k tyči a překlopil váhy na naši stranu. 2:1

Hazardovali jsme. Koledovali si o ztrátu bodů. Nebyl to žádný zapamatováníhodný zápas. Ale otočený, urvaný, vydřený. Velká pochvala především střídajícím hráčům, kteří pomohli zlomit zápas v náš prospěch.

Příští zápas jedeme na hřiště lídra, rezervy Braníka. Hrajeme v sobotu 2. listopadu od 13:30 hodin. Věřím, že se budeme rvát po celý zápas.

Branky SKS: 48´ Kopal, 90´Vyskočil

Sestava SKS: Pospíchal - Češka, Smejtek, Vodička, Brantal - Vejvoda, Jelínek, Morgenstern, Kašpar - Löwe, Rajniš (do hry brzy zasáhli Lega, Kopal, Krejčí, Vyskočil, Minařík)

Hráč zápasu: č.9 Rajniš Marek

                                                                                                                                                                                                       Zizzé 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY